Veidai

2019.06.10 18:23

Pietų Prancūzijoje atostogaujantis Darius Užkuraitis: po Vilniaus man jau niekas nebebrangu

Būtinai aplankyti Žydrąją pakrantę LRT laidų vedėjui, muzikologui Dariui Užkuraičiui patarė draugai frankofilai. Ir nors ten atostogauti pigiai nepavyks, jis šią vietovę aplankyti rekomenduoja kiekvienam. „Siauros gatvelės, fantastiški namai, visur skamba prancūziškas šansonas“, – teigia D. Užkuraitis.

Pietų Prancūzijoje atostogaujantis muzikologas D. Užkuraitis sako, jog šiuo metu ten – šiek tiek vėsiau nei Lietuvoje – apie 24–26 laipsnius šilumos. „Turbūt man geriau, nors lietuviška drėgmė ir čia yra“, – kalba pašnekovas.

Šiuo metu D. Užkuraitis yra Antibuose – tai antras pagal dydį Žydrosios pakrantės miestas: „Fantastiškai gražus, kažkuo primena Nicą, bet man dar labiau patinka: siauros gražios gatvelės, fantastiški namai, senamiestis, Pikaso muziejus, kuris, deja, pirmadieniais uždarytas.“

LRT laidų vedėjas sako nesantis ypatingas gurmanas, tačiau jį domina vietinė virtuvė – jis vakar buvo Nicoje ir valgė tik ten patiekiamus specialius pyragaičius iš avinžirnių.

„Šiaip vasarą stengiuosi laikytis teisingos mitybos ir daugiausia valgau žuvį. Čia jos gana daug, tačiau ji brangi, kaip ir viskas šioje pakrantėje. Tačiau, kaip juokauja mano vienas draugas, po Vilniaus man jau niekas nebebrangu. Bet kuriuo atveju turėkite omenyje, kad čia pigiai neišeina atostogauti“, – pasakoja D. Užkuraitis.

Nuolatinė pašnekovo palydovė muzika jo ausyse skamba ir Pietų Prancūzijoje, tačiau atsivežta – į koncertus jis ten neina. Ausį džiugina ir tai, kas girdima tiesiog gatvėje.

„Šiandien Antibuose kokias penkias minutes klausiausi flamenko, matyt, gatvėje grojo atvažiavęs ispanas. Šiaip prancūzai daugiausia klausosi savo muzikos – visur skamba prancūziška muzika, prancūziškas šansonas. Važiuojame prancūziškai lietuviška kompanija, vairuoja prancūzas ir mėgsta radiją „Nostalgie“ – tai senos geros tiek prancūziškos, tiek užsienio melodijos“, – teigia jis.

Muzikologas D. Užkuraitis mėgsta keliauti į šiltus kraštus, tačiau šiemet pasirinko atostogauti Prancūzijoje dėl labai paprastos priežasties – ieškojo tiesioginio skrydžio iš Vilniaus: „Esu buvęs Paryžiuje, Šampanės regione, bet Pietų Prancūzijoje nebuvau. Kai pamačiau, kad yra tiesioginis skrydis į Nicą, pagalvojau, kodėl gi ne – turiu daug draugų frankofilų, kurie sakė – būtina nuvažiuoti į Žydrąją pakrantę, tai ir nuvažiavau.“

Didžioji problema Prancūzijoje, anot jo, susikalbėti su vietiniais – kaip žinia, jie, paklausus ko nors angliškai, atsako tik prancūziškai.

„Į tave žiūri kaip į ne visai suprantantį, kodėl tu taip šneki. Jeigu nemoki prancūziškai, visi žiūri – ko tu čia atvažiavai? Čia didžioji problema – kaip susikalbėti. Jeigu žmogus geranoriškas, gali susikalbėti gestais, tačiau geriau važiuojant į Prancūziją mokėti bent pagrindinius prancūziškus žodžius“, – mintimis dalijasi D. Užkuraitis.

Parengė Indrė Česnauskaitė.