Naujienų srautas

Veidai2019.06.11 08:39

Auksinis kardas. Vytaras Radzevičius apie savo vardą: anksčiau jis man nepatiko

Vardai gali turėti simbolinę reikšmę, bet ji gali ir pasikeisti – nemėgstamas vardas tampa mėgstamu, portalui LRT.lt sako laidų vedėjas, keliautojas Vytaras Radzevičius. Taip nutiko ir jam – vaikystėje nemėgęs savo reto vardo, dabar juo džiaugiasi ir tikina, kad vardas atitinka jo gyvenimo būdą.

Vytaras – gana retas vardas, kuriuo V. Radzevičius sako anksčiau nesidžiaugęs. „Mano vardas man labai svarbus ir patinka, nors buvo laikas, kai jis man nepatikdavo – vaikystėje ir paauglystėje. Dažnai žmonės perklausdavo, prašydavo pakartoti“, – sako V. Radzevičius.

Dabar, sako jis, tokių problemų nekyla: „Pats vardas man gražus, nes jis kilęs iš senovės lietuvių ir prūsų. Jis labai atitinka mano gyvenimo būdą ir tai, ką aš darau. Vytaras reiškia „išvydęs tarė“. Visą gyvenimą tai, ką pamatau ir pasakoju – man atitinka ir žurnalisto specialybę. Džiaugiuosi savo vardu.“

Skambus vardas netruko sulaukti simpatijų – kai kurie vaikus pavadina V. Radzevičiaus garbei. „Būna keista ir džiugu, kai prieina žmonės su mažais vaikais ir sako, kad savo vaikui davė mano vardą, tarsi tas vardas man priklausytų. Vytarų nėra daug“, – šypsosi pašnekovas.

V. Radzevičius mano, kad vardas kai kuriais atvejais gali atspindėti žmogaus asmenybę. „Juk kai vaikui bando išrinkti vardą, jis su kažkuo asocijuojasi. Yra vardų simbolizmas, bet jis labai greitai gali pasikeisti – nemėgstamas vardas tampa mėgstamu. Žinau pavyzdžių, kai žmonės ir pasikeičia vardą, bet man tai atrodo keista“, – sako vedėjas.

Rubrikoje „Auksinis kardas“ vardus ir jų kilmę aptarsime kiekvieną savaitę. Jei ir jūsų vardas ar jo istorija yra įdomi, parašykite mums el. paštu tavo@lrt.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi