Veidai

2019.06.09 11:18

55-ąjį gimtadienį minintis Johnny Deppas: aktorius metė mokyklą, kad taptų roko muzikantu

LRT.lt2019.06.09 11:18

Johnny Deppas vadinamas aktoriumi chameleonu, nes yra susikūręs begalę skirtingų vaidmenų: nuo jūrų plėšiko kapitono Džeko Sperou iki Edvardo Žirkliarankio. Tačiau pradžioje jo svajonė buvo visai kitokia. J. Deppas norėjo tapti roko muzikantu.

Tikrasis aktoriaus vardas yra Johnas Christopheris Deppas II. Jis gimė 1963 metų birželio 9 dieną Kentukyje. Aktoriaus tėvai išsiskyrė, kai jam buvo 14 metų. Tačiau ir paties J. Deppo asmeninis gyvenimas kupinas aistrų.

1983 metais aktorius vedė Lori Anne Allison, tačiau jų santuoka truko vos pora metų. Vėliau jis 14 metų savo gyvenimą buvo susiejęs su aktore Vanessa Paradis, su kuria susilaukė dviejų vaikų. Tačiau ir jiems nebuvo lemta būti kartu. J. Deppas pora metų buvo susituokęs su aktorė Amber Heard.

Savo svajonės tapti muzikantu aktorius pradėjo siekti, kai jam buvo 15 metų. Tuomet jis metė mokyklą, kad galėtų koncertuoti su grupe. Jo populiarumas išaugo 9-ajame dešimtmetyje, kai J. Deppas atliko pagrindinį vaidmenį televizijos seriale „21 Jump Street“. Tačiau jo, kaip aktoriaus, karjeros pradžia galime laikyti  1984 metus, kai jis suvaidino filme „Košmaras Guobų Gatvėje“.

J. Deppas yra suvaidinęs daugybę keistų vaidmenų, tokių kaip Hanterį S. Tomsoną filme „Baimė ir neapykanta Las Vegase“, kokaino prekeivį Džordžą Džangą kino juostoje „Kokainas“ ar Piterio Peno autorių „Niekados šalies beieškant“.

Ypatinga draugystė J. Deppą sieja su režisieriumi Timu Bertonu. Pirmą kartą aktorius jo kino filme „Edvardas Žirkliarankis“ suvaidino 1990 metais. Po to J. Deppas kvietimų iš režisieriaus sulaukdavo vis daugiau.

Aktorius turi vardinę žvaigždę Holivudo Garbės alėjoje. Jis tris kartus buvo nominuotas „Oskarams“ ir aštuonis kartus „Auksiniams Gaubliams“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt