Naujienų srautas

Veidai2019.06.08 15:02

Britanijoje iškilmingai švenčiamas karalienės Elžbietos II oficialusis gimtadienis

po gimdymo pirmą kartą viešumoje pasirodė Sasekso kunigaikštienė Meghan Markle
BNS, LRT.lt 2019.06.08 15:02

Didžiosios Britanijos karalienė Elžbietos II šeštadienį Londone mini savo oficialųjį gimtadienį, per kurį tradiciškai rengiama Vėliavos pagerbimo ceremonija.

Apie 1 400 karių, dėvinčių paradinius skaisčiai raudonus mundurus ir aukštas meškos kailio kepures, pražygiavo stebint 93 metų monarchei per ceremoniją Vestminsteryje.

Paradą stebėjo ir kiti karališkosios šeimos nariai, įskaitant sosto įpėdinį princą Charlesą, princą Williamą su žmona Kate ir jo jaunesnį brolį princą Harry su žmona Meghan. Ji pirmą kartą viešai pasirodė po sūnaus gimimo.

Iš Bakingemo rūmų M. Markle ir princas Harry išvyko sėdėdami mėlyname „Range Rover“. Jų ekipaže taip pat buvo ir susirinkusią minią sveikino K.Middleton ir Camilla.

Pasižiūrėti įspūdingo reginio susirinko tūkstančiai žmonių, išsirikiavusių palei parado maršrutą ir šalimais esančiame Šv. Jokūbo parke.

Pagal karališkąją tradiciją, gyvuojančią 250 metų, karalienė švenčia du gimtadienius.

Tikrasis Elizabeth gimtadienis yra balandžio 21-oji, bet kurį nors birželio šeštadienį minimas ir jos oficialus gimtadienis, kai rengiamas karinis paradas. Šiemet jame dalyvauja Britų armijos karaliaus divizija – septyni pulkai, tradiciškai laikomi oficialiais monarcho sargybiniais.

Per karalienės gimtadienį kasmet rengiama Vėliavos pagerbimo ceremonija; ši tradicija yra likusi nuo laikų, kai ruošiantis mūšiui, pulkų vėliavos būdavo lėtai nešamos prieš rikiuotę, kad kariai galėtų jas atpažinti. Šiemet buvo nešama Grenadierių gvardijos 1-ojo bataliono vėliava.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi