Veidai

2019.06.08 13:40

„Baltic Pride“ eitynių dalyvis Dominykas Vaitiekūnas: anksčiau sakiau, kad niekada parade nedalyvausiu

Audinga Satkūnaitė, LRT.lt2019.06.08 13:40

Šeštadienį sostinėje ketvirtą kartą vyko lesbiečių, gėjų, biseksualų, translyčių asmenų (LGBT) bei juos palaikančiųjų eitynės „Už lygybę!“. Parado nepraleido ir žinomi žmonės, o gausioje minioje sutiktas aktorius Dominykas Vaitiekūnas svarbią žinią skelbiančiose eitynėse dalyvavo jau antrą kartą.

Aktorius Dominykas Vaitiekūnas sakė, kad eitynės „Baltic Pride“ jam reiškia susitikimą su savo nuostatomis. Anot pašnekovo, jam pačiam eitynių tema buvo kontraversiška.

„Kai aš supratau, kad esu netradicinės orientacijos, sakiau, kad niekada gyvenime nedalyvausiu eitynėse. Per ilgą laiką galų gale supratau, kodėl jos yra reikalingos. Išgirdau realias žmonių istorijas, tai yra dėl ko jie kenčia. Tai yra problemos, kurios asmeniškai man svetimos, tačiau daliai žmonių labai aktualios“, – portalui LRT.lt sakė eitynių dalyvis D. Vaitiekūnas.

Jam eitynės reiškia ir istorinį atminimą visų žuvusių, sužeistų ir emociškai bei fiziškai nukentėjusių kovoje už lygybę nuo 1969 metų, kai eitynės prasidėjo riaušėmis Niujorke. Pasak jo, Lietuvoje vis dar vyrauja homofobija.

„Yra žmonių, kurie dėl to pasirenka savižudybę, kenčia nuo narkotikų ir alkoholio vartojimo. Man taip pat eitynės reiškia ir bandymą kelti diskusiją visuomenėje. Kai žmonės klausia, kam to reikia ir kokia viso to prasmė – kelti tokius klausimus ir eitynių esmė“, – kalbėjo D. Vaitiekūnas.

Jo tikinimu, seksualinės orientacijos žmogus pats pasirinkti negali. D. Vaitiekūnas supratęs, kad jis yra homoseksualus pradžioje tą bandė neigti ir kovojo su savimi bene dešimtmetį, kol galiausiai suvokė, jog nieko pakeisti negali.

Tarp eitynių dalyvių buvo galima išvysti ir daugiau žinomų žmonių – nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvius Gražvydą Sidiniauską, Alen Chicco, atlikėja Erika Jennings, aktorius, choreografas Gytis Ivanauskas, dainininkas Vaidas Baumila, atlikėja Jazzu, aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis.

Beje, ne visi LGBT bendruomenės narius palaikantys asmenys galėjo dalyvauti šiandienos eitynėse. Pavyzdžiui, dainininkas Vidas Bareikis eitynėse niekuomet nedalyvavo, tačiau yra tolerantiškas žmogus.

„Palaikau visus žmones, kurie nekenkia kitiems žmonėms“, – portalui LRT.lt sakė V. Bareikis.

Baltijos šalių seksualinių mažumų eitynės kasmet vyksta vis kitoje šalyje. Praėjusiais metais Rygoje vykusiose eitynėse dalyvavo daugiau kaip 8 tūkst. dalyvių. Šiemet sulaukta apie 10 tūkst dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų šalių.

LGBT eitynės 2019. II d. Vilniaus gatvės paskendo vaivorykštėse: miestą užplūdo renginio „Už lygybę“ dalyviai
LGBT eitynės 2019. I d. Prieš pat žygio „Už lygybę“ pradžią dalyviai džiaugėsi besikeičiančiu požiūriu ir puikia nuotaika

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.