Naujienų srautas

Veidai2019.06.08 08:59

Orijus Gasanovas: keliaujant viską stebėti per telefono ekraną ir dalintis socialiniuose tinkluose – normalu

Žurnalisto ir keliautojo Orijaus Gasanovo telefone – per 100 tūkstančių nuotraukų su akimirkomis iš kelionių. Kai kuriomis iš jų jis dalijasi ir socialiniuose tinkluose, o portalui LRT.lt sako, kad žmonių, kurie gyvenimą dažnai stebi per telefono kamerą, smerkti nereikėtų.

Keliaujant O. Gasanovui svarbu naudotis technologijomis – vaizdus jis fiksuoja telefono kamera. „Po to tomis kelionėmis dar ilgai gyvenu, nuotraukas dažnai peržiūrinėju. Gal ne visi žmonės tai daro. Bet jos būna telefone, kuris visuomet po ranka. Man tai labai smagu – kartais parodyti, tarkime, žmonėms, su kuriais nesivysto pokalbis svečiuose. Tuomet išsitraukiu telefoną ir einu per nuotraukas“, – sako keliautojas.

Jo telefone – net 115 tūkstančių nuotraukų iš įvairiausių pasaulio kampelių: „Į paieškos laukelį įsivedu geografinę lokaciją ir matau nuotraukas iš tos vietos. Tada iš jų galiu daug papasakoti.“

Tūkstančius sekėjų socialiniuose tinkluose turintis O. Gasanovas juose taip pat dalijasi kelionių akimirkomis, dalija patarimus, aptaria lankytinas vietas. Jis sako, kad socialiniai tinklai kasdienybėje užima svarbų vaidmenį.

„Man svarbu nuotraukomis dalintis socialiniuose tinkluose, nes turiu auditoriją žmonių, kurie domisi kelionėmis ir prašo, kad tuo dalinčiausi. Galbūt ne viskuo dalinuosi, nes kai ką pamirštu. Dabar jaučiu misiją žmonėms papasakoti ir parekomenduoti įvairius dalykus, vietas. Man tai svarbu, o ar kitiems – nebūtinai“, – tikina žurnalistas.

Savo socialiniuose tinkluose jis stengiasi išlikti pozityvus: „Nepasitenkinimų ir neigiamų emocijų dedu kuo mažiau arba nededu visai, jei tai įmanoma. Dažniausiai man tai pavyksta. Tai darau, nes man pačiam nepatinka, kai žmonės daug skundžiasi. Visi pastoviai kažkuo nepatenkinti, tai aš stengiuosi džiaugtis kažkokiais dalykais. Tai nėra dirbtinis džiaugsmas – džiaugiuosi tuo, kas man iš tikrųjų patinka ir džiugina.“

Nors socialinėje erdvėje O. Gasanovas aktyvus kiekvieną dieną, sako, kad tai labiau pripratimas, o ne priklausomybė. Jei vieną dieną jų neliktų, pasaulis nesugriūtų, priduria jis.

„Bet su socialiniais tinklais gyventi lengviau ir net dirbti lengviau. Kaip ir su internetu – prieš 30 metų žurnalistai turėdavo eiti į bibliotekas ir valandas kapstytis archyvuose. Dabar viskas internete randama daug greičiau. Socialiniuose tinkluose taip pat gali surasti labai daug žmonių, kurie vėliau būna pašnekovais“, – pasakoja O. Gasanovas.

Pasak jo, daugybė žmonių keliaudami ir kasdienybėje stebi aplinką per telefono ekraną, tačiau tai nėra blogai. „Jei žmogus nori pasidaryti prisiminimą, tai jis ir darosi. Galbūt kažkokiai merginai, kuri taip daro, didesnė laimė turėti tą akimirką nufilmuotą, nei pamatyti akimis. Ne visi žmonės vienodi ir ne visiems patinka tie patys dalykai.

Vienas žmogus nueina į muziejų ir skaito kiekvieno paveikslo, kiekvieno darbo aprašymą, o kitas tiesiog ieško, kas geriau atrodys nuotraukoje. Bet abu tie žmonės iš muziejaus išeina laimingi ir patenkinti. Tai yra svarbiausia. Nemanau, kad reikia smerkti žmones, kurie kelionėse viską stebi per telefono ekraną“, – mintimis dalijasi keliautojas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi