Naujienų srautas

Veidai2019.06.07 15:37

Giedrius Drukteinis siunčia linkėjimus iš palatos: kalbėjausi su pačiu Jėzumi, prabilusiu senovine kalba

LRT.lt 2019.06.07 15:37

Daugiau nei prieš savaitę širdies smūgį patyręs etiketo žinovas ir LRT TELEVIZIJOS laidos „Vartotojų kontrolė“ vedėjas Giedrius Drukteinis siunčiu linkėjimus iš sveikstančiųjų palatos ir su savo socialinio tinklo sekėjais dalijasi išsamiu pasakojimu apie lemtingą dieną, kai pasikalbėjo su pačiu Jėzumi.

Prieš pusantros savaitės G. Drukteinio sveikatos būklė buvo iš tiesų kritinė. Tai, kad jis sparčiai sveiksta, rodo gera sveikstančiojo nuotaika, kuria jis pasidalino socialiniame tinkle.

„Po ilgų sapnų ir vizijų, atkuriančių tą lemtingą dieną, galiausiai subrendo tekstas apie mano pokalbį su pačiu Jėzumi! Vis dėlto, kad ir kaip besistengiau, vis tiek prasminga ir itin humanistinė pradžia vis tiek pavirto į neįtikėtino žiaurumo pabaigą“, – savo pasakojimą feisbuke pradeda G. Drukteinis.

„Taigi, kai Haris Mackevičius, kadaise taip pat pergyvenęs infarktą, manęs paklausė: „ar buvai tunelyje?“, iš pradžių pagalvojau, kad mūsų šalyje yra mažiausiai dar vienas asmuo, žinantys, kas tai yra. Visgi, kaip pasirodė, Holivudo sukurtas „tunelio“ stereotipas itin gajus visame pasaulyje, ir, pasirodo, ten turėję reikalų gausybė žmonių, netgi tokie beraščiai smirdžiai kaip Diego Maradona – ir tas per „tunelį“ ėjęs!

Nepaisant jo tiesioginio priepuolio nuo narkotikų ir jo liaupsių komunizmui – žėk, net ir bolševikai neturi versijos, kas egzistuoja ten anapus, tad ir jiems tenka remtis Bažnyčios doktrinomis, prieš kurias tiek kovota! Nes, kaip sakoma, „krentančiame lėktuve ateistų nebelieka“. Ir tai mūsų maža pergalė – Diego Maradonos terminologija kalbant, „vienas – nulis“, – tęsia jis.

Jis sako sulaukiantis klausimų, kas būna, kai sustoja širdis, kaip atrodo tas „tunelis“, kurį taip vaizdžiai bando parodyti Holivudo kūrėjai. Daugelis, jo teigimu, nori išgirsti apie tai kažką egzotiško ir originalaus: „O nieko originalaus ten juk net ir negali būti. „Tunelis“ – juk tai Jūsų visi!“

G. Drukteinis pasakoja bendravęs su Juo, panašiu į Ostapenką viršutine veido dalimis ir į graikų daininką Demis Roussos.

„Beje, visose tose klejonėse kažkaip manęs visai nenustebino vienas paprastas faktas – tai, kad Jėzus (Ostapenka-Roussos) kalbėjo tarsi senovine lenkų kalba, pareikšdamas man, pvz., tokią frazę: „day, ut ia pobrusa, a ti poziwai“ (šiuolaikine lenkų kalba ta pati frazė skambėtų „daj, niech ja pomelię, a ty odpoczywaj“) – ką tai reiškia, susižinosi pats, jei labai jau norėsis.

Kodėl Jis kalbėjo ne savo gimtąją aramėjų ar senovine hebrajų? – paklaustų sunerimęs Biblijos istorijos žinovas lietuvis, gal net nedrąsiai ir apie lietuvių kalbą pagalvojęs (kaip ne kaip – artimiausia sanskritui!). Į pastarąją viltį visada galima grubiai atsakyti – o kodėl Kristus turėtų kalbėti pagonių kalba? O Jo gimtoji aramėjų? Seniai mirusi ir nebeturinti nūdienos atitikmenų.

Tas pats ir su hebrajų – ir tik nereikia čia kišti į Dievo Sūnaus lūpas to XIX amžiaus surogato, pavadinto moderniąją hebrajų kalba. O lenkų, žėk, tinka nuo bet kada iki bet kada!“, – savo socialiniame tinkle rašo G. Drukteinis.

Visas G. Drukteinio pasakojimas:

Primename, kad praeitos savaitės antradienio popietę vyras sukniubo savo automobilyje prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų. Greitosios pagalbos medikų jis buvo skubiai išgabentas į ligoninę. Šį pirmadienį G. Drukteinis iš intensyvios terapijos skyriaus buvo perkeltas į paprastą palatą.

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi