Veidai

2019.06.07 14:56

Lietuvą išmaišiusi Zita Kelmickaitė patarė, kur apsilankyti šį savaitgalį: svarbu, kad viskas vienoje vietoje

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2019.06.07 14:56

Nors pati LRT TELEVIZIJOS ir RADIJO laidų vedėja Zita Kelmickaitė netrukus išvyksta į Nacionalinę ekspediciją, kitiems rekomenduoja laisvalaikiu aplankyti įvairius Lietuvos kampelius. Svarbiausia, portalui LRT.lt sako ji, kad visus patogumus būtų galima rasti vienoje vietoje, o lankytinose vietose sutiktų šilti žmonės.

„Kitą sekmadienį išplaukiu į Nacionalinę ekspediciją – pradėsime nuo Baltarusijos, tęsime Latvijoje ir Žemaitijoje – mano mylimiausioje Žemaitijoje. Ten yra tiek daug gražių vietų, kur žmonės net nepagalvoja, kad jose galėtų praleisti daugiau laiko“, – pasakoja Z. Kelmickaitė.

Daugybę Lietuvos regionų aplankiusi televizijos žiūrovų numylėtinė tikina, kad norint turiningai praleisti savaitgalį nebūtina išvykti iš Lietuvos – ir čia turime, ką pamatyti ir aplankyti.

Keliaujant Lietuvoje Z. Kelmickaitei svarbiausia, kad viskas būtų vienoje vietoje: „Man visada keliaujant svarbu, kad viskas būtų šalia – ir kur akį paganyti, ir žmonės, su kuriais galima pasišnekėti, ir kažkur, kur galima skaniai pavalgyti.

Pavyzdžiui, važiavome į Kavarską ir žinojome, kad turime užeiti į kavinukę, kurioje tradicinis maistas, o Žemaitijoje neįmanoma be kastinio arba gardžios silkės.“

„Man žiauriausias dalykas, kai ateini į kokią gražią vietą, viskas ten puiku, bet, pavyzdžiui, tualetas užrakintas, o kitas tik už 500 metrų. Tokie dalykai engia, verčia pykti“, – pridūrė Z. Kelmickaitė.

Vedėja patarė, kur galima įdomiai praleisti savaitgalį:

1. Kėdainiai

„Kėdainiai toks nuostabus miestas – nuvažiuokite ir pasižiūrėkite tą unikalų senamiestį, o Kėdainių rajone yra kavinukė, tik neatsimenu jos pavadinimo, kurią įkūrė moteris verslininkė. Joje yra 18 rūšių virtinukai su visokiausiais įdarais.

Čia galima savo skrandžiui padaryti puotą – paragauti visko. Ten būdamas net pamatai to krašto specifiką, maisto specifiką“, – sako Z. Kelmickaitė.

2. Bitininkystės muziejus

„Būtina apsilankyti bitininkystės muziejuje. Juk yra žmonių, kurie neįsivaizduoja, kas yra ta bitė ir kaip atrodo aviliai. Labanoro girioje, Stripeikių kaime įsikūręs bitininkystės muziejus tinka ir vaikui, ir suaugusiam. Ten yra ir kelmo avilių – keistų, kitokių. Svarbiausia tai, kad esi gamtoje“, – pataria Z. Kelmickaitė.

3. Edukaciniai užsiėmimai Trakuose

„Trakuose galima ne tik pasigrožėti pilimi. Man Trakai dabar siejasi su Ališauskų šeima. Jie iš medžio pradėjo daryti įvairius darbelius – žaislus vaikams.

Bet svarbiausia, kad jie daro edukacines programas. Vaikui šiandien neužtenka ateiti ir pasižiūrėti, jam reikia ir judėti. Tai labai puiki pramoga, kuri vilniečiams yra čia pat – būtinai nuvažiuokite ir pasidomėkite. Turėsi, kur save padėti“, – tikina ji.

Z. Kelmickaitė rekomenduoja ieškoti vietų, kuriose būtų galima užmegzti ryšį su vietiniais žmonėmis: „Patariu visada važiuoti ten, kur gyvi žmonės. Pavyzdžiui, jei nuvažiuosite į Juškų muziejų, ten visada rasite nuoširdžius šeimininkus.

Man visada patinka važiuoti į vietas, kur man sako, kad tuojau pat sužvejos žuvį ir ją man iškeps nesvarbu, kad tai bus brangiau, bet gali džiaugtis, kad tie žmonės užsiima kažkokia įdomia veikla.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt