Veidai

2019.06.09 21:04

Vaikelio besilaukianti Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė: kartais atsiranda laiko ir ukulelei

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.06.09 21:04

„Atostogos prasidėjo daugybe paieškų ir pirkinių – paštomatus ir paštininkes lankiau kasdien, o dabar jau galiu ramiai skaityti ir gulėti ištiesus kojas“, – portalui LRT.lt sako šiuo metu motinystės atostogose esanti LRT žurnalistė ir televizijos laidų vedėja Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė. Ji neslepia, kad darbo kartais pasiilgsta, o kaip sekasi kolegoms dažnai stebi per televizorių.

– Balandžio pradžioje tarėte „iki“ savo vedamai laidai „Labas rytas, Lietuva“ ir prasidėjo jūsų motinystės atostogos. Ar greitai pasiilgote darbo?

– Kol keliavau, tol jausmas buvo – atostogų, o kiek vėliau pasijautė, kad tos atostogos bus ilgesnės nei įprasta. Kol dar neturiu kito „darbo“, žinoma, kad savojo pasiilgstu, vėliau manau nebus laiko apie tai net pagalvoti.

– Išeidama sakėte, kad dirbdama gyvenote įtemptu režimu, primenančiu amžiną skrydžio jausmą. Ar reikėjo priprasti prie to, kad niekur nebereikia skubėti, darbas nelaukia, ryte galite miegoti kiek norite, o ir laisvo laiko atsirado daugiau?

– Bėda ta, kad rytais nesimiega, miegas nėra toks kaip įprastai būdavo. Dienos vis vien turi vienokį ar kitokį planą. Jei savijauta puiki – daugiau veiksmo, jei norisi likti namuose, tai ir lieku. Bet tada esu tikra LRT žiūrovė, visas naujienų laidas peržiūriu. Taip pat stebiu pasaulinį naujienų srautą.

– Išties, išeidama atostogų žadėjote, kad kasdien žiūrėsite „Labas rytas, Lietuva“ laidas...

– Taip ir yra, žiūriu beveik kasdien, jei atsikeliu labai anksti, pavyksta pasižiūrėti net realiuoju laiku.

– Ar užsukate pasisveikinti su kolegomis?

– Su kolegomis ir susirašome, ir susitinkame. Buvau aplankyti ir ilgai drauge pusryčiavome. Smagu, pasiilgstu tikrai.

– Galbūt atsirado daugiau laiko kažkam, kam dirbdama jo vis nerasdavote – kokiai nors knygai, kokiam nors filmui, serialui, vietai ar pan.?

– O taip, ir serialams ir daugybei skaitinių, ir tokiems užleistiems darbams, kaip pvz.: sutvarkyti darbo knygas nuo 2011-ųjų, susisteminti kontaktus, dar kartą „perkratyti“ namus nuo nereikalingų daiktų. Net ir ukulelei karts nuo karto atsiranda laiko.

– Kaip leidžiate dienas? Lakiojate po parduotuves ir dėliojate paskutinius pasiruošimo štrichus, ar viskam jau pasiruošta ir tiesiog mėgaujatės vasara?

– Po Velykų taip ir buvo – daug pirkinių, daug paieškų, paštomatus ir paštininkes lankiau labai dažnai. Taip pat susitikimų ir vakarienių su draugais laikas. O dabar jau galiu ramiai skaityti ir tiesiog gulėt kojas ištempus.

– Žurnalistai įpratę daug kuo domėtis ir ruoštis kiekvienam pokalbiui ir transliacijai. Galbūt laukdama akimirkos, kai ant rankų paimsite savo pirmagimį, skaitote daugybę literatūros apie nėštumą ir pirmuosius vaikelio metus, renkate informaciją?

– Čia turbūt neišvengiama. Bet stengiuosi atsirinkti tai, kas man priimtina, artima, įdomu. Domėtis, manau, būtina, ruošti save taip pat. Tikiu, kad vėliau bus daug lengviau, kai žinai kodėl, kaip ir kas vyksta ar turėtų vykti. Informacijos srautas milžiniškas.

– Vienos sako, kad nėštumas – pati gražiausia gyvenimo patirtis, kitos neromantizuoja ir neidealizuoja šio laikotarpio. Koks šis laikas jums? O gal viskas priklauso nuo požiūrio ar nuotaikos?

– Požiūris labai svarbu, nusiteikimas taip pat. Iš dalies džiaugiuosi, kad šiuo metu nedirbu, nes savijauta keičiasi ir nėra viskas taip lengva, kaip galėjo atrodyti. Kiekviena moteris yra unikali ir kiekvienas nėštumas yra unikalus, tad labiausiai ko nesinori – lygintis ar būti lyginamai su kitų patirtimi. Norisi, nepadaryti esminių klaidų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.