Veidai

2019.06.07 08:45

Grupės „Baltasis Kiras“ vokalistas rekomenduoja 3 dainas vasarai: muzika gimsta ir automobilyje, ir lėktuve

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2019.06.07 08:45

„Vasaros muzika man siejasi su tuo momentu, kai įsėdi į automobilį ir važiuoji kažkur į gamtą“, – portalui LRT.lt sako grupės „Baltasis Kiras“ vokalistas ir dainų autorius Tautvydas Augustinas. Jis pasakojo, kad įkvėpimas kurti muziką aplanko netikėtose vietose ir pasidalijo mylimiausiomis šios vasaros dainomis.

Hitą „Lūpytės“ atliekančios grupės „Baltasis Kiras“ vokalistas T. Augustinas pasakojo, kad vasaros muzika jam labiausiai susijusi su laiku kelyje. Jis, kaip ir daugelis, mėgsta automobilyje klausytis įvairios muzikos.

„Tada žinau, kad bus gera – bus irklentė, vanduo, geras, tyras oras. Tuomet paleidžiu kažką tai kelionei, kad gerai nusiteikčiau“, – portalui LRT.lt sakė dainininkas.

Kelyje jam patinka ne tik klausytis muzikos, bet ir ją kurti: „Man visuomet yra įkvėpimas kurti. Stengiuosi vystyti kažkokias idėjas, rašausi į mobilųjį tekstus. Pastebėjau, kad vasarą, kai daug koncertų po visą Lietuvą ir važiuoju vienas, ilgame kelyje kartais išjungiu muziką ir leidžiuosi į apmąstymus. Tada išsitraukiu mobilųjį ir įrašau tai, ką sugalvoju, nes vairuojant automobilį ilgą laiką tiesiu keliu, ateina įkvėpimas.

Taip pat skrendant lėktuvu – kai nėra ką veikti, stengiuosi kurti. Dažniausiai išskridęs lėktuvu parašau po dainą. Šiaip gamtoje, gerai atsipalaidavus kažkur prie laužo ar prie upės, stebint paukščius, gulint ant žolės ateina kūrybinis kvėpavimas.“

„Baltasis Kiras“ lyderis taip pat pasidalijo savo dabartiniu grojaraščiu. „Pastaruoju metu klausau naują Mac Demarco albumą, labai myliu grupę „King Gizzard & the Lizard Wizard“ – jos veiklą seku jau daug metų, du kartus buvau jų koncerte. Labai mėgstu „Mild High Club“, nes jie tokie ramūs ir kartais labai tinka gamtoje. Dar patinka grupė „Parcels“ – jie labiausiai pakelia nuotaiką. Šiaip man patinka australiškas lengvas rokas“, – sakė T. Augustinas.

Trys dainos, kurių T. Augustinas pataria klausytis šią vasarą:

„Mild High Club“ – „Kokopelli“

„King Gizzard & the Lizard Wizard“ – „The River“

Mac Demarco – „Nobody“