Veidai

2019.06.05 12:23

Antra puota Londone dvelkė elegancija, paaiškėjo, kokią dovaną Trumpas įteikė karalienei Elžbietai II

LRT.lt2019.06.05 12:23

Didžiojoje Britanijoje besilankantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas su šeima dalyvavo dar vienoje iškilmingoje vakarienėje. Šį kartą puota buvo surengta JAV ambasadoriaus Didžiojoje Britanijoje rezidencijoje. Joje dalyvavo ir karališkosios šeimos nariai – princas Charlesas ir Kornvalio kunigaikštienė Camilla.

Antradienio vakarą Donaldas Trumpas ir jo žmona Melania Trump Didžiojoje Britanijoje patys tapo vakarėlio šeimininkais. JAV ambasadoriaus rezidencijoje surengė oficialią vakarienę, kurioje dalyvavo 60 svečių, tarp jų – darbą baigianti ministrė pirmininkė Theresa May, užsienio reikalų ministras Jeremy Huntas ir karališkosios šeimos atstovai.

Kaip ir visuomet, nepastebėtas neliko pirmosios JAV ponios įvaizdis. Per savo aprangą ji vėl sugebėjo pademonstruoti diplomatiškumą ir eleganciją – pasitikdama svečius vilkėjo ilgą raudoną „Gyvenchy“ mados namų suknelę su apsiaustu.

D. Trumpas, prieš tai sulaukęs kritikos dėl karališkai vakarienei pasirinkto per mažo frako, šį kartą situaciją pataisė – vilkėjo elegantišką juodą kostiumą, baltus marškinius, segėjo juodą varlytę.

Bankete, kuris vyko mažesnėje ir paprastesnėje vietoje, nei Bakingamo rūmai, svečiai vaišinosi sūrio, pomidorų ir bazilikų užkandžiu, jautiena su pagardais, šviežiais vaisiais ir naminiais ledais. Visi vakarienės metu patiekti vynai atkeliavo iš Kalifornijos.

Prezidentas D. Trumpas sėdėjo prie vieno stalelio su princu Charlesu, T. May ir J. Huntu, prie kito – pirmoji ponia, kunigaikštienė Camilla ir T. May vyras Philipas.

Šis pokylis – antroji iškilminga vakarienė, surengta D. Trumpo vizito Didižiojoje Britanijoje metu. Pirmojoje, kuri vyko Bakingamo rūmuose, dalyvavo ir JAV prezidentą sutiko karalienė Elžbietai II.

Šiame pokylyje D. Trumpas ir karalienė ne tik pabendravo, bet ir apsikeitė dovanomis. sugalvoti dovaną karalienei – sunki užduotis, kurios procesas reikalauja dėmesio detalėms, kruopštumo, originalumo. Dovana turi būti suderinta su valstybės departamentu, atitikti aukščiausius protokolo reikalavimus. Be to, dovana turi būti ir asmeniška, susieta su abiejų šalių istorija.

Pasak CNN, renkant dovaną karalienei prisidėjo M. Trump, kuriai buvo svarbu, kad dovana turėtų prasmę. JAV prezidentas ir pirmoji ponia karalienei įteikė prabangią „Tiffany & Co.“ aguonos žiedo formos segę, pagamintą iš sidabro ir šilko. Ji buvo įdėta į specialiai pagamintą medinę dėžutę su Baltųjų rūmų logotipu ir įdėta į kitą raudonos odos dėžutę.

Karalienės vyrui, princui Philipui, Trumpai įteikė personalizuotą JAV oro pajėgų švarką ir pasirašytą JAV generolo ir 2-ojo pasaulinio karo vado Jameso Doolittle‘o autobiografinę knygą. Nors princas Philipas karinę tarnybą paliko vedęs Elžbietai II, iki šiol dalyvauja susitikimuose dėl karinių reikalų.

D. Trumpas ir jo žmona taip pat neišvyks tuščiomis – prezidentui karalienė padovanojo pirmojo leidimo 1959 metais išleistos Winstono Churchillio knygos kopiją, kurios viršeliai traukti ožkos oda ir paauksuoti. Prie knygos karalienė pridėjo ir prabangių rašiklių rinkinį.

D. Trumpui ši dovana taip pat reikšminga – jis ne kartą pasisakė apie savo pagarbą buvusiam JAV prezidentui W. Churchilliui. Dovaną nuo karalienės gavo ir M. Trump – jai įteikta specialiai pagaminta sidabro dėžutė su emalio dangteliu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt