Veidai

2019.06.05 13:00

„Ąžuoliuko“ tėvui Vytautui Miškiniui – 65-eri: ne pasenau, o subrendau dar vieneriais metais

choristų vakare laukia staigmena

Choro dirigentas, pedagogas, berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas, kompozitorius Vytautas Miškinis birželio 5 dieną mini savo 65-ąjį gimtadienį. „Gimtadienis man nėra šventė. O atskaitos taškas, kiek tu kažko nuveikei ir kad galų gale subrendai“, – portalui LRT.lt sakė jubiliatas.

Anot V. Miškinio, gimimo diena įprastai būna darbinga, nes dažniausiai vyksta berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ repeticija ar kiti darbai. Ne išimtis ir šiais metais: jo laukia repeticija, o rytą jubiliatas pradėjo nuo egzamino.

„Būna ir taip, kad po repeticijos visi išeina namo ir niekas net neprisimena, kad tavo gimtadienis. Kartais pasveikina, o kartais ir ne. Tačiau „Ąžuoliuke“ turime tradiciją: jeigu tavo gimimo diena sutampa su repeticija, tuomet tu turi visiems atnešti saldainių ir visi gieda „Ilgiausių metų“. Nežinau, ar kažkas prisimins, kad šiandien mano gimtadienis, tačiau saldainių aš vis tiek nunešiu, – kalbėjo V. Miškinis.

Jis patikino, kad vakare į repeticiją turėtų susirinkti apie pusantro šimto dainininkų. „Taigi saldainių reikės nemažai. Ir, žinoma, aš, kaip mokytojas, turiu geresnių saldainių atnešti, o ne kokių „bombonkių”, – šmaikštavo V. Miškinis.

Rytas su... (V. Miškinis)

„Ąžuoliuko“ meno vadovas pabrėžė, kad gimtadienių nešvenčia.

„Gimtadienis parodo, kad subrendau dar vieneriais metais. Ne pasenau, o užaugau, subrendau, nes, pasirodo, branda ateina sulaukus tam tikro amžiaus ir tuomet pradedi suvokti pasaulį šiek tiek kitaip“, – mąstė choro dirigentas.

Yra žmonių, kurie stengiasi per savo gimtadienį „pabėgti“ į svečią šalį. Tačiau V. Miškiniui intensyvus darbo tempas birželio mėnesį to padaryti neleidžia. Jo atostogos prasidės tik nuo liepos vidurio.

„Nepaisant to, kad mokyklose mokslai baigiasi birželį, tačiau mes su „Ąžuoliuku“ organizuojame stovyklą, važiuojame į Klaipėdos miesto šventę. Turime tikrai daug veiklos ir mano užimtumas susijęs su aktyvia profesine veikla ir visuomeninėmis pareigomis“, – sakė V. Miškinis.

Jis prisiminė, kad maždaug prieš dešimt metų gimtadienis sutapo su Dainų švente Kaune, tuomet choro dirigentui „Ilgiausių metų“ giedojo visi joje dalyvavę žmonės.

V. Miškinis užsiminė, kad jis labai didžiuojasi savo vardu, todėl jo vardo dieną, kuri yra sausio 5 dieną, visi dažniausiai painioja su gimtadieniu.

„Matyt, aš kažkada esu pasakęs, kad vardo diena pagal lietuvišką tradiciją yra reikšmingesnė nei gimimo. Daug kas galvoja, kad mano gimtadienis yra sausio 5 dieną ir pasipila internetiniai sveikinimai. Aš į tai numoju ranką ir nepuolu aiškinti, kada esu gimęs.

„Suvalgau“ savo gimtadienį anksčiau laiko, prieš pusę metų, ir ramiai gyvenu iki to laiko, kol jis iš tikrųjų ateina“, – geros nuotaikos nestokojo V. Miškinis.

Legendos. Vytautas Miškinis