Naujienų srautas

Veidai2019.06.05 10:28

Į Lietuvą atvyksta žinomas internetinių komiksų kūrėjas: su fanais susitiks rudenį

LRT.lt 2019.06.05 10:28

Vienų populiariausių internetinių komiksų „Cyanide & Happiness“ kūrėjas Rob DenBleyker atvyksta į Lietuvą susitikti su gerbėjų bendruomene. Dešimtis milijonų fanų visame pasaulyje turinčių komiksų autorius Lietuvą aplankys rugsėjo 21–22 dienomis, Vilniuje vyksiančio didžiausio Baltijos šalyse populiariosios kultūros renginio „Comic Con Baltics 2019” metu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Dar pavasarį savo bendruomenės socialiniuose tinkluose klausėme – kokie internetiniai komiksai yra jų favoritai. Šiandien džiaugiamės galėdami pranešti, kad rudenį renginio lankytojams suteiksime galimybę susipažinti ir gyvai pabendrauti su jų favoritų „Cyanide & Happiness” komiksų kūrėju Robu DenBleykeriu.

Tai žmogus, kuris savo pieštinėmis istorijomis milijonus žmonių visame pasaulyje linksmina jau beveik 15 metų“, – sako kasmetiniu tapusio populiariosios kultūros renginio „Comic Con Baltics“ organizatorius Darius Krasauskas.

Internetiniai „Cyanide & Happiness“ komiksai pasaulį pirmą kartą išvydo 2005 metų žiemą, keturių jaunų ir tuo metu niekam nežinomų kūrėjų – Rob DenBleyker, Dave McElfatrick, Kris Wilson ir šiuo metu jau buvusio komandos nario Matt Melvin – dėka.

Bendros vizijos ir kūrybinių gebėjimų suvienyti jaunuoliai specialiai savo komiksams sukūrė naują, „Explosm“ pavadinimu veikiančią internetinę svetainę, kurioje nauji komiksai iki šiol pasirodo beveik kasdien. Nuo pat pradžių visi komiksai išsiskyrė elementariu, „Microsoft Paint“ programos piešimo stiliumi, kuris išlaikomas ir iki šiol.

Tiesa, lengva pastebėti, kad į Lietuvą atvykstančio R. DenBleyker stilius išsiskiria iš likusiųjų. Dažniausiai jo istorijose dalyvauja du personažai, jie pateikiami su kitų kūrėjų darbams nebūdingai didelėmis akimis ir netaisyklingos formos personažų veidais.

„Iš pažiūros primityvus, tačiau išskirtinumo komiksams pridedantis stilius ir per juodąjį, neretai egzistencinį, ar net absurdo humorą pateikiama jų idėja, komiksams leidžia sėkmingai gyvuoti jau antrą dešimtmetį ir šiandien turėti gerokai virš 12 mln. nuolatinių sekėjų visame pasaulyje“, - pasakoja „Comic Con Baltics“ organizatorius.

Internetinių komiksų „Cyanide & Happiness“ gerbėjų skaičius tikrai įspūdingas. Daugiausiai jų susibūrę socialiniame tinkle „Facebook“ – daugiau nei 12,5 mln. sekėjų. Tačiau ne daug atsilieka ir nuo 2009 metų veikiantis kūrėjų „Youtube“ kanalas. Jame „Cyanide & Happiness“ turi daugiau nei 9,5 mln. prenumeratorių. Tai bene daugiausiai fanų socialiniuose tinkluose turintys internetinių komiksų kūrėjai.

„Vis dėlto galima teigti, kad šiandien „Cyanide & Happiness“ nebėra tik internetinių komiksų autoriai. Jau penkerius metus jie kuria savaitinį, animuotą serialą „Youtube“ tinkle, yra išleidę ne vieną knygos formato komiksų rinkinį, turi savo mobiliąją aplikaciją, vaizdo ir net kortų žaidimus. Daugelį šių dalykų jiems pasiekti padėjo stipri jų gerbėjų bendruomenė, idėjas finansiškai parėmusi per „Kickstarter“ ir „Patreon“ platformas“, - pasakoja D. Krasauskas.

2013 metais „Cyanide & Happiness“ platformoje „Kickstarter“ pristatė idėją kurti animuotą „The Cyanide & Happiness Show“ serialą „Youtube“ tinkle ir paprašė finansinės fanų paramos. Per trisdešimt dienų, vietoje pirmosioms aštuonioms serijoms jiems reikalingos 250 tūkst. JAV dolerių sumos, gerbėjai komiksų kūrėjams surinko per 770 tūkst. dolerių. Tai leido serialą padaryti savaitiniu, o pirmąją seriją išleisti jau 2014 metų lapkritį. Šiandien „The Cyanide & Happiness Show“ epizodai turi milijonus peržiūrų ir yra sėkmingai kuriami bei rodomi iki šiol. 

Panašaus susidomėjimo sulaukė ir naujausieji kūrėjų „Kickstarter“ projektai. 2016 metais gerbėjai surinko 3,2 mln. JAV dolerių biudžetą „Cyanide & Happiness“ kortų žaidimui „Joking Hazard“. Tuo tarpu 2017 metais – 575 tūkst. JAV dolerių kompiuterinio žaidimo kūrimui.

Susitikti su jau legendiniais tapusių internetinių komiksų „Cyanide & Happiness“ kūrėju R. DenBleyker, pasišnekučiuoti, įsiamžinti ar net gauti jo autografą gerbėjai galės rugsėjo 21-22 dienomis populiariosios kultūros renginio „Comic Con Baltics 2019“ metu, „Litexpo“ parodų rūmuose, Vilniuje.

Trečiuosius metus vyksiančiame renginyje lankytojų lauks susitikimai su pasaulyje pripažintais aktoriais ir kūrėjais iš garsiausių kino bei televizijos projektų. Taip pat – naujausių lietuviškų filmų premjeros, vaizdo žaidimų ir jiems skirtos moderniausios įrangos išbandymas, cosplay pasirodymai, šeimų erdvė ir daug kitų, tiek suaugusiems, tiek mažiesiems skirtų pramogų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi