Veidai

2019.06.06 07:01

Apie kelionę į egzotišką salą Vaida Genytė galvojo ilgai: paskutinį žodį tarė sūnus

Dainininkė Vaida Genytė save vadina šilumos mylėtoja, todėl šįkart pasirinkusi kelionę į Balį ji neprašovė, nes grįžo kupina gerų emocijų, dėl kurių adaptacija namuose užtruko. Nors dainininkė pripažįsta, kad Lietuva yra graži, tačiau jai nepatinka neprognozuojamas oras.

Balis nepaleido ilgai

V. Genytė Balyje lankėsi gegužės mėnesį ir čia praleido dvi savaites. Dainininkė neslėpė, kad po šios kelionės ilgai negalėjo atsigauti ir nepaleido ten patirtų emocijų.

„Aš pirmą kartą taip ilgai po kelionės negalėjau adaptuotis. Trumpesniam laikui vykti į Balį neapsimoka, nes ganėtinai ilgas skrydis. Lėktuve tenka praleisti maždaug 17 valandų“, – portalui LRT.lt sakė V. Genytė.

Ji tikino apie Balį galvojusi ilgą laiką, kol galų gale nusprendė ten nuvykti, o paskutinį žodį tarė sūnus. Daugiau pasidomėjus šia vieta, jokių abejonių nebeliko.

„Man didelį įspūdį paliko ten gyvenantys žmonės, harmoninga aplinka, kuri supo. Joje viskas telpa – gamta, žmonių bendravimas, geranoriškumas, paslaugumas, ramybė. Negirdėjau pakelto balso, garsesnio šūksnio ar piktesnio žodžio, niekur nemačiau ir negirdėjau jokių konfliktinių situacijų.

Būtent tai ir žavi, nes kai grįžti atgal iš karto pajunti visai kitokį ritmą, gyvenimo būdą. Viskas kardinaliai kitaip. Būtent dėl to grįžti į gyvenimą čia nėra lengva“, – kalbėjo V. Genytė.

Ji įsitikinusi, kad žmonėms iš tiesų trūksta ramybės, nes dauguma gyvename bėgime, strese ir galvojime, kaip išgyventi ir išsikovoti vietą po saule.

V. Genytė sakė, kad kelionė po Balį buvo suplanuota iš anksto, o visą pagrindinį darbą atliko sūnus. Pirmiausia V. Genytė su šeima apsistojo Balio centrinėje dalyje – Ubude, kur, anot pašnekovės, daugiausiai autentikos. Ten gausu šventyklų bei pačių vietinių. Iš čia keliautojai vyko į džiunglių vietovę, kur kvapą gniaužė gamtos grožis. O galų gale visi pasiekė Sanuro kurortą – prie vandenyno, o vėliau pasuko į salas.

Tai buvo tolimiausia, įspūdingiausia ir įsimintiniausia  V. Genytės kelionė, todėl ji neslepia, kad dar kartą norėtų sugrįžti į Balį. Anksčiau dainininkė lankėsi Fuerteventūroje, Indijoje, Jungtinėse Amerikose Valstijose.

Didžiausia egzotika – vaisius durianas

V. Genytei patiko ir Balyje ragautas maistas, nors ypatingos egzotikos tikino neišbandžiusi.

„Pradžioje maistas man buvo labai skanus, jis turi salsvą skonį. Tačiau po kiek laiko pradėjau norėti kefyro, parduotuvėse ieškojau natūralių jogurtų, tačiau neradau, nes visi turėjo saldumo. Taip pat pradėjau ilgėtis lietuviškos duonos, raugintų agurkų“, – šypsojosi dainininkė.

Anot jos, vietiniai daugiausiai valgo ryžius, kiaušinius, vištieną, tačiau tam tikrų atradimų dainininkei teko patirti renkantis vaisius. Kai kuriuos jų matė ir ragavo pirmą kartą, o vaisiaus duriano nuvylė ir aitrus skonis, ir puvėsio kvapas.

„Aš netyčia buvau nupirkusi šio vaisiaus skonio ledus ir kai jų paragavau, supratau, kad aš tikrai jo nenoriu. Nors prieš tai turėjau vilties jo paragauti. Nuo tų ledų man netgi buvo sustojęs skrandis ir turėjau gerti vaistus. Po to netgi negalėjau pro tuos vaisius praeiti, o jų visur buvo pilna, nes kaip tik buvo jų sezonas“, – pasakojo V. Genytė.

Nepatinka kontrastingas Lietuvos oras

Dainininkei pasibuvimai svečiose šalyse be pažinties su ja nėra įdomūs.

„Kai sūnus buvo mažas, tuomet Turkija buvo super rojus. O dabar, kai jis užaugęs, visi keliaujame į tokias keliones, kur galima ne tik pailsėti, bet ir pakeliauti. Taip yra daug įdomiau. Nežinau, ar man dabar patiktų visą laiką pragulėti“, – kalbėjo V. Genytė.

Nors daugumai atlikėjų vasara būna įtemptas ir gausus koncertų metas, tačiau pašnekovė patikino, kad ji sau atostogauti gali leisti ir šiltuoju sezonu. Anot dainininkės, koncertai dažniausiai vyksta savaitgaliais, todėl ji spėja pasidžiaugti ir vasara.

Tuomet, kai norisi pailsėti, V. Genytė vyksta į Molėtus, kur yra sodas su namuku ant ežero kranto. Tai yra dažniausia vasaros apsilankymų vieta Lietuvoje.

„Tačiau vasara mūsų šalyje pernelyg manęs nedžiugina, nes čia gali būti didelis orų kontrastas: vieną dieną gali būti 29 laipsniai karščio, o kitą – jau 15. Tai mane iš tiesų erzina.

Aš mielai iš Lietuvos iškeliaučiau ir vasarą, kur žinočiau, kad visą savaitę ar dvi savaites matysiu saulę ir jausiu šilumą. Nors, žinoma, mūsų šalyje taip pat yra ką pamatyti. Man labai gražus ir Lietuvos pajūris, nors dažnai ten nebūnu“, – prisipažino V. Genytė.  

Dainininkė save vadina šilumos mėgėja, todėl Balio aksominis oras su savo drėgme ir karščiu jai labai patiko. Pavyzdžiui, oras Kanarų salose, Maroke ar kitose šalyse prie Atlanto vandenyno, kur naktys yra vėsios, o dienos karštos, V. Genytei nėra prie širdies.

„Man patinka, kai dienos temperatūra mažai skiriasi nuo nakties. Tada ore išlieka tas aksomas, kuris glosto ir sielą, ir kūną, ir odą“, – svajingai kalbėjo V. Genytė.