Veidai

2019.06.04 20:37

Į gatves persikėlusio LRT RADIJO laidų vedėjai Inga ir Tomas: kolegoms nebūtina sutarti eteriui pasibaigus

Vasarą puikiai iš balso pažįstamus LRT RADIJO laidų vedėjus galima išvysti gyvai. Specialiai iš įvairių vietų transliuojamos ir klausytojams jau pažįstamos, ir naujos radijo laidos. Antradienį naują laidą „Vasaros popietė“ vedę Tomas Lukaševičius ir Inga Ramoškaitė portalui LRT.lt pasakoja, kad jiems kartu dirbti padeda draugiškas bendravimas, nors pasitaiko ir barnių.

Pirmadienį Vilniaus Europos aikštėje laidos „Vasaros popietė“ vedėjo kėdę su Gabriele Martirosianaite išbandęs T. Lukaševičius antradienį laidą vedė su nauja partnere. Rotušės aikštėje įsikūrusioje studijoje kartu su juo dirbo I. Ramoškaitė, puikiai pažįstama LRT OPUS klausytojams.

„LRT OPUS – muzikos radijo stotis, kurioje didžiausias dėmesys skirtas muzikai, o čia viskas atvirkščiai. Čia muzika tampa poilsio pertraukėle tarp pašnekesių. Tas yra keista, nes dažniausiai visa informacija, kurią mes rinkomės – muzika, nes ji veda visą kanalą. Ten dažniausiai kalbindavome muzikantus, o dabar jau ne tik juos“, – apie pasikeitusią darbo specifiką pasakoja ji.

Ją taip pat nudžiugino ir pasikeitusi darbo aplinka. „Labai smagi atmosfera, be to, gavau gerą partnerį ir gerus pašnekovus. Juntamas žmonių susidomėjimas, geras oras – tikrai labai smagu. Anksčiau tokią patirtį turėjau „100 valandų transliacijoje“ su LRT OPUS programa, todėl tai nebuvo visiškai nauja.

Gryname ore man patinka tas susidomėjimo momentas – žmonės eina, smalsiai žiūri, pamato, stebi iš šalies. Kai kalbiesi su pašnekovu, seki jį, kiekvieną sekundę, jo žodžius, bet kartu stebi ir aplinką, kaip reaguoja žmonės“, – sako vedėja.

Kartu dirbti naujai vedėjų porai jau teko anksčiau, o T. Lukaševičius sako, kad eteryje labai daug reiškia asmeninis santykis su partneriu.

„Su Inga tiesioginiame eteryje dirbu retai, bet, kadangi esame kolegos, gana nemažai pasišnekame, nemažai laiko praleidžiame kartu prieš laidas. Toks bendravimas leidžia žinoti, kur gali pasisukti tolesnis pokalbis, lengviau nuspėti partnerį, artimesnis santykis“, – sako jis.

Pasak vedėjo, tai pagrindas, kuris leidžia eteryje daug ramiau jaustis: „Manau, kad šiuo aspektu šįkart jaučiausi daug ramiau, nes žinau, jog kad ir kas nutiktų, Inga mane tikrai ištrauks. Ji žino tą patį – tai stiprus pasitikėjimas vienas kitu ir tai atsispindi eteryje.“

Komplimentų partneriui negailėjo ir I. Ramoškaitė: „Tomu pasitikiu šimtu procentų. Manau, kad visi dirbantys Lietuvos radijuje yra profesionalai, įdedantys tikrai daug darbo. Žinoma, yra ir šiek tiek nesusikalbėjimo, bet labai greit reaguojame ir tą nesusikalbėjimą išsprendžiame.“

Tiesa, kaip ir tikrame gyvenime, taip ir darbe neretai kyla nesutarimų, tačiau juos kolegos sprendžia greitai. „Kolegoms už kadro nebūtina sutarti, bet tai yra lengvinanti aplinkybė. Mes su Inga mėgstame pasipykti, stipriai pasiginčijame. Bet tada išsidiskutuojame, išeiname į skirtingus kampus, o po kurio laiko prisėdame pasišnekėti ir viską jau būname pamiršę. Tuomet gaunasi tokios nuostabios laidos, kaip ši“, – šypsosi T. Lukaševičius.

I. Ramoškaitė pasakoja, kad radijo vedėjai į savo kasdienį darbą deda daug pastangų, nors iš šalies gali atrodyti kitaip. „Bet vienas vedėjas yra niekas – už jo didelė komanda. Tai operatoriai, techninė dalis, žmonės, kurie pasako, kiek sekundžių liko iki eterio, žmonės, kurie parenka muziką. Tai tikrai didelis komandinis darbas“, – tikina ji.

Antradienio „Vasaros popietės“ laidoje Rotušės aikštėje įsikūrusioje studijoje viešėjo humoristas Mantas Bartuševičius ir kūrėjas Paulius Mykolaitis.

Vedėjams įdomiausia buvo sužinoti apie pašnekovų veiklą, o kai kurie aspektai nustebino. „Aš išgirdau seną tiesą, kad pasiseka tiems, kurie daro taip, kaip jaučia, kai daro iš širdies. Mitas, kad sėkmė aplanko atsitiktinai – reikia įdėti daug darbo, tada ji ir ateis“, – įdomia pašnekovo mintimi pasidalino I. Ramoškaitė.

Paklausti, kokia muzika jiems labiausiai asocijuojasi su vasara, jie įvardijo savo favoritus. T. Lukaševičius vasarą klausosi grupės „Arctic Monkeys“ dainos „Why‘d You Only Call Me When You‘re High“, o I. Ramoškaitė – visos grupės „Junior A“ kūrybos.