Veidai

2019.06.04 11:20

Trumpų vizitas pas britų monarchus sulaukė apkalbų: užkliuvo ir pirmosios ponios suknelė, ir prezidento elgesys

LRT.lt2019.06.04 11:20

Pirmadienį prasidėjo JAV prezidento Donaldo Trumpo ir pirmosios ponios Melanios Trump vizitas Didžiojoje Britanijoje. Popiet pora apsilankė Bakingamo rūmuose, kur diskusijas sukėlė M. Trump įvaizdis – vieni gyrė stilingą moters pasirinkimą, o kiti apkaltino atidumo detalėms stoka. Vakare aptarinėjamas buvo D. Trumpo elgesys – šis net apkaltintas pažeidęs karališkąjį protokolą.

M. Trump visuomet giriama už savo skoningus aprangos pasirinkimus, kuriuos nuolat aptarinėja šios srities žinovai. Su vyru svečiuodamasi Didžiojoje Britanijoje, M. Trump taip pat demonstravo išskirtinį stilių – išlipdama iš privataus lėktuvo Stanstedo oro uoste, ji vilkėjo baltą margintą „Burberry“ palaidinę ir pieštuko formos „Michael Kors“ sijoną.

Vėliau su vyru D. Trumpu pirmoji JAV ponia lankėsi Bakingamo rūmuose. Čia juos pasitiko karališkosios šeimos nariai – karalienė Elžbieta II, princas Charlesas ir Kornvalio kunigaikštienė Camilla.

Svarbiam susitikimui ji pasirinko minimalistinį įvaizdį – baltą „Dolce & Gabbana“ suknelę su tamsiai mėlyna apykakle ir dirželiu, dėvėjo baltą Hervé Pierre skrybėlę, kurią kaip pat puošė mėlynos spalvos detalės ir avėjo „Manolo Blahnik“ aukštakulnius.

Tačiau toks M. Trump pasirinkimas stiliaus ekspertams pasirodė per daug panašus į tai, ką buvo apsivilkusi kunigaikštienė Camilla, rašo „Independent“. Ši vilkėjo kreminės baltos spalvos suknelę, sukurtą dizainerės Annos Valentine, prie jos priderino panašios spalvos pirštinaites, skrybėlę ir delninę.

Garsenybių stilistė Alex Longmore žiniasklaidai sakė, kad M. Trump apranga susitikimo metu parodė pirmosios ponios atidumo ir pasiruošimo stoką. Jei ji būtų pasidomėjusi karališkosios šeimos narių stiliumi, būtų žinojusi, kad Kornvalio kunigaikštienė beveik visuomet dėvi šviesias, kremines spalvas ir tokio sutapimo būtų išvengta.

Be to, pastebėta, kad baltą apdarą pirmajam susitikimui pasirinko ir D. Trumpo dukra Ivanka Trump. Nors M. Trump suknelės pasirinkimą A. Longmore vadino „nepraktišku“, sakė, kad pirmoji ponia įkvėpimo tikrai sėmėsi iš karališkosios šeimos narių.

„Melania neabejotinai sėmėsi įkvėpimo iš Velso princesės Dianos. Tai ypač atsispindi skrybėlės dizaine, o ir visas įvaizdis labai primena Dianą“, – sakė stiliaus žinovė.

Tiesa, pirmadienį apkalbų sulaukė ir kitas JAV prezidento vizito Didžiojoje Britanijoje metu nutikęs įvykis. Vakare vykusiame pokylyje D. Trumpas uždėjo ranką ant karalienės Elžbietos II nugaros, o tai gali būti laikoma nederamu elgesiu ar net karališkojo protokolo pažeidimu.

Tačiau visa tai paliekama diskusijoms, nes privalomojo kodekso, kaip reikėtų elgtis susitikimo su karaliene metu, nėra, tačiau patartina laikytis tradicijų. Vyrai turėtų linktelėti galva, o moterys – tūptelėti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt