Veidai

2019.06.04 07:02

Auksinis kardas. Gabrielius Liaudanskas-Svaras apie savo vardą: Gabrieliumi mane vadina tik mama

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2019.06.04 07:02

„Yra nemažai žmonių, kurie galvoja, kad mano vardas iš tiesų yra Svaras“, – juokiasi atlikėjas, visuomenininkas Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Portalui LRT.lt jis pasakoja, kad nors nežino, ar žmogaus vardas tikrai gali nulemti asmenybę, ir jo paties tikrojo vardo, ir pravardės prasmė puikiai atitinka charakterį.

Grupės „G&G Sindikatas“ lyderis sako, kad daugelis žmonių į jį tikruoju vardu nesikreipia. „Mane visi vadina Svaru, niekas nevadina Gabrieliumi, išskyrus mamą. Juokingiausia tai, kad net pabaigus kokius kursus, mokymus arba gaunant kažkokias padėkas, visuomet būna įrašyta „Gabrielius Liaudanskas-Svaras“. Žmonės turbūt galvoja, kad tai įrašyta ir mano pase“, – sako jis.

G. Liaudanskas-Svaras įsitikinęs, kad savo vardo prasme pasidomi visi žmonės. Jis pats taip pat puikiai žino, kokia prasmė slepiasi po jo vardu.

„Gabrielius reiškia „Dievo karys“. Manau, kad man šis vardas „į temą“, nes tikiu į Dievą, o su karyba mano gyvenimas yra tikrai stipriai susijęs. Tiek tiesiogine karybos prasme, tiek mano paties būdu ir visu likusiu gyvenimu. Nevengiu kovoti už tai, kad pasiekčiau tai, ko noriu“, – portalui LRT.lt sako jis.

Ne ką mažiau įdomi ir atlikėjo garsiosios pravardės prasmė: „Yra nemažai žmonių, kurie galvoja, kad mano vardas iš tiesų Svaras. Vertus iš hebrajų kalbos, šis vardas reiškia „galaktikos sergėtojas“.

Dainininkas atskleidžia, kad šios pravardės, kaip ir vardo, pats nepasirinko. „Kaip ir kiekvienam normaliam vaikinui, man kažkada gatvėse buvo suteiktas šitas vardas. Tai buvo labai seniai, tiesą pasakius, net neatsimenu tos istorijos. Bet manęs tas vardas niekada nežeidė, su juo susigyvenau. Kodėl tas vardas toks, turbūt jau niekas nebegali pasakyti“, – šypsosi jis.

G. Liaudanskas-Svaras tikina nežinąs, ar vardas gali apibūdinti asmenybę, tačiau jo atveju taip tikrai yra. „Manau, kad pataikyta visai neblogai. Žinau, kad tais laikais, kai gimiau, mano vardas nebuvo populiarus. Kaip yra dabar – nežinau, neseku madų. Buvo toks momentas, kai girdėjau, kad mažus vaikus taip pavadina. Mano paties vaikai tuo metu darželiuose buvo. Bet savo draugų rate Gabrielių daugiau neturiu“, – pasakoja atlikėjas.

Rubrikoje „Auksinis kardas“ vardus ir jų kilmę aptarsime kiekvieną savaitę. Jei ir jūsų vardas ar jo istorija yra įdomi, parašykite mums el. paštu tavo@lrt.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.