Veidai

2019.06.03 20:44

Gabrielė Martirosianaitė apie darbą eteryje: būti savimi kartais yra iššūkis

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2019.06.03 20:44

„Kažkada ėjau į radiją su mintimi, kad negaliu sau leisti klysti, bet eteryje niekas nepataisoma – neatsuksi ir neištrinsi“, – portalui LRT.lt sako televizijos ir radijo laidų vedėja Gabrielė Martirosianaitė. Pirmadienį LRT RADIJUJE debiutavusi vedėja sako, kad kol kas didžiausiu iššūkiu karjeroje tapo pastangos visuomet būti nuoširdžiai.

Nors radijo laidas G. Martirosianaitė veda jau ne vienerius metus, pirmadienį ji pirmą kartą išbandė naujos LRT RADIJO laidos „Vasaros popietė“ vedėjos kėdę. Po laidos portalui LRT.lt G. Martiriosianaitė pasakojo, kad kažkada prieš pradėdama dirbti radijuje tik įsivaizdavo, koks turi būti geras vedėjas.

„Buvau prisiklausiusi įvairių standartinių frazių, net tam tikro balso tembro. Tačiau svarbiausias ir esminis dalykas, kurį išmoksti jau atėjęs su savo stereotipų krepšeliu, kad turi tiesiog būti savimi“, – sako ji.

Tiesa, tikina G. Martirosianaitė, kartais būti tikram ir nuoširdžiam tiesioginiame eteryje – iššūkis. „Būti savimi kartais yra iššūkis, nes bijai, nori parodyti save iš kitos pusės, kuri neva yra geresnė, bet taip nėra. Turime gebėti būti savimi eteryje, nebūti savo susikurtu personažu. Man tai buvo iššūkis, apie kurį nepagalvojau“, – prisimena vedėja.

Pasak jos, norint prikaustyti klausytoją, reikia mokėti kalbėti nuoširdžiai, nebijoti pajuokauti, nusišnekėti, užsikirsti: „Reikia nebijoti leisti sau klysti. Kažkada ėjau į radiją su mintimi, kad negaliu sau leisti klysti, bet eteryje niekas nepataisoma – neatsuksi ir neištrinsi, nesumontuosi kitaip. Leisti sau klysti buvo didžiausias iššūkis, su kuriuo susidūriau. Manau, kad tai jau išmokau, nors žinau, kad visko gali atsitikti.“

Tačiau pirmoji „Vasaros popietės“ laida, transliuota iš Vilniaus Europos aikštės, G. Martirosianaitei praėjo be didesnių sunkumų. Pirmuoju pašnekovu tapo dainininkas Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

„Viskas praėjo su puikia nuotaika ir jauduliu. Viduje jaučiu virpulį, nes man tai startas LRT RADIJUJE, nors radijas man nėra nauja veikla. Bet tai naujas transliuotojas, jaučiu atsakomybę, norisi, kad viskas būtų puiku. Geriausiai įvertina klausytojai, bet tikiu, kad ir toliau keliausime tokia pozityvia nuotaika ir nusiteikimu“, – šypsosi G. Martirosianaitė.

Jos partneriu naujoje laidoje šįkart tapo LRT RADIJO laidų vedėjas Tomas Lukaševičius, kuriam iki šiol su G. Martirosianaite dirbti neteko. „Buvo įdomu pirmą kartą su Gabriele dirbti tiesioginiame eteryje, nes žinojau, kaip ji dirba. Dėl jos profesionalumo niekada neabejojau, buvo tik klausimas, kaip man pavyks prisitaikyti“, – sako jis.

„Partneris labai daug lemia. Jei šalia jo jautiesi ramiai, tai laidą pravesi gerai. Jei nepasitiki partneriu ar jauti, kad jis tavimi nepasitiki, pats prarandi pasitikėjimą savimi. Galima nebendrauti su partneriu iki laidos, nes nesinervinsi, bet tada laidos metu gali būti blogai. Kitas būdas – pasidomėti, suprasti, nes tada atsiranda abipusis supratimas. Reikia stengtis turėti vidinę komunikaciją be žodžių“, – priduria T. Lukaševičius.

Abiem laidos vedėjams sumanymas radijo studiją perkelti į atvirą erdvę atrodo vykęs – taip galima ir pagyvinti laidą, ir susipažinti su ištikimais klausytojais.

„Visuomet labai smagu išvažiuoti iš mūsų studijos, kurios keturios sienos dažnai truputį pabosta. Būdamas šioje aikštėje ne tik jautiesi gaiviau ir smagiau, bet ir esi labiau priklausomas nuo aplinkybių – gali matyti žmones, jiems mojuoti, jais džiaugtis. Tokios detalės pačios kuria radijo laidą ir jos turinį. Reaguodamas į tokius dalykus tampi viso miesto dalimi ir to miestu atspindžiu visai šaliai“, – sako T. Lukaševičius.

Jam pritaria ir G. Martirosianaitė: „Man yra teką išeiti iš studijos į kitas erdves. Tai gera, nauja patirtis, kur pakeiti aplinką, išeini iš radijo studijos, esi apsuptas tikrų žmonių, kurie yra tavo klausytojai, gali juos matyti, stebėti jų reakcijas. Televizijoje mes dažnai matome studijoje susirinkusius žiūrovus, o radijuje ne. Man gera matyti žmones, kuriems aš kalbu.“

G. Martirosianaitė atskleidžia, kad darbe ją labiausiai ir žavi aplinkybių kaita. „Tiesioginiame eteryje įvyksta visko, nepaisant to, ar dirbi studijoje, ar kažkur iš jos išėjęs. Mane tuo labiausiai ir žavi darbas radijuje bei televizijoje, nes jis yra nenuspėjamas. Visuomet turi būti pasiruošęs, susitelkęs, būti akimirkoje, reaguoti čia ir dabar“, – portalui LRT.lt sako ji.

„Vasaros popietėje“ G. Martirosianaitė ir T. Lukaševičius dirbs ne vieni – iš viso laidą ves net 7 vedėjai, kurie nuolat keisis tarpusavyje. „Keisimės, bet turėsime ir pastovius partnerius, pavaduosime vieni kitus. „Vasaros popietė“, tikiuosi, neįklimps į rutiną“, – šypsosi G. Martirosianaitė.


 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt