Veidai

2019.06.02 21:27

Prisiminkite projekto „Dvi kartos“ nugalėtojų pasirodymus: vieni verčia šypsotis, kiti – spaudžia ašarą

LRT.lt2019.06.02 21:27

Prieš dvylika savaičių projekto „Dvi kartos“ duetai pirmą kartą stojo į kovą. Vaidas Baumila bei jo partnerė – jauniausia projekto dalyvė, dešimtmetė Sofija Vasilevskytė užkariavodaugiausia komisijos ir žiūrovų simpatijų bei finalo vakarą užtikrintai iškovojo pergalę. Prisiminkite gražiausias jų dovanotas akimirkas.

Vaidas ne kartą atskleidė, kad mergaitę buvo matęs dainuojant anksčiau – ji nugalėjo ir kitame LRT TELEVIZIJOS projekte „Du balsai – viena širdis“, kuriame dalyvavo su vyresne seserimi, vėliau pasirodė „Lietuvos balsas. Vaikai“. Smulkutė ir labai talentinga mergaitė sužavėjo ganėtinai patyrusį atlikėją ir ji neslėpė norėjęs dainuoti būtent su Sofija.

Mažoji televizijos žvaigždutė neslepia, kad repeticijos, grimas ir pasiruošimas pasirodymams jai – vienas malonumas, o su partneriu jie puikiai sutaria. Projekto rutinoje vienintelis Sofijai mažiau patinkantis dalykas buvo tai, kad komisijai vis tik tenka vertinti dalyvius.

„Būtų smagiau, jei jie pasakytų, ką galvoja, bet neturėtų rašyti pažymių. Nors čia – žaidimo dalis“, – šypsojosi jaunoji dainininkė, nors jos duetas dažniausiai skindavo aukščiausius komisijos balus ir sulaukdavo didžiulio žiūrovų palaikymo.

Duetas išpildė seną Sofijos svajonę ir atliko V. Baumilos bei Monique kūrinį „Dviese“. „Galiu patikinti, kad dainą išrinko Sofija. Jai labai patinka šis kūrinys“, – sakė Vaidas. Vėliau tai ne kartą patvirtino ir pati Sofija. Ji netgi sake, kad padainuoti „Dviese“ buvo sena jos svajonė.

Projekto metu Vaidas džiaugėsi, kad scenos partnerė nestokojanti idėjų bei drąsiai reiškianti savo nuomonę, tačiau svarbiausia, kad abiejų partnerių muzikinis skonis panašus.

„Ir man, ir Sofijai patinka panaši muzika, mėgstame šiuolaikinį miuziklą. Galbūt kitam kartui pasirinksime ką nors, ką būtų galima vadinti mano laikų muzika, tik veikiausiai, kad tarp mūsų kartų nebeliko tokios didelės atskirties, kokia pavyzdžiui, būdavo tarp mano ir mano tėvų kartos klausomos muzikos“, – dar projekto pradžioje džiaugėsi V. Baumila.

Beje, „Dviese“ – ne vienintelė Vaido daina, kurią duetas atliko projekte. Paprašyti padainuoti apie skirtingas šalis, Sofija ir Vaidas pasirinko Vengriją ir jos miestą Budapeštą – jiedu atliko populiarią dainininko George‘o Ezros dainą „Budapest“, kurią supynė su Vaido ir Monikos Linkytės eurovizine daina „This Time“.

Poros pasirodymą komisija taip pat išgyrė. R. Zilnys sakė, kad prieš filmavimą galvojo, jog kiekvieną šeštadienį liaupsinamai porai dešimtukų jau užteks, tačiau visą pasirodymą pavadino tobulu ir vėl įvertino aukščiausiu balu.

D. Filmanavičiūtė taip pat sakė, kad neturi nei vienos detalės, prie kurios galėtų prikibti, o Stano palinkėjo kitame pasirodyme įpinti mažiau vaidybos ir atskleisti daugiau tikrų jausmų.

Laidai, kurios tema – lietuviškos dainos duetas paruošė grupės „Lemon Joy“ kūrinį „Karolis“. Pasirodymo metu graudinosi ne vienas studijos svečias. Ašarų sulaikyti nepavyko ir pačiam V.Baumilai bei komisijos narei Dovilei Filmanavičiūtei.

„Nežinau, ar galėjom pradėti dar jautriau… Labai sujaudinot mane. Jaudintis pradėjau dar užkulisiuose, nes viena ausimi girdėjau repeticiją. Tai – viena gražiausių dainų“, – braukdama ašaras tąkart sake projekto komisijos narė. Šią dainą atlikėjai pasirinko ir projekto finalui.

Dvi kartos. Finalas

Įspūdingas pasirodymas abejingo nepaliko ir Stanislavo Stavickio-Stano. „Žiūrėdamas į Vaidą mąsčiau, ar to reikėjo – tos vaidybos, kai nuleidai galvą. Tuomet pakėlei akis ir tapo aišku, kad tu nevaidini“, – pastebėjo komisijos narys.

Vieną dieną graudiniesi, kitą – leipsti juokais. „Pažiūrėjau į Sofiją ir pamiršau dainuoti“, – po vieno iš pasirodymų juokais prapliupo V. Baumila. Tąkart komisija aukščiausių balų neskyrė, tačiau geros atlikėjų nuotaikos tai nė kiek nesugadino.

Filmų garso takelių temai duetas pasirinko dainą iš muzikinio filmo „Didysis šou meistras“ ir pelnė visas komisijos simpatijas.

„Stebėjau ir galvojau, kad tai yra ištrauka iš spektaklio, kuris kokiame nors teatre jau rodomas kokį dešimt metų. Viskas taip gerai surepetuota, tikslu ir tik tai, ko reikia tam žanrui“, – pasirodymą įvertino V. Pauliukaitis.

„Jūs kiekvieną kartą įrodote ir parodote, kiek daug darbo įdedate. Nesuprantu, kaip jūs taip sugebate per savaitę pasiruošti“, – stebėjosi D. Filmanavičiūtė.

 

 

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt