Naujienų srautas

Veidai2019.06.03 07:00

Milijonieriai, aktoriai, prezidentai: kaip savo rytą pradeda sėkmingi žmonės

LRT.lt 2019.06.03 07:00

Tingiai vartosi pataluose ir džiaugiasi savo turtais ar vos prašvitus skuba į darbus? Kaip savo dieną pradeda sėkmingi žmonės ir kada jie nubunda? Kiekvienas jų turi savų ritualų: vieniems padeda mankšta su draugais, kitiems ledo vonelės, o treti džiaugiasi turėdami 20 vienodų marškinėlių.

Dažnas savo rytą pradeda nuo kavos puodelio, tik ne buvęs JAV prezidentas Barackas Obama. Iš ryto jis geria daug vandens, žalios arbatos puodelį ir stiklinę apelsinų sulčių.

Beje, jis turi dvi nelaužomas ryto taisykles: visuomet valgo pusryčius ir niekada nepraleidžia rytinės mankštos. Panašu, kad nereikia kavos, kad ryte būtum energingas.

Buvęs prezidentas yra prisipažinęs, kad vidutiniškai per kasnakt miega tik po 5 valandas, tačiau jam ir tiek pakanka, kad rytą pradėtų pasiruošęs intensyviai treniruotei.

Galbūt girdėjote, kad sėkmingi žmonės paprastai yra vyturiai. Bent jau aktorės Jennifer Aniston atveju šis posakis labai tinka – ji paprastai kelias 4.30 val. ir ilgai nesivartydama lovoje, skuba atlikti savo ryto ritualų.

Pirmiausia ji nusiprausia veidą, atsigeria šilto vandens su citrina ir 20 minučių medituoja.

Pasak aktorės, tik taip anksti nubudęs gali skirti sau kokybiško laiko prieš išskubant į darbus.

Britų milijonierius Richardas Bransonas dar vienas vyturys (galbūt tikrai sėkmingi žmonės keliasi itin anksti) – jis visuomet atsibunda maždaug 5 val. ryto, tuomet būtinai pavalgo pusryčius ir eina sportuoti.

Tačiau jis ne kartą yra prisipažinęs, kad svarbiausias jo ryto ritualas – pabuvimas su šeima. Taip, anot jo, lengviau susidėlioti mintis.

Mokslininkai jo teorija neabejoja, yra tyrimų, rodančių, jog rytinis bendravimas su šeima mažina stresą, tad turi teigiamą poveikį mūsų sveikatai ir gyvenimo trukmei.

Aktorė Jessica Alba dar vienas sėkmingas žmogus, kuris ilgai lovoje nesivarto ir mieliau atsikelia anksčiau bei skuba į sporto salę. Kad būtų lengviau save nuteikti ir pakelti iš patalų, žinoma aktorė sportuoja su bičiulėmis.

Ji pripažįsta, kad sportas nėra jos mėgstamiausia veikla, tačiau ji neatrodo tokia sudėtinga, kai draugės puikiai motyvuoja, tad joga ar intensyvesnė mankšta tampa naudinga pramoga.

Aktorė Kate Hudson žino, kas yra pats geriausias žadintuvas – ji rytą pradeda ledinės vonelės veidui. Šį įprotį ji perėmė iš savo vizažistės ir dabar be šio ritualo savo dienos neįsivaizduoja.

Kate paprastai pripildo dubenį ledukų, įpila šiek tiek vandens, įkiša ten savo veidą ir stengiasi palaikyti kuo ilgiau. Tokia vonelė ją labai greitai pažadina, o jos odai suteikia minkštumo ir papildomo spindesio.

Beje, kosmetologai pataria naudoti ledo kubelius veidui, tad gali būti, kad tai ne tik sėkmingos dienos pradžios, bet ir puikios išvaizdos priežastis.

Feisbuko įkūrėjas Markas Zuckerbergas sako, kad ryte svarbiausia nekvaršinti galvos darant įvairiausius nereikšmingus sprendimus bei pasirinkimus. Tačiau galimybė rinktis – prabanga, sakysite jūs. M. Zuckerbergas nesutinka – anot jo, tokie kvaili rūpesčiai, kaip neturėjimas, kuo apsirengti, gali paversti rytą tikra tragedija.

Būtent todėl jo spintoje – 20 vienodų pilkų marškinėlių. Taip jis sako sutaupantis laiko ir nekankinantis nereikalingais rūpesčiais. Taip jis stengiasi susidėlioti ir daugiau dalykų, kad rytas taptų lengvas ir be streso.

Šviešios atminties verslininkas, vienas kompanijos „Apple“ įkūrėjų, Steve Jobsas taip pat turėjo savo taisyklę, kuri dabar, jam išėjus, skamba itin filosofiškai. Vienai studentų laidai Stanfordo universitete per išleistuves jis pasakė, kad kiekvieną rytą pažvelgia į veidrodį ir savęs paklausia: „Jei tai būtų paskutinė diena žemėje, ar norėtum daryti tai, ką dabar darai?“

Jis sakė, kad kaskart, kai jo atsakymas buvo „ne“ jis stengdavosi ką nors savo gyvenime pakeisti. Anot jo, toks ryto ritualas padėdavo jam iš naujo įvertinti sau keliamus tikslus bei svajones.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą