Veidai

2019.06.01 23:15

Paaiškėjo projekto „Dvi kartos“ nugalėtojai: komisija ir žiūrovai buvo vieningi

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.06.01 23:15

Dvylika savaičių trukęs LRT TELEVIZIJOS projektas „Dvi kartos“ pasiekė kulminaciją – po įtemptos ir jautrios kovos paaiškėjo projekto nugalėtojai. Jais tapo jauniausia projekto dalyvė Sofija Vasilevskytė su Vaidu Baumila.

Tris mėnesius žiūrovų emocijas kaitinęs projektas „Dvi kartos“ pasiekė kulminaciją – į paskutinę kovą stojo keturi duetai: Liepa Norkevičienė ir Alana Šport, Vaidas Baumila ir Sofija Vasilevskytė, Valerija Iljinaitė ir Aistė Pilvelytė bei Rolandas Janušas ir Rapolas Meškauskas.

Pirmosios ant finalo scenos pasirodžiusios Liepa Norkevičienė ir Alana Šport su Prince kūriniu „Purple Rain“, o vėliau įtaigiai atliko „Plakala“. Alana neslėpė, kad prieš finalą labai jaudinosi, jaudinosi ir jos mama, viso projekto metu lydėjusi dukrą į repeticijas ir filmavimus.
„Alana iš Liepos perėmė nemažai užsispyrimo – jei kažką reikia padaryti, ji tai padarys“, – atskleidė Alanos mama.

Jai Liepa taip pat dėkinga – ji labai rūpinosi, kantriai laukdavo po kelias valandas, kol duetas repetuodavo ir padėdavo, kaip tik galėdavo. „Tie trys mėnesiai drauge labai suartina, suriša. Labai pamilau Alaną ir tikiu, kad ji pamilo mane“, – jautriai kalbėjo Liepa.

Ji sakė, kad ją gerbėjai pamatė kitokią, tik Alanos dėka, taip pat patikino užaugusi visomis prasmėmis.

„Per dvylika savaičių, dvylika pasirodymų iš jūsų akių niekada nedingo užsidegimas. Labai simboliška, kad šiam vakarui pasirinkote tą patį, kūrinį, su kuriuo pradėjote savo kelią čia“, – sakė Ramūnas Zilnys.

Vyriškasis finalo duetas prieš finalą po užkulisius klajojo su puodu cepelinų – ieškojo, kas iš komisijos narių galėtų būti lengviausiai paperkamas. Kadangi tokio nerado, ant scenos pasikvietė pastiprinimą – atlikėją ir dainų autorę Laurą Remeikienę. Antrajam vakaro pasirodymui vyrai pasirinko grupės „Vairas“ dainą „Riešutų žydėjimas“.

„Lenkiuosi jums žemai, labai garbinga, kad šį projektą pradėjote ir užbaigėte būtent šia, labai gražia daina“, – pagyrimų negailėjo Vytenis Pauliukaitis. Vis dėlto, R. Zilnys sakė, kad šis duetas patyrė mažiausiai muzikinių nuotykių ir iki gal taip ir neatsiskleidė, nors žiūrovams tikrai padovanojo ne vieną puikų pasirodymą.

Su liūtais palakioti kvietė trečiasis finalo duetas – Aistė Pilvelytė ir Valerija Iljinaitė, atlikusios sių metų atstovo Jurijaus dainą „Run With the Lions“. „Pagaliau ši daina pateko į finalą“, – humoro nestokojo G. Savickas.

Dar prieš finalą atlikėjos juokavo, kad veikiausiai užims antrąją vietą, nes tokia Aistės lemtis, tačiau kiek surimtėjusios jos nuoširdžiai pasidžiaugė, kad iš projekto tikrai išsineš savo prizą – viena kitą.

„Tikrai išsinešiu Aistės pamokas. Pirmosiose laidose man galbūt kažkiek trūko moteriškumo – Aistė tapo savotiška guru. Pamenu, apsiaudavau aukštakulnius ir Aistė manęs klausdavo, kaip čia einu, – juokėsi Valerija. – jos nuomonė tokia nuoširdi.“

Gerų žodžių negaili ir Aistė: „Valeriją vertinu už jos nuoširdumą ir paprastumą, beje, jei kam nors pasirodė, kad ši mergaitė taikstosi su visais, galiu patikinti, jog taip nėra ji turi savo nuomonę. O dabar ir su aukštakulniais bei suknele vaikšto pasitempusi, sulieknėjo daugiau nei dvidešimčia kilogramų – ji puikiai atrodo.“

„Niekada negalėjau patikėti, kad aš galėsiu dainuoti su Vaidu Baumila, kuris dainavo su kitomis žinomomis atlikėjomis. Tai buvo mano svajonė padainuoti dainą „Dviese“ ir labai džiaugiuosi, kad turėjau tokią progą“, – prisipažino jauniausia projekto dalyvė Sofija Vasilevskytė.

Vaidas ir Sofija jau nuo pirmųjų pasirodymų užtikrintai skynė komisijos dešimtukus bei žiūrovų simpatijas. Ir nors sekėsi gerai, abu suprato – vien gražių akių nepakanka, reikia ir nemažai sunkaus darbo. „Žinoma, kartais ir mes su Sofija kiek patingėdavom, nesakau, kad kiekvienam pasirodymui ruošėmės taip, kad iš nuovargio kritome. Būdavo, kad ir laiko trūko. Bet esame labai dėkingi, kad net ir patingėjusius ar stokojusius laiko palaikė“, – sakė Vaidas.

Finale jie atliko ne Vaido, o grupės „Queen“ dainą „Somebody to love“, o vėliau atliko „Lemon Joy“ dainą „Karolis“.

Abu poros pasirodymai sulaukė daugybės pagyrų. „Visos projekte jūsų atliktos dainos nuskambėjo įdomiai, ryškiai ir labai galingai. Mano galva, jūs esate pasirodymai“, – sakė komisijos narė Viktorija Kalpokaitė. 

Dvi kartos. Finalas

Dalyvių pasirodymus vertino projekto komisija: Viktorija Kalpokaitė, Vytenis Pauliukaitis, Stanislavas Stavickis-Stano, R. Zilnys. Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus paaiškėjo, kas šį vakarą labiausiai nusipelnė pergalės.

Komisijos favoritais buvo du duetai: L. Norkevičienė ir A. Šport bei V. Baumila ir S. Vasilevskytė, surinkę po 80 komisijos balų. Kiek mažiau, 76 balus surinko V. Iljinaitė ir A. Pilvelytė, o  R. Meškauskas ir R. Janušas gavo 74 balus. 

Mažiausiai žiūrovų palaikymo šįvakar sulaukė Rolando ir Rapolo duetas (1516 balsų). Ilgą laiką žiūrovų balsavime pirmavusios Aistė ir Valerija galiausiai surinko 7905 žiūrovų balsus ir nusileido 8674 balsus surinkusioms Liepai su Alana ir 10625 balsus gavusiems Vaidui ir Sofijai. 

Komisijos vertinimus ir žiūrovų balsus pavertus konkurso balais, paaiškėjo, kad: 

1 vieta: Vaidas Baumila ir Sofija Vasilevskytė (10 balų)

2 vieta: Liepa Norkevičienė ir Alana Šport (9 balai)

3 vieta: Aistė pilvelytė ir Valerija Iljinaitė (8 balai)

4 vieta: Rolandas Janušas ir Rapolas Meškauskas (7 balai)

Beje, nugalėtojams atiteko ne tik titulai, bet ir piniginiai prizai. Trečiąja vietą užėmęs duetas gavo 2 tūkst. Eur, antrąją - 3 tūkst. Eur, o nugalėtojams atiteko net 5 tūkst. Eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.