Veidai

2019.06.01 13:21

Dešimtmetis laidos „Tomas ir Domas“ vedėjas Rapolas: būna nelengva, bet kaskart sužinau kažką naujo

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.06.01 13:21

„Galbūt kada nors būsiu Rapolo laidos svečias“, – juokiasi rašytojas ir LRT RADIJO laidos „Domas ir Tomas“ vedėjas Tomas Dirgėla, kalbėdamas apie savo dešimtmetį kolegą Rapolą Adomavičių. Nors berniukas dvejojo dėl darbo eteryje, dabar sako norintis ir ateityje dirbti radijuje.

Iš pradžių Tomas laidas vedė vienas, o Rapolas prie jo prisijungė kiek vėliau. Kažkada T. Dirgėla į „Tomo ir Domo“ laidą pasikvietė knygų iliustratorę Aušrą Kiudulaitę, Rapolo mamą, kurį į studiją atėjo drauge su sūnumi.

„Kalbėjomės apie knygas. Įdomių įžvalgų turėjo ir Rapolas, tad pasitarėme su vadovais ir nutarėme pasiūlyti jam laidos vedėjo pareigas“, – prisimena T. Dirgėla.

Iš pradžių Rapolas dvejojo ir nerimavo, bet kartą išbandęs vedėjo darbą, norėjo ir vėl sugrįžti į radijo studiją. „Žinoma, kartais būna nelengva pasiruošti laidai, sugalvoti klausimus, tad kartais padeda mama. Tačiau smagiausia, darbo radijuje dalis, kad iš skirtingų žmonių, kaskart sužinau ką nors naujo“, – sako dešimtmetis.

Dažniausiai į laidą ateina atstovai profesijų, kurios yra įdomios mažiesiems, pavyzdžiui, policininkai, gaisrininkai, iliustratoriai, chemikai ir pan. Birželio 1-osios laidos pašnekovas – profesorius Liudas Mažylis.

Nors anksčiau apie tokį darbą Rapolas nesvajojo, berniukas patikina, kad ateityje taip pat norėtų dirbti radijuje.

„Galbūt kada nors Rapolas bus laidos vedėjas, o aš būsiu jo kolega arba laidos svečias“, – juokiasi vaikų knygų autorius T. Dirgėla.

Jo parašytas knygas skaito ir mažasis kolega. Pasak T. Dirgėlos, visi šiandien labai skuba, tad ir jo knygose daug veiksmo ir intrigos, o taip pat nemažai humoro. Taip jis sako paperkantis šiuolaikinius vaikus.

Išsamiau – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše (nuo 6 min.).

„Labas rytas, Lietuva!“ Šeštadienis. I dalis. Kokia radijo laidos „Domas ir Tomas“ įkūrimo priešistorė?