Naujienų srautas

Veidai2019.05.31 17:34

„Ką po darbo?“ Vytaras Radzevičius: visas mano gyvenimas – ir laisvalaikis, ir darbas

„Negaliu gaminti maisto, kai esu supykęs ar susierzinęs – tada nieko neišeina“, – sako LRT RADIJO laidos „Pasaulio puodai“ vedėjas, žurnalistas, keliautojas Vytaras Radzevičius. Jam sunku atskirti, kur darbas, o kur – laisvalaikis, nes, pasak jo, dažniausiai tai, ką jis mėgsta daryti, sutampa su darbine veikla.

„Aš dažnai negaliu suvokti, kiek turiu laisvo laiko, nes nežinau, kas yra laisvalaikis. Dažnai taip išeina, kad, kuo domiuosi, tai sutampa su darbu. Tai kaip tas senas, juokingas posakis – jeigu dirbi tai, kas patinka, tai niekada nedirbi. Pagal šią teoriją turbūt visas mano gyvenimas yra laisvalaikis ir visas mano gyvenimas yra darbas“, – kalba V. Radzevičius.

Tad, pasak pašnekovo, surasti laiko laisvalaikiui, kai užsiimi tik tokia veikla, kuri niekam nenaudinga ir nereikalinga, sunku – pavyzdžiui, žaisti rankinį, futbolą, ledo ritulį, žvejoti arba keliauti pėsčiomis, dviračiu, automobiliu, plaukti baidarėmis arba sodyboje drožinėti, pjaustyti, kalti.

„Mėgstu žvejoti, bet tam neturiu laiko tiek, kiek norėčiau. Labai mėgstu keliauti vandens transportu, nes, mano galva, Lietuvoje tai pats įdomiausias dalykas – plaukti baidarėmis per upes vien dėl to, kad gali atsidurti žemiausiame horizonto taške, prapulti nuo civilizacijos. Atsiduri tarsi negyvenamose vietose, atitrūksti. Be to, gali vežtis daugiau daiktų, nes jų nereikia tempti ant kupros“, – teigia jis.

Dar V. Radzevičius, kaip pats sako, mėgsta „kapstytis“ sodyboje, ypač dirbti su medžiu: kažką kalti, drožti, pjauti, padaryti. Tai jam – kaip meditacija.

„Maisto gamyba – irgi nesuprasi, ar tai laisvalaikis, ar rimta veikla, nes man tai patinka, aš pailsiu. Kai gaminu, noriu būti vienas, kad man niekas netrukdytų. Aš su savo mintimis. Negaliu gaminti maisto, kai esu supykęs ar susierzinęs – tada nieko neišeina. Tai turbūt taip pat yra laisvalaikis“, – mintimis dalijasi LRT RADIJO laidos „Pasaulio puodai“ vedėjas.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi