Veidai

2019.05.31 21:58

Dvylika Rimantės Kulvinskytės laimės patarimų: vieną gavo iš daktaro Unikausko

LRT RADIJO laida „Tuzinas“, LRT.lt2019.05.31 21:58

LRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas, profesorius Alvydas Unikauskas kadaise kolegei, žurnalistei, kūrėjai Rimantei Kulvinskytei patarė pasirinkti pusę – ji taip ir padarė. To pasekmė – santuoka su mylimu vyru, dukra Luna ir dėkingumo kupinas gyvenimas. Išminties ji pasisemia iš artimųjų bei aplinkinių ir dalijasi patarimais, kaip susikurti laimę pačiam.

1. Pameluok sau ir tai taps tiesa

Šio patarimo R. Kulvinskytę išmokė sesuo Laura: „Aš, kaip moteris, visą laiką grauždavausi – ten per daug, ten per mažai. Paskambindavau jai ir sakydavau: „Kaip tau sekasi, Laura?“ O ji atsakydavo: „Kaip man sekasi? Žinok, kaip išgražėjau... Tai šakės, nepatikėsi! Sunku su savimi, tokia gražia, gyventi.“

Anot pašnekovės, jos sesuo išbandė triuką – kiekvieną dieną sau kartojo, kad labai sulieknėjo. Nors gali skambėti juokingai, tokios mūsų smegenys – kažką kartojant sau daug kartų smegenys ima šią informaciją fiksuoti kaip tikrą.

2. Visada gali blogiau – pradėk nuo geriausio

„Šį patarimą išgirdau iš Manto Petruškevičiaus. Dirbome prie vieno projekto ir jis man pasakojo apie savo floristo karjerą. Jam buvo 16 metų ir jis sugalvojo surengti savo floristikos šou. Tuo metu gyveno Kaune ir pagalvojo, kad Kultūros namuose visada tai gali padaryti – padarys „Stiklių“ restorane. Nes visąlaik gali blogiau“, – teigia R. Kulvinskytė. Jos tikinimu, M. Petruškevičiui nekilo sunkumų, jis lengvai susitarė su restoranu ir šou įvyko.

3. Atsispręsk

Tai R. Kulvinskytės kirpėjos Jūratės patarimas – ji visąlaik sako, kad žmonės suserga dėl trijų priežasčių: godumo, pykčio arba neapsisprendimo.

„Jeigu negali apsispręsti, turi paklausti savo vidinio nacio. Įsivaizduok, kad esi tamsiame kambaryje, klūpi ant kelių, į tave nacė moteris, įrėmusi pistoletą, klausia: „Nori nusikirpti kirpčiukus ar ne?“ Tu turi atsakyti, o svarbiausia, kad nacė žino teisingą atsakymą ir tai, kad tu irgi jį žinai. Tada labai greitai apsisprendi“, – kalba pašnekovė.

4. Pasinaudok savo moteriškumu

Šį patarimą R. Kulvinskytė gavo iš pašnekovės, fotografės Vaidos, kuri dalyvavo jos vedamoje laidoje „Įkvėpk. Iškvėpk“. Nors skamba abstrakčiai, tačiau šis patarimas – apie fiziologiją, tiksliau – moters mėnesinių ciklą, kuris ne veltui visais laikais buvo labai mistifikuojamas.

„Turi vadovautis savo mėnesinių ciklu, o svarbiausius darbus atlikti po jų. Niekada prieš mėnesines nepriimti svarbių sprendimų, pavyzdžiui, nepasirašinėti sutarčių. Reikia viską pradėti su nauju ciklu“, – tikina ji.

5. Pasirink pusę

Šis patarimas – iš LRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ vedėjo, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesoriaus Alvydo Unikausko.

Esi už savo vyrą arba prieš jį – ir jeigu esi prieš, neturi su juo būti, kalba pašnekovė. R. Kulvinskytė su dabar jau savo sutuoktiniu Povilu daug išgyveno, jiedu kartu kūrė verslą, kuris bankrutavo. Sunkiausiu metu žurnalistė buvo laidos „Klauskite daktaro“ vedėjo padėjėja. Natūralu, kad tuo metu jiedu su A. Unikausku buvo artimi.

„Jis visa tai matydavo, aš jam išsipasakodavau kaip tėčiui. Jo santuoka laiminga, jis gyvena harmoningai ir patarė pasirinkti pusę. Ir aš pasirinkau – už to žmogaus ištekėjau, nustojau jį kaltinti ir jam prieštarauti“, – sako žinoma moteris.

Pasak jos, priėmus šį sprendimą labiausiai pasikeitė jos vyras – jam pradėjo sektis, jis atsipalaidavo, nors ji pati jam ir nieko nesakė.

6. Melskis ir dėkok

Religija yra svarbu – R. Kulvinskytė turėjo daug progų pamatyti pasaulį ir yra įsitikinusi, kad religija daug duoda, o dėkojimas – visų žmonių, kuriems sekasi, įprotis. Šis patarimas – iš „Dėkingumo žurnalo“ autorės Linos Nikitinaitės.

„Tikėti lengviau nei netikėti. Nebūtina tikėti konkrečiu dievu ar priklausyti [kokiai nors bendruomenei], tiesiog melstis. Melsdamiesi išsigryniname tikslus, siunčiame savo artimiems žmonėms gerą energiją“, – pažymi ji.

7. Žmones matyk ne kaip problemas – būk šalia jų

Tai R. Kulvinskytei patarė dar vienas jos pašnekovas, kunigas, poetas Benas Lyris. Jis dirba su žmonėmis, sergančiais AIDS.

R. Kulvinskytei paklausus, kaip reikėtų bendrauti su šiais žmonėmis, jis atsakė, jog pirmiausia nereikia pulti patarinėti, spręsti jų problemų – kitas žmogus iškart pradės suvokti tave kaip problemą, o tu turi tiesiog būti šalia.

„Jei žmogus klausia patarimo, tada ir tėkšk. Bet ne kišk“, – sako LRT RADIJO laidos „Įkvėpk. Iškvėpk“ vedėja.

8. Gyvenk kaip turtingas ir būsi turtingas

Su kambarioke Kotryna pašnekovė gyveno daug metų – jiedvi nuomojosi butą Užupyje, Vilniuje. Kotryna buvo tokia, kuri turėdama 10 litų savaitei nueidavo į kavinę ir lėtai išgerdavo puodelį kavos su pyragaičiu, o tada – kaip nors, bet pinigų atsirasdavo.

„Aš esu kaimiškas, praktiškas vaikas, kuriam reikia būti prisikurkus visus užančius, man būdavo siaubas, kaip taip galima. Prisimenu, buvau emigravusi į Londoną, turėjau tik 20 svarų. Galvojau, ką galiu su jais nuveikti. Ir prisiminiau Kotryną – užsivilkau pačią puošniausią suknelę, pasidažiau ir išvažiavau į „Savoy“ viešbutį, bene brangiausią Londone.

Atsisėdau ir gėriau kokteilį turbūt kokias 4 valandas, bet jaučiausi kaip dama, o bebaigdama gerti sulaukiau skambučio iš „Lietuvos ryto“. Londone buvo filmo „The King‘s Speech“ premjera ir jiems reikėjo reporterio, kuris galėtų pakalbinti pagrindinę žvaigždę Coliną Firthą tame pačiame viešbutyje. Už tą interviu man sumokėjo 1 000 litų“, – pasakoja R. Kulvinskytė.

9. Kalbink ir kalbėkis

R. Kulvinskytės tėtis, kaip ji pati sako, yra kalbintuvas. Nuo pat vaikystės ji matydavo, kaip jis pakalbindavo visus – nuo turgaus pardavėjos iki praeivio gatvėje, sakydavo komplimentus – tai vienas iš būdų, kaip greitai atrakinti duris į kito žmogaus širdį ir užmegzti santykį. „Galbūt čia mūsų profesija kalbėtis. Tačiau galimybę bendrauti priimu kaip dovaną“, – tikina žurnalistė.

10. Rašyk laiškus, arba daryk laimingus kitus

„Keliaudama daug rašau ranka, išsiunčiu daug atvirlaiškių“, – sako ji. Tai nieko nekainuojančios lauktuvės ir priminimas kitam, jog siuntėjas galvoja apie gavėją net būdamas toli nuo jo. Už šį įprotį ji dėkinga savo pusseserei Mildai, kuri pirma pradėjo rašyti R. Kulvinskytei laiškus ranka.

11. Neabejok savimi – tu esi viskas, ko reikia

Tai jai kasdien kartoja jos vyras. „Kasdien turiu šią abejonę. Kuklumas, ar man pavyks... Abejoju savimi eidama bet kur. Povilas išmokė mane derybų, kad turiu nebijoti kalbėti apie pinigus, pirmoji pasakyti kainą“, – kalba pašnekovė.

Anot jos, taip savimi abejoja daugelis ir galvoja, kad nesugebės ar nepadarys, kažkas yra geresnis, tačiau visą laiką yra su kuo lygintis, tad turi būti tiesiog geriausia savo forma.

12. Priimk

„Tai mano trimetės dukros žodžiai. Per Kūčias ji pasakė tostą: pasaulis yra toks, koks turi būti, tik nereikia jo sugadinti. Mes bandome jį keisti, tai žodis „priimti“ ir priėmimo jausmas yra labai didelė dovana. Priimdamas tiek atrandi ir tiek gauni, ir žmogus pajaučia, kad tu jį priimi“, – pažymi R. Kulvinskytė.

Ji papasakojo, kaip būdama Azijoje, Balyje, stovėjo eilėje prie tualeto su dukra, šalia laukė arabė su dengtu veidu ir net tinkleliu. R. Kulvinskytės dukra paklausė, kodėl ji užsidengusi.

„Aš atsisukau į ją ir pasakiau: mano dukra klausia, kodėl jūs užsidengusi veidą, ką man jai pasakyti? Ji sako: pasakyk jai, kad aš jį rodau tik tiems, kurie man labai patinka. Išverčiau Lunai, o po akimirkos ji nusiėmė burką ir iškišo liežuvį. Luna sudrebėjo, bet abi pradėjo juoktis. Priėmimas neša dovaną po dovanos“, – įsitikusi pašnekovė.

Visas pokalbis – laidos įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.


 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt