Veidai

2019.05.31 11:24

Princesė Džasmina aktorės Naomi Scott balsu atliko solinį pasirodymą pasakoje „Aladinas“

LRT.lt 2019.05.31 11:24

Princesė Džasmina jau senai yra laikoma stipria kino studijos „Disney“ heroje. Dabar ji turi dainą, kuri tai įrodo – šiuo metu kinuose rodomoje gyvo veiksmo nuotykių komedijoje „Aladinas“ (orig. „Aladdin“), Džasmina (akt. Naomi Scott) atlieka savo pirmąjį solinį pasirodymą.

Tai didžiulis pokytis, nes 1992-ųjų metų originalioje animacinėje kino juostoje „Aladinas“ princesė dainavo tik duete, dainą „A Whole New World“, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Naujoji daina „Speechless“ – tai dramatiškas „Disney“ maestro Alano Menkenokuris sukūrė originalios „Aladino“ istorijos muziką, bei „La La žemė“ ir „Didysis šou meistras“ dainų autorių Benjas Pasekas ir Justinas Paulas bendras kūrinys.

„Tai tarsi smūgis į veidą. Pasakyčiau taip, jog tai yra sunkiausia daina, kurią man yra tekę kada nors sudainuoti savo gyvenime“, – teigia 26-erių metų aktorė N. Scott, kalbėdama apie stipraus vokalo reikalaujančią dainą.

„Dainos žinutė idealiai tinka šiandienai. Iš esmės: „Tu turi balsą. Tavo balsas rūpi“. Aš tiesiog jaučiuosi labai palaiminta, kad aš esu tas asmuo, kuris ją atlieka“, – sako Naomi Scott.

„Dainoje yra žodžiai: „Aš netylėsiu. Jūs negalite manęs nutildyti. Nedrebėsiu, kai jūs mėginsite paveikti. Viskas, ką aš žinau, aš neketinu būti nebyli“, – pamena aktorė.

Filmo muzikos vadovo Matto Sullivano teigimu, visuomet buvo planuojama įtraukti daugiau muzikos į naująjį „Aladiną“, nes originali animacija turėjo tik 20 minučių dainų, ko nepakanka miuziklui. Bet tam, kad solinis princesės pasirodymas įgautų daugiau galios, Džasminos personažas turėjo būti pakoreguotas, lyginant su animuota versija.

„Mes pradėjome kurti šį personažą, kuris buvo žymiai daugiau galių turinti Džasmina, norinti vadovauti sultonui, o ne tik pasirinkti už ko ištekėti“, – teigia filmo prodiuseris Jonathanas Eirichas. „Tiesą sakant, ši daina buvo kritinis momentas įrodantis jos tėvui, kad ji yra verta nuspręsti pati už save“.

M. Sullivanas ir J. Eirichas puikiai pamena dieną, kai prieš daugiau nei dvejus metus filmavimo aikštelėje N. Scott sudainavo „Speechless“ dainą gyvai vokalu. Jie prisimena tą dieną, nes tuomet prasidėjo „#MeToo“ judėjimas, kai viešumoje pasirodė kaltinimai kino pramonės magnatui Harvey'ui Weinsteinui.

„Mes kalbėjome apie šią dainą ir jos skleidžiamą žinutę dar iki judėjimo pradžios, bet tą dieną viskas susiliejo. Tai buvo tikrai ypatinga“, – sako J. Eirichas. „Tai buvo labai emocinga akimirka Naomi, tai paveikė visus filmavimo aikštelėje, todėl mes tikimės, kad žiūrovai taip pat pajaus šią emociją“.