Naujienų srautas

Veidai2019.05.30 21:37

Stilingi Vyrų mados savaitės svečiai: madą švęsti reikia kasdien

Veikiausiai joks kitas mados festivalis nesulaukia tiek vyrų dėmesio, kiek jau ketvirtus metus vykstanti Vyrų mados savaitė. Į šio renginio uždarymą susirinko gausus būrys džentelmenų, vieni rinkosi santūrią klasiką, kiti rinkosi drąsesnius stiliaus sprendimus.

Išskirtinis projektas apie vyrų madą ir stilių, po vienu stogu subursiantis meno ir mados industrijos kūrėjus iš Lietuvos bei užsienio, Vyrų mados savaitė, baigėsi. Ketvirtąjį kartą vykęs renginys ir šiemet sulaukė garbių svečių, o į tarptautinį mados pristatymą susirinko gausus būrys stilingų ir madai neabejingų vyrų. Taip pat ir moterų.

Mados renginiai dažnai tampa proga apsirengti šiek tiek ryškiau, įdomiau, stilingiau ir drąsiau. Kvietime nurodytas aprangos kodas „švęskime madą" jau pats savaime ragino šiek tiek pažaisti stiliumi, naujausiomis tendencijomis ir išlaisvinti vaizduotę.

„Iš tiesų, aprangos kodas – labai kūrybingai sumanytas ir kiekvienam svečiui paliekantis laisvės nuspręsti, kaip prisidėti prie šventės. Juk bohemiškojo pasaulio atstovai gali labai išdykėliškai ir laisvai pasipuošti beveik bet kokia proga, o diplomatas, politikas ar teisininkas paprastai yra įspraudžiamas į labai griežtus protokolinius aprangos kodo rėmus. Taigi kiekvienas turi galimybę tą šventimą pagal savo suvokimą išplėsti, – portalui LRT.lt sako politologas, protokolo ir etiketo žinovas Arminas Lydeka. – Nors šį vakarą esu apsirengęs taip, kaip ir pridera mano profesijos atstovui, mados šventės proga esu atsisegęs ne vieną, o dvi marškinių sagas, taip pat turiu dvi nosinaites švarko kišenėje. Taigi manau, kad tikrai praplėčiau aprangos kodo „švęskime madą“ ribas.“

A. Lydeka sako, kad mada domisi, nes to reikalauja jo darbas – jis veda paskaitas apie protokolą ir etiketą, kurio viena iš sudedamųjų dalių – aprangos kodas. „Šie laikui bėgant keičiasi arba, kaip yra šį vakarą, gali būti labai netikėti, kūrybingai sumanyti. Tenka pasidomėti, kas šiuo metu pasaulyje, ypač didžiulę įtaką madai turinčiose Prancūzijoje, Italijoje ir Anglijoje, yra aktualiausia, kokių atsirado naujovių.“

Dizainerio Egidijaus Rainio manymu, mada – žaidimas suteikiantis laimės ir pačiam žmogui, ir jį supantiems, tad jei tik yra galimybė, madą švęsti reikėtų kasdien. „Žinoma, einant į renginį, kurio kvietime nurodytas aprangos kodas, reikėtų paisyti organizatorių prašymo, atsižvelgti į tai, kokioje aplinkoje vyksta renginys ir kaip renginio kontekste tu atrodysi. Taigi ir šio vakaro derinį pasirinkau atsižvelgdamas į tai, kad renginys vyksta prekybos centre, o pro langus atsiveria miesto panorama“, – sako E. Rainys.

Rodos, dizaineris iš tiesų madą švenčia kasdien – kiekvienais metais jis pristato įkvepiančias kolekcijas, puošia nuotakas ar raudonojo kilimo ceremonijų viešnias. „Smagu, jei atrodo, kad dizainerio darbas yra šventė, taip ir turi būti – visi rūpesčiai ar buitis turėtų būti nematoma darbo pusė“, – svarsto jis.

Kad madą reikėtų švęsti kasdien, mano ir atlikėja Monika Marija. „Yra žmonių, kurie nesureikšmina mados, o aš mėgstu vadovautis Coco Chanel požiūriu, kad tądien apsirengsi, taip ir jausiesi“, – patikina ji.

Mada ir vyraujančios tendencijos žinomai atlikėjai įdomios, tačiau aklai jų neseka – ji sakosi turinti labai savitą skonį, tad ne viskas, kas yra madinga jai būna gražu. „Tačiau mados labai greitai keičiasi, tad galbūt jau netrukus madinga bus tai, kas patiks ir man“, – šypsosi atlikėja.

Kasdien vis kitaip madą švenčia ir menininkas Sigitas Praspaliauskas. „Aš net ir paprastą dieną apsirengęs sportinę aprangą galiu atrodyti labai iššaukiančiai. Iš ties turiu ryškiai raudoną kostiumą, kaip nors susirišu plaukus, susitvarkau ūsus ir jau atrodau labai išskirtinai“, – sako jis.
Vyrų mados savaitės uždarymui jis pasiriko paties dekoruotus marškinėlius ir dėvėtų drabužių parduotuvėje įsigytą švarką. „Mada susideda iš detalių. Kartais nereikia net ir didelių investicijų, kad susikurtum savitą stilių ir tą mažą mados šventę“, – šypsosi jis.
Taigi vieną dieną ryškus sportinis kostiumas, kitą – paties dekoruoti marškinėliai – S. Praspaliausko stilius kasdien vis kitoks ir, kaip jis pats juokauja, turbūt pats nepastovesnis už visų kitų sostinės vyrų. „Tačiau suteikdamas sau laisvę eksperimentuoti ir žaisti drabužiais, galiu pabūti kone visais įmanomais savo patieks variantais“, – svarsto jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi