Veidai

2019.05.30 17:10

Filmanavičiūtę „Dviejų kartų“ komisijoje pakeitė vokalo dėstytoja, kuri Jurijui padėjo ruoštis „Eurovizijai“

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.05.30 17:10

Jau šį šeštadienį paaiškės LRT TELEVIZIJOS projekto „Dvi kartos“ nugalėtojai, o juos išrinkti padės ir nauja komisijos narė – dvidešimties metų darbo patirtį turinti vokalo dėstytoja, žvaigždžių mokytoja tituluojama Viktorija Kalpokaitė. Beje, ji prisidėjo ir prie kelių Lietuvos atstovų „Eurovizijoje“ pasirodymų.

V. Kalpokaitė komisijoje pakeitė neseniai sūnaus susilaukusią Dovilę Filmanavičiūtę. V. Kalpokaitė drauge su kitais komisijos nariais bei telefonu balsuosiančiais žiūrovais ir nuspręs, kas taps projekto „Dvi kartos“ nugalėtojais.

Nors komisijos kėdėje ji sėdėjo pirmąjį kartą, darbas televizijos užkulisiuose jai ne naujiena – dar visai neseniai padėjo rengti pasirodymus projekto „Du balsai – viena širdis“ dalyviams, taip pat darbavosi kituose muzikiniuose projektuose, tad pasakoja muzikinių projektų virtuvę puikiai žinanti, o darbas eteryje, komisijos kėdėje jai buvo nemažas iššūkis.

„Darbas, eteryje buvo smagi patirtis, tačiau supratau, kad man mielesnė pedagoginė veikla – tai mano pašaukimas, – portalui LRT.lt sako ji. – Vis dėlto, turiu, ką pasakyti apie kiekvieną dalyvių duetą, tad iš tiesų labai sudėtinga nebuvo. Be to, manau, kad visi finalininkai verti pagyrų – juk patekti į finalą nėra taip jau paprasta, teko įdėti nemažai pastangų norint įrodyti, kad šiame projekte būtent jie patys pačiausi.“

Nors visi dalyviai, jos teigimu, tikri profesionalai turintys sceninės patirties, kas, jos manymu, labiausiai nusipelnė pergalės, sužinos visi, šeštadienį žiūrėsiantys projekto finalą.

Beje, V. Kalpokaitė neretai tituluojama žvaigždžių mokytoja, dar visai neseniai ji, kaip ir visa Lietuva, gyveno eurovizinėmis nuotaikomis – būtent ji padėjo šių metų Lietuvos atstovui Jurijui Veklenko ruoštis konkursui.

„Su Jurijumi esame pažįstame jau kelerius metus ir mus sieja graži draugystė, tad kai Jurijus išsirinko dainą, su kuria nusprendė dalyvauti nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje, kibome į darbus. Šis kūrinys buvo šioks toks iššūkis, tad teko pasistengti, tačiau buvo labai smagu, kai jis iškovojo teisę atstovauti Lietuvai“, – prisimena V. Kalpokaitė, padėjusi Jurijui ruoštis ir pasirodymui didžiojoje „Eurovizijoje“.

„Eurovizija 2019“. Lietuva. Jurijus – „Run With The Lions“

Ir nors užsienio šalių komisijoms dalijant balsus įsivėlė klaida, kainavusi Jurijui vietą finale, Viktorija patikina, kad atlikėjas padarė daugiausia, kiek galėjo ir liko patenkintas savo pasirodymu. Jai tai buvo svarbiausia.

Tiesa, Jurijus ne pirmasis šalies atstovas „Eurovizijoje“, kuris savo vokalą tobulina padedamas V. Kalpokaitės – ji taip pat dirbo su Vaidu Baumila ir Monika Linkyte, Lietuvai konkurse atstovavusiais 2015-aisiais.