Naujienų srautas

Veidai2019.05.30 12:33

Gimtadienį švenčia Ruta Lee: mano gyvenimas nebuvo tik spindintis

LRT.lt 2019.05.30 12:33

Lietuvių kilmės Holivudo žvaigždė Ruta Lee gegužės 30-ąją švenčia 83-ąjį gimtadienį. Šlovės alėjoje savo žvaigždę turinti moteris sako, kad jos gyvenimas nebuvo tik spindintis, tačiau svarbiausia siekti savo tikslų ir džiaugiasi, kad jos tėvų gimtinė dabar atrodo kur kas gražiau, nei prieš pusę amžiaus, kai čia apsilankė pirmą kartą.

Po to, kai šių metų vasarį jai buvo atkurta Lietuvos pilietybė, garsi aktorė apsilankė Lietuvoje. Tąkart su portalo LRT.lt skaitytojais ji dalijosi patarimais, kaip gauti žvaigždę šlovės alėjoje ir kaip rasti laiko daugybei įvairių veiklų.

Beje, žinoma aktorė – ne pelno siekiančios organizacijos „The Thalians Mental Health Center“ valdybos pirmininkė.

„Susirinkome jaunų aktorių grupė, pavargę nuo to, kad buvome vadinami žolės rūkytojais, jaunuoliais, susidomėjusiais vien seksu ir pan. Pagalvojome – juk iš tiesų esame geri vaikai, tad ir padarykime kažką gero, surinkime lėšų. Taip susiformavo šis fondas“, – apie tai, kaip su bendraminčiais 1955-aisisiais įkūrė fondą prisiminė R. Lee.

Svarbiausia, pabrėžia aktorė R. Lee, suprasti, kad pasaulyje visuomet bus žmonių, galinčių padėti tiems, kurie patiria nelygybę ir sunkumus. „Tokių, padėti pasiruošusių žmonių, yra daug, dabar jau – ir Lietuvoje.

Ir tai ne valdžios reikalas nuspręsti, kokios pagalbos kam reikia. Tuo rūpintis turi visi žmonės, ir pagalbos kreiptis turi patys žmonės“, – džiaugėsi JAV lietuvė.

Viltys ir likimai. Viešnagė Rūtos Lee Kilmonytės namuose

Pirmą kartą Lietuvoje ji apsilankė prieš pusę amžiaus. „Man tais laikais atrodė, kad vienintelis džiaugsmas čia buvo samagono butelyje. Aš į Lietuvą tais tamsiais laikais buvau grįžusi keletą sykių“, – patikino charizmatiškoji aktorė.

Dabar, anot R. Lee, Lietuvos vaizdas kur kas geresnis, tačiau ji ragino priminti ir gerbti tuos, kurie iškovojo laisvę.

Aktorei pro akis neprasprūdo ir dabartinis Lietuvos jaunimas, kuris, anot Rutos, išsiskiria savo grožiu.

Rutos Lee tikinimu, nereikia galvoti, jog jos gyvenimas buvo tik blizgantis, tačiau aktorė patarė, jog svarbiausia turėti tikslą ir eiti link jo nepaisant to, ką galvoja kiti.

1935-aisiais Kanadoje gimusi Ruta, JAV gyvena nuo 1984-ųjų, o pirmąjį savo vaidmenį sukūrė 1953-aisiais. Nuo tada ir prasidėjo sėkminga jos karjera, pelniusi jai žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje. R. Lee gimė emigrantų iš Lietuvos šeimoje.

Pasakojama, kad 1964-aisiais R. Lee paskambino tuometiniam Sovietų sąjungos premjerui Nikitai Chrouščiovui ir paprašė, kad būtų atleista jos močiutei Liudvisei Kamandulis, kuri po Antrojo pasaulinio karo buvo ištremta ir priversta dirbti Sibiro lageryje. Rutos prašymas buvo patenkintas ir tais pačiais močiutė apsigyveno šeima su ja Kalifornijoje.

Šiemet per Motinos dieną Rūta savo socialiniame tinkle pasidalijo nuotrauka, kurioje įsiamžino su mama ir močiute Liudvise.

Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus. Ruta Lee 1 d.
Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus. Ruta Lee 2 d.

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi