Veidai

2019.05.29 11:42

Giedriaus Drukteinio būklė sunki: naktį vyrui atlikta operacija

atnaujinta 12.55
LRT.lt2019.05.29 11:42

Antradienio popietę infarkto ištikto LRT TELEVIZIJOS laidos „Vartotojų kontrolė“ vedėjo, etiketo specialisto Giedriaus Drukteinio būklė trečiadienį yra sunki.

LRT.lt žiniomis, naktį vyrui Santaros klinikose buvo atlikta operacija. Šiuo metu jis gydomas reanimacijos-intensyvios terapijos skyriuje.

49-erių G. Drukteinis sukniubo savo automobilyje prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų antradienį popiet. Laimė, atvykusiems medikams vyrą pavyko atgaivinti. Gelbėjimo operacija truko apie pusvalandį.

Greitosios pagalbos medikai jį skubiai išgabeno į ligoninę.

Nelaimingo atsitikimo metu su G. Drukteiniu telefonu bendravo LNK žinias rengiančios „Žinių studijos“ direktorius Rolandas Agintas.

„Iš tiesų nelabai supratau, kas įvyko pokalbio metu. Tačiau suvokiau, kad tikrai nieko gero“, – portalui LRT.lt sakė R. Agintas.

Jis patikino, kad G. Drukteinis buvo puikiai nusiteikęs ir tarp jų vyko įprastas pokalbis.

„Sveikata jis nesiskundė, viskas jam buvo gerai iki to momento“, – kalbėjo R. Agintas.

Šalia laidos vedėjo, etiketo specialisto antradienį buvo ir jo kolega, žurnalistas Domas Burkauskas, kuris kaip tik tuo metu atsitiktinai ėjo pro Seimo rūmus namo.

„Kol atvažiavo medikai, laikas atrodė lyg sustojęs, tai buvo sekundžių klausimas. Ačiū dievui, kai atvyko medikai, jiems pavyko“, – antradienį portalui LRT.lt sakė G. Drukteinio kolega, žurnalistas D. Burkauskas.

Apmaudu, kad sukniubusiam G. Drukteiniui praeiviai pirmąją pagalbą suteikė ne iškarto – žmonėms pritrūko žinių, kaip tai padaryti.

LRT.lt primena, kad padėti širdies smūgio ištiktam žmogui būtina nedelsiant. 

Neseniai portalo LRT.lt kalbintas pirmosios pagalbos dėstytojas Oskaras Medzevičius teigė, kad pirmoji valanda nuo to momento, kai žmogus sukniumba, yra auksinė.

Jis taip pat ragino žmones imtis iniciatyvos ir reaguoti greitai – iškviesti medikus, o kol jie atvyks, pradėti gaivinti žmogų. Pirmoji pagalba – dirbtinis kvėpavimas ir išorinis širdies masažas. Jį atliekant spausti krūtinę reikia stipriai, mat labai svarbu ne tik tai, ar žmogus atsigaus, ar ne, bet ir tai, kokios būklės jis bus atsibudęs.

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.