Veidai

2019.05.30 07:27

Auksinis kardas. Valerija Iljinaitė apie savo vardą: tėtis laukė sūnaus, žadėjo pavadinti Valerijumi

Audinga Satkūnaitė, LRT.lt2019.05.30 07:27

Vos gimus kūdikiui vienu didžiausiu galvos skausmu tėvams tampa vardo parinkimas. Sakoma, kad vardas netgi gali nulemti žmogaus gyvenimo kelią. „Nežinau, ar mano vardo reikšmė pasiteisina“, – šypsosi dainininkė Valerija Iljinaitė.

V. Iljinaitės tikinimu, jos tėtis labai laukė sūnaus, kurį norėjo pavadinti Valerijumi. Tačiau pasaulį išvydo mergaitė, todėl ji be jokių svarstymų ir diskusijų tapo Valerija. Skirtingai nei dauguma, dainininkė puikiai žino savo vardo prasmę ir kilmę.

„Mano vardas yra kilęs iš lotyniško veiksmažodžio valere, kuris reiškia būti stipriam, sveikam. Tačiau nežinau, ar mano vardo reikšmė pasiteisina, nes anksčiau buvau linkusi sirgti“, – portalui LRT.lt sakė V. Iljinaitė.

Mergina mokyklos laikais neišvengdavo vardo trumpinimo ir pravardžiavimo. Dainininkei ypač nepatikdavo, kai ją vadindavo Valia.

„Aš net verkdavau ir klausdavau mamos, ką daryti, kai mane pravardžiuoja“, – prisipažino V. Iljinaitė.

Dainininkė daug laiko praleidžia Anglijoje, kur studijuoja, todėl užsieniečiams taip pat nėra lengva ištarti merginos vardą. Jos vardo atitikmuo anglų kalbų būtų Valery. Tačiau kitataučiams ji neretai tiesiog prisistato Val.

„Man labai patinka mano vardas, nes yra tinkamas scenai. Juk nėra tiek daug Valerijų, kaip, pavyzdžiui, Monikų“, – šypsojosi V. Iljinaitė.

Rubrikoje „Auksinis kardas“ vardus ir jų kilmę aptarsime kiekvieną savaitę. Jei ir jūsų vardas ar jo istorija yra įdomi, parašykite mums el. paštu tavo@lrt.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.