Naujienų srautas

Veidai2019.05.28 16:21

LRT laidų vedėjas Giedrius Drukteinis išgabentas į ligoninę: buvo sustojusi širdis

LRT.lt 2019.05.28 16:21

Antradienio popietę LRT TELEVIZIJOS laidos „Vartotojų kontrolė“ vedėjas, žurnalistas, etiketo specialistas Giedrius Drukteinis sukniubo savo automobilyje prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų. Greitosios pagalbos medikų jis buvo skubiai išgabentas į ligoninę. Šiuo metu jis gydomas Santaros klinikose.

Tai portalui LRT.lt patvirtino G. Drukteinio kolega, žurnalistas Domas Burkauskas. Kai nutiko nelaimė, D. Burkauskas kaip tik tuo metu atsitiktinai ėjo pro Seimo rūmus namo.

Eidamas per pėsčiųjų perėją jis pamatė, kad prie pirmo prie jos stovinčio automobilio būriuojasi žmonės.

„Pamaniau, kad kažkam reikia pagalbos ir priėjau. Kai pamačiau, kad ten kolega, apėmė siaubas“, – pasakojo D. Burkauskas.

G. Drukteinis sukniubo savo automobilyje, o už jo susidarė nedidelė spūstis. 

Keli aplink buvę žmonės bandė padėti G. Drukteiniui kuo galėjo, deja, nesiryžo iškart daryti dirbtinio kvėpavimo ar širdies masažo – praeiviai sakė nemokantys to daryti. Kai kurie už G. Drukteinio automobilio buvę vairuotojai net pypino dėl eismo sutrikdymo.

49-erių G. Drukteiniui buvo sustojusi širdis. Laimė, atvykusiems medikams vyrą pavyko atgaivinti. Gelbėjimo operacija truko apie pusvalandį. 

„Kol atvažiavo medikai laikas atrodė lyg sustojęs, tai buvo sekundžių klausimas. Ačiū dievui, kai atvyko medikai, jiems pavyko“, – džiaugėsi D. Burkauskas.

Neseniai portalo LRT.lt kalbintas pirmosios pagalbos dėstytojas Oskaras Medzevičius teigė, kad pirmoji valanda nuo to momento, kai žmogus sukniumba, yra auksinė.

Jis taip pat ragino žmones imtis iniciatyvos ir reaguoti greitai – iškviesti medikus, o kol jie atvyks, pradėti gaivinti žmogų. Pirmoji pagalba – dirbtinis kvėpavimas ir išorinis širdies masažas. Jį atliekant spausti krūtinę reikia stipriai, mat labai svarbu ne tik tai, ar žmogus atsigaus, ar ne, bet ir tai, kokios būklės jis bus atsibudęs.

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi