Veidai

2019.05.27 10:16

Visuomet pasitempusi Zita Kelmickaitė liūdesį palieka namie: niekas nenori matyti ašarų

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.05.27 10:16

Muzikologė, televizijos ir radijo laidų vedėja Zita Kelmickaitė – energijos ir pozityvumo užtaisas. Žiūrovų numylėtinė sako, kad juokauti ir būti linksmai jai lengva, nes vos prabudusi renkasi matyti tai, kas gražu, o liūdesio į darbą niekada nesineša.

„Kodėl visi turime verkti? Jei man blogai, lipsiu ant scenos, būsiu linksma ir jūs niekada nesužinosite. Namie įsikniaubęs į pagalvę, kai niekas tavęs nemato – verk. Niekas to neturi matyti. Kai išeini prieš žmones, jie laukia, kad tu į juos kreiptumeisi, kalbėtumei, su jais šnekėtum. Ar kam nors įdomu, kiek valandų aš šiandien miegojau?“ – sako Z. Kelmickaitė.

Ji tikina, kad jie norite gyventi taip, kad gyvenimas visuomet spindėtų gražiausiomis spalvomis, reikia atsisukti į pozityvius dalykus.

„Atsikėlei ryte ir matyk tik gerą. Būk geras kitiems ir jie bus geri tau. Ne verk, o galvok, kad kiekvieną dieną visi žiedai yra gražiausi“, – išmintimi dalijasi Z. Kelmickaitė.

Dažnai po Lietuvos regionus važinėjanti laidų vedėja tikina, kad Lietuvos gyventojų gyvenimas kaimuose ir miesteliuose gerėja.

„Pažiūrėkite, kaip tie žmonės į renginius gražiai ateina apsirengę, kokios jų atviros akys. Žinoma, yra ir virkaujančių žmonių, bet kaimuose ir miesteliuose visgi daugiau žmonių, kurie nori daryti, nori veikti ir veikia. Pažiūrėkite, kiek atvažiavo jaunų žmonių iš miesto ir jie visi kuria bendruomeniškumą. Šiandien visi nori būti savo miestelio dalimi, nori įleisti šaknį“, – tikina ji.

Z. Kelmickaitė mano, kad šiais laikais jaunuoliai didmiesčiuose gyvena daug sunkiau, nei mažesniuose miesteliuose.

„Mano studentai žymiai liūdnesni. Jie baisioje desperacijoje, juos kankina nemiga, jie turi daugybę problemų, nes jiems reikia konkuruoti. Matau, kad jaunas žmogus šiandien iššūkių turi daugiau. Kiti sako, kad jaunam žmogui lengva – visai nelengva. Aš juos labai užjaučiu, nes šiandien tai yra žūtbūtinė kova už savo vietą gyvenime, savo vietą specialybėje“, – įsitikinusi Z. Kelmickaitė.

Pokalbis su Z. Kelmickaite – laidos įraše (nuo 25.13 min.)

„Labas rytas, Lietuva“ iš Daukanto aikštės. I dalis. Juozas Statkevičius apie vaidmenį Holivude: tai – nepaprasta patirtis

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.