Veidai

2019.05.26 15:32

Garsenybės, kurių planuose niekada nebuvo vaikų: rado kitą pašaukimą ir gyvenimą paskyrė karjerai

LRT.lt2019.05.26 15:32

Būti tėvais – ne visų žmonių didžiausias ir svarbiausias tikslas. Kai kurios didžiausios pasaulio žvaigždės renkasi palikuonių nesusilaukti ir apie savo netradicinį požiūrį į šeimą pasakoja garsiai – nori daugiau laiko skirti sau, artimiesiems ir kitoms veikloms.

Tarp žinomų užsienio žmonių, kurie nusprendė vaikus išbraukti iš savo planų, daugybė garsių aktorių, dainininkų ir kitų veidų. Apie tai, kad nenori turėti vaikų pasisakė filmo „Bridžitos Džouns dienoraštis“ žvaigždė Renee Zellweger.

Dar 2008 metais interviu „London Times“ aktorė sakė, kad niekuomet nenorėjo tapti mama. „Turėti vaikų ir užsiimti motinyste niekada nebuvo mano ambicija. Aš neturiu tokių minčių“, – sakė ji.

Tokį patį požiūrį išsakė ir seriale „Seksas ir miestas“ vieną pagrindinių vaidmenų atlikusi aktorė Kim Cattrall. „Kai man buvo 5-eri, mano didžiausia svajonė buvo užaugus turėti šimtą šunų ir šimtą vaikų. Supratau, kad didžiausias spaudimas atėjo iš aplinkos, bet pati nebuvau pasiruošusi žengti tokį žingsnį. Būti biologine mama nėra tai, ko dabar siekčiau“, – 2003-siais vienam žurnalui atskleidė aktorė.

97-erių aktorė Betty White ne kartą atskleidė, kad savo sprendimo neturėti vaikų niekada nesigailėjo. „Dažnai elgiuosi kompulsyviai. Jei kada nors būčiau susilaukusi vaikų, jie būtų tapę mano prioritetu. Bet pasirinkau jų neturėti, nes visą dėmesį atidaviau karjerai. Nemanau, kad būčiau sugebėjusi susitvarkyti su abiem“, – tikino ji.

Viena garsiausių amerikiečių pokalbių laidų vedėjų Ellen DeGeneres klausimo, ar ji ir jos žmona Portia de Rossi planuoja šeimos pagausėjimą, susilaukia dažnai. Tačiau šia tema E. DeGeneres daug nediskutuoja.

„Manau, kad būtume puikios mamos. Bet kalbame apie žmogų ir jei nesi įsitikinęs, kad turi puikius įgūdžius ir norą tai daryti, kam gadinti vaikus? Tai reikalauja labai daug darbo ir atsakomybės. Mes mylime savo gyvūnus“, – prieš kelerius metus interviu „People“ sakė ji.

Aktorė Hellen Mirren tikino, kad turėti vaikų tiesiog nebuvo jos likimas, nors viename gyvenimo etape ji tikrai norėjo tapti mama. „Vis laukiau, kol tai nutiks, bet nenutiko ir man nerūpėjo, ką galvoja kiti. Manęs to dažniausiai klausdavo neįdomūs seni vyrai, o aš juos tik toli pasiųsdavau“, – atskleidė aktorė.

Vaikų auginti niekuomet nenorėjo ir milžiniško tarptautinio pripažinimo susilaukusi dainininkė Kylie Minogue, amerikiečių numylėtinė Oprah Winfrey, serialo „Draugai“ žvaigždė Jennifer Aniston, aktorės Cameron Diaz ir Jennifer Lawrence bei daugelis kitų.

Apie sprendimą netapti tėvais kalba ir garsūs vyrai – aktoriai Christopheris Walkenas, Jonas Hammas. Tiesa, kai kurių nuomonė vėliau pasikeičia – ilgai apie tai, kad nenori tapti tėvu kalbėjęs George‘as Clooney‘is 2017 metais su žmona susilaukė dvynių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.