Veidai

2019.05.26 12:31

Floristas Mantas Petruškevičius: svarbiausia ne mada, o natūralumas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.05.26 12:31

„Man šventė yra tada, kai matau emocijas žmonių, įeinančių į mano dekoruotą vietą“, – sako žymiausias Lietuvos floristas Mantas Petruškevičius. Nors jo šventėms kuriami dekorai tikrai atrodo įspūdingi, floristas tikina, kad jam pačiam svarbiausias natūralumas ir jausmas. Rinkdamasis gėles jis naudoja ne tik retesnes brangias, bet ir iš vietinių Lietuvos močiučių pirktas lietuviškas gėles.

Garsiausiam šalies floristui M. Petruškevičiui prasidėjo darbymetis. Įvairioms šventėms ir vestuvėms dekorą kuriantis floristas sako, kad atėjus pavasariui stengiasi naudoti kuo daugiau lietuviškų augalų.

„Kiekvieną pavasarį, kai atšyla, stengiuosi naudoti daug pakalnučių. Gedimino prospekte iš visų močiučių įsigyju pakalnutes ir man taip malonu. Tai ir geros emocijos – nuoširdžiai su jomis pasišneku. Kai pakalnutes panaudoju įspūdinguose dekoruose prie kitų prašmatnių gėlių, jos įneša lietuviškumo, labai gero kvapo, prancūziškos senos klasikos ir emocijos“, – sako M. Petruškevičius.

Jis tikina, kad tiems, kurie namuose mėgsta gėles, bet nesidomi floristika, pravartu pasivaikščioti gatvėmis, kuriose pardavinėjamos namuose augintos gėlės arba turguje. Taip, sako jis, gimsta gražiausios kompozicijos.

Kurdamas M. Petruškevičius labiausiai vertina jausmą. Prieš pradėdamas galvoti naują idėją, jis išlaisvina vaizduotę.

„Pavyzdžiui, akyse matau, kaip eina graži, elegantiška nuotaka ir įsivaizduoju puokštę rožių, kurios yra ant vytimo ribos, krenta žiedlapiai. Viskas paprasta ir elegantiška, kas duoda emociją ir neįspaudžia nuotakos. Neatrodo, kad nuotaka eina su futbolo kamuoliu rankose“, – kalba jis.

Floristas sako, kad nors egzistuoja gėlių kompozicijų mados, jas daugiau pamatyti galima lankantis specialiose parodose. „Tos kompozicijos, kurios reikalauja labai didelio dėmesio, daug darbo ir techninių elementų – dabar nėra labai madingos. Galima nueiti į parodą ir žiūrėti, kaip floristas mėnesį kurią kažkokią kompoziciją. Tai gražu, bet tai ne mano stilius“, – pasakoja jis.

M. Petruškevičius kurdamas labiau atsižvelgia į kitus aspektus: „Esu už natūralumą. Dekoruojant kiekvienas vestuves man svarbiausias natūralumas, todėl savo dekorus taikau prie esamos erdvės ir bandau natūralumą maksimaliai išsaugoti.“

Kartais kuriant natūralumo efektą floristui tenka keisti esamas erdves. „Kai kurios vietos, kai sužino, kad aš atvažiuosiu daryti dekorą, bijo, nes aš kartais sugriaunu visą esamą interjerą, ištampau baldus, perstatau. Taip tik dėl to, kad erdvė gautųsi efektinga“, – šypsosi jis.

Naujų idėjų dekorams M. Petruškevičius semiasi keliaudamas ir stebėdamas gamtą, įvairius augalus. Jis siekia, kad jo paties gėlių salone kainos būtų prieinamos, bet sako, kad toks trumpalaikis grožis vis tiek turi savo kainą.

„Noriu, kad moterys galėtų įsigyti gražių sodo rožių. Per vestuves, žinoma, viskas pasikeičia – reikia visko daugiau. Gėlės – brangus malonumas. Reikia suprasti, kad tai labai trumpa akimirka ir negali jomis džiaugtis savaitėmis. Geriausia išmokti džiaugtis ta akimirka, kuri yra brangi. Kas gražu, niekada nebūna pigu“, – tvirtina jis.

M. Petruškevičius tikina, kad į kiekvieną darbą įdeda daug pastangų – tiek, tarsi šventę ruoštų sau pačiam.

„Man šventė yra tada, kai matau emocijas žmonių, įeinančių į mano dekoruotą vietą. Tai man atperka viską. Kartais galvoju, kad gali net ir nesumokėti, kai tokia stipri emocija. Į kiekvieną savo projektą įnešu labai daug savęs – energijos, bemiegių naktų, daug streso. Visuomet viską darau kaip sau. Jei tai vestuvės, negalvoju, kad tai kitų žmonių vestuvės, darau kaip savo asmeninę šventę, kaip man pačiam būtų gražu. Niekada nepritaikau sau komercinio principo, kad kažką daryčiau tiesiog, kad padarytum“, – sako floristas.

Pokalbis su M. Petruškevičiumi – laidos įraše (nuo 1 val. 28 min. 48 s.)

„Labas rytas, Lietuva“ iš Daukanto aikštės. I dalis. Juozas Statkevičius apie vaidmenį Holivude: tai – nepaprasta patirtis

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt