Veidai

2019.05.25 23:08

Paaiškėjo, kas susirungs projekto „Dvi kartos“ finale

Muzikinis projektas „Dvi kartos“ pasiekė finišo tiesiąją – šeštadienį įvyko lemtingas pusfinalis, po kurio paaiškėjo, kurios keturios poros finale susikaus dėl nugalėtojo vardo. Pusfinalyje netrūko įsimintinų akimirkų – profesionalių pasirodymų, komisijos komplimentų ir griežtesnių pastabų duetams.

Šį kartą projekto „Dvi kartos“ dalyviai galėjo išlaisvinti vaizduotę – laidos tema buvo laisva, todėl poros galėjo pasirinkti kokį nori kūrinį. Padainavusios paruoštus kūrinius poros taip pat gavo netikėtą užduoti – atlikti karaoke dainą.

Šis vakaras – labai svarbus, nes jo rezultatai nebuvo sumuojami su ankstesnių laidų rezultatais. Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus paaiškėjo, kad kitą savaitę projekto finale susikaus Vaidas Baumila ir Sofija Vasilevskytė, Liepa Norkevičienė ir Alana Šport, Rapolas Meškauskas ir Rolandas Janušas bei Valerija Iljinaitė ir Aistė Pilvelytė.

Dalyvių pasirodymus, kaip visuomet, vertino profesionalų komisija – kompozitorius ir dainininkas Stanislavas Stavickis-Stano, kompozitorius Deivydas Zvonkus, televizijos režisierius Vytenis Pauliukaitis ir reklamos kūrėja bei dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė.

Pirmieji į sceną žengė Akvilė Kisielienė ir Česlovas Gabalis. Jie atliko populiarią grupės „OneRepublic“ dainą „Love Runs Out“. Kartu su duetu scenoje energingai šoko kelios dešimtys šokėjų, o savo galingais balsais atlikėjai pasirodydami sukėlė tikrą audrą.

V. Pauliukaičiui pirmosios poros pasirodymas labai patiko. „Pasiutę jūs, užkūrėte tokį vakarėlį, kad sunku nuspėti, kad dėsis toliau. Tiesa, man trūko dar 40 šokančių mergaičių. Sveikinu, buvo daug jėgos iš jūsų pačių. Jūs mano labai mylima pora, labai norėčiau pamatyti jus finale“, – sakė jis.

Dainos atlikimas nudžiugino ir D. Filmanavičiūtę: „Man labai patiko sceninis sprendimas. Visuomet, kai galvoju apie šokėjus televizijoje, tai man jų vis per mažai, o čia labai gražu. Tiesa, man gal truputį pritrūko sprogimo jumyse.“

Antroji vakaro pora – Rapolas Meškauskas ir Rolandas Janušas – į sceną taip pat žengė ne vieni. Duetas atliko S. Stavickio-Stano sukurtą dainą „Yra Lietuva“, o jiems pritarė merginų choras. Pasirodymo kulminacija tapo pasirodymo pabaigoje scenoje pasirodžiusi mažylė Andrėja.

S. Stavickis-Stano sakė, kad savo paties dainą komentuoti sunku, tačiau ir atlikimas, ir šiek tiek pakeisti dainos žodžiai jam patiko.

Pasirodymas patiko ir D. Zvonkui: „Daug kartų esu šią dainą girdėjęs ir net dainavęs. Daina turi gilų tekstą, jūs ją padainavote gražiai. Kaip scenoje mergaitė sakė, Lietuva stebuklų kraštas kur „Delfinai“ kuria dainas, o „Vairas“ uždainuoja.“

D. Filmanavičiūtė džiaugėsi, kad duetas projekte atsiskleidė gražiausiomis spalvomis. „Prisimenu, vis bandėme prie jūsų prisikabinti ir man dabar taip smagu žiūrėti, kad esate pusfinalyje, ištvėrėte tą priekabumą. Gera, kad nuėjote tokį ilgą kelią“, – sakė ji.

Trečiuoju numeriu projekto „Dvi kartos“ pusfinalyje pasirodė Valerija Iljinaitė ir Aistė Pilvelytė. Pora sudainavo atlikėjo Kastyčio Kerbedžio kūrinį „Nakty“ ir pademonstravo įspūdingas vokalines galimybes.

S. Stavickis-Stano duetui turėjo priekaištų. „Keistas pasirinkimas, nes laisva tema. Sunku išsirinkti kūrinį, bet čia jokio stebuklo nebuvo, galėjote išsirinkti kitą kūrinį, nes šis nenustebino. Buvo daug variantų“, – sakė jis.

D. Filmanavičiūtė su kolegos nuomone nesutiko: „Man šita daina suteikia malonumą. Tai vienas stipriausių ir gražiausių lietuviškų kūrinių. Man atrodo, kad jos pasirinko teisingą kelią. Valerija, šiandien pamačiau, kad kai reikia esi kaip stuburas. Padarei taip, kad tas kūrinys skambėtų taip, kaip turi skambėti.“

Ketvirti į projekto sceną žengė vieni lyderių – Vaidas Baumila ir Sofija Vasilevskytė, kurie į vieną dainą supynė du dainininkės Sia kūrinius – „Chandelier“ ir „The Greatest“. Duetas ne tik dainavo, bet ir atliko šokio judesius kartu su keturiomis šokėjomis.

D. Filmanavičiūtė negailėjo pagyrų ir Sofijai, ir Vaidui. „Štai ir atėjo geriausias vakaro pasirodymas. Nesuvokiu, kaip fiziškai įmanoma paruošti tokio lygio pasirodymą kiekvieną šeštadienį. Nerealus stilius, vokalas, judesys, net veidų išraiškos“, – sakė ji.

S. Stavickis-Stano taip pat gyrė dueto darbą: „Jūs esate žvėriškai talentingi, viena stipriausių porų. Prie jūsų talento, darbštumo ir grožio, 10 balų yra ryškiai per mažai.“

Paskutinės pusfinalyje pasirodė Liepa Norkevičienė ir Alana Šport. Jos šį kartą scenoje darė tai, ko anksčiau dar nebandė – nerengė šou su energingais šokiais, o tiesiog dainavo. Duetas atliko Franko Sinatros dainą „That‘s life“.

„Kada Alana išdainavo pirmą frazę, viskas iš karto atrodė taip stilinga. Tai taip tolima, kažkur ten už vandenų. Tai labai tiko šiam projektui, man labai patiko. Nuostabus pasirodymas“, – komplimentus merginoms sakė V. Pauliukaitis.

D. Zvonkus nedaugžodžiavo, tačiau sakė, kad tokio talento pavydėtų ir Brodvėjus, o D. Filmanavičiūtė be šio dueto sako neįsivaizduojanti finalo.

Po visų pasirodymų scenoje taip pat pasirodė S. Stavickio-Stano ir D. Zvonkaus duetas bei praėjusią laidą iškritusi Vaidos Genytės ir Dainoto Varno pora. Dainą pusfinalyje atliko ir D. Filmanavičiūtė, kuri ją skyrė savo sūnui. Projekto pusfinalis buvo nufilmuotas kiek anksčiau, kai ji vis dar laukėsi, o šįvakar kūrybinės komandos vardu buvo sveikinama su vaikelio gimimu.

Pasibaigus žiūrovų balsavimui, buvo susumuoti bendri komisijos ir žiūrovų balsai. Paaiškėjo, kad į finalinę kovą nepateko vienas iš penkių duetų – Akvilė Kisielienė ir Česlovas Gabalis.

Komisijos balai:

Akvilė Kisielienė ir Česlovas Gabalis – 9 balai

Rapolas Meškauskas ir Rolandas Janušas – 10 balų

Valerija Iljinaitė ir Aistė Pilvelytė – 8 balai

Vaidas Baumila ir Sofija Vasilevskytė – 12 balų

Liepa Norkevičienė ir Alana Šport – 11 balų

Žiūrovų balsai (pavertus projekto balais):

Akvilė Kisielienė ir Česlovas Gabalis – 6 balai

Rapolas Meškauskas ir Rolandas Janušas – 7 balai

Valerija Iljinaitė ir Aistė Pilvelytė – 9 balai

Vaidas Baumila ir Sofija Vasilevskytė – 10 balų

Liepa Norkevičienė ir Alana Šport – 8 balai

Bendri žiūrovų ir komisijos balai:

Vaidas Baumila ir Sofija Vasilevskytė – 10 balų

Liepa Norkevičienė ir Alana Šport – 9 balai

Valerija Iljinaitė ir Aistė Pilvelytė – 8 balai

Rapolas Meškauskas ir Rolandas Janušas – 8 balai

Akvilė Kisielienė ir Česlovas Gabalis – 7 balai