Veidai

2019.05.26 18:06

Aktorė ir parodijų meistrė Neringa Varnelytė: nieko nedarau prieš savo prigimtį

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2019.05.26 18:06

„Aktorystė visuomet mane tuo ir traukė, kad ji gali būti labai įvairi“, – portalui LRT.lt sako žiūrovų numylėtinė, aktorė Neringa Varnelytė. Televizijos žiūrovai ją išvysta ir parodijuojančią žinomas šalies asmenybes, ir kaip rūpestingą maištingos dukros mamą. Aktorė tikina, kad jai brangūs visi kuriami vaidmenys, o serialuose vaidinti paskatino netikėta priežastis.

LRT auditorijos žiūrovai N. Varnelytę išvysta visokią – seriale „Bloga mergaitė“ ji kuria maištingą paauglę auginančios mamos vaidmenį, o satyrinio humoro laidoje „Dviračio žinios“ aktorė parodijuoja skirtingus personažus. Portalui LRT.lt aktorė pasakoja, kad tokius tolimus žanrus kasdienybėje suderinti jai nesunku.

„Nekeliu sau tokio klausimo. Aktorystė visuomet mane tuo ir traukė, kad ji gali būti labai įvairi. Man, kaip aktorei, labai įdomūs skirtingi žanrai – ir teatre, ir televizijoje. Įdomu buvo kažkada ir renginį vesti. Tas įvairiapusiškumas mane žavi“, – sako tris dešimtmečius aktorės karjerą puoselėjanti N. Varnelytė.

Tiesa, priduria ji, įvairių žanrų specifika vaidyboje tikrai skiriasi – kiekvienas kūrybinis darbas, kiekvienas projektas turi savo skirtingą intensyvumo lygį ir skirtingą energiją, kurią reikia atiduoti scenoje ar filmavimo aikštelėje.

Nors savo aktorės karjeroje N. Varnelytė vieno vaidybinio kelio nesirenka, portalui LRT.lt atskleidžia, kad iki šiol labiausiai prijaučia teatrui.

„Jei man sakytų pasirinkti tik vieną sritį, rinkčiausi nekomercinį teatrą. O teatre gali būti visko – ir dramų, ir komedijų. Net ir dabar, kai esu dviejuose serialuose – jie tarpusavyje irgi labai skiriasi“, – sako aktorė.

Ji tikina, kad aktorius neprivalo būti universalus, jei tai prieštarauja jo paties asmenybei: „Viskas priklauso nuo žmogaus prigimties. Nebūtinai privalai plėšytis ir būti visoks, jei tavo prigimtis yra kita. Yra puikių aktorių, kurių amplitudė tik vienokia. Bet jie yra labai mylimi žiūrovų, labai atsiskleidę menininkai. Čia nėra taisyklių.“

Mėgstamiausio parodijuojamo personažo neturi

Nuo 2002 metų laidos „Dviračio žinios“ žiūrovai mėgaujasi N. Varnelytės meistriškumu įkūnijant vieną ar kitą Lietuvos asmenybę. Aktorė sako, kad per tiek laiko laidos komanda tarpusavyje susiderino taip, kad net įtemptas filmavimų grafikas teikia malonumą.

„Niekada nejaučiau priklausomybės, kad privalau visada viską spėti. Visuomet galiu pasakyti, kad negaliu filmuotis ir jie sugalvos kažką kito – temų visuomet yra. Jei grafikas filmuojantis „Dviračio žiniose“ ir įtemptas, tai jis įtemptas maloniai. Tai sena komanda, į kurią ateini kaip į šeimą – jauku ir smagu“, – LRT.lt sako aktorė.

Kalbėdama apie laidos užkulisius, N. Varnelytė atskleidžia, kad dažniausiai vienam laidos filmavimui paskirta pora valandų, o išmokti tekstui laiko būna nedaug.

Aktorė sako, kad visi personažai, kuriuos vaidina „Dviračio žiniose“ yra mėgstami. „Neišskirčiau kažkokio vieno. Kartais būna, pradedu naują personažą ir ateina jausmas, kad jį „pagavau“. Tas jausmas labai džiugina. Yra tekę sutikti Dalią Teišerskytę, ji buvo labai patenkinta savo įvaizdžiu mūsų laidoje. Dalia Grybauskaitė susitikimo vengia, nežinau, kodėl. Gal aš šiuo klausimu nebuvau per daug aktyvi“, – juokiasi N. Varnelytė.

Vaidinti paauglės mamą padeda asmeniniai išgyvenimai

Nors anksčiau N. Varnelytė televizijos serialuose vaidindavo retai, dabar vaidmenų juose nebeatsisako. Paklausta, kas lėmė tokį pokytį karjeroje, ji juokauja apie aktorių situaciją Lietuvoje.

„Prie to nemažai prisidėjo Vyriausybė ir Seimo nariai, pakėlę mokesčių kartelę, kurią kiekvienais metais gegužės mėnesį reikia kažkaip įveikti, peršokti. Tai padaryti visuomet norisi lengvai. Dėl mano artimiausių komercinių projektų reikėtų paklausti Sauliaus Skvernelio“, – šypteli N. Varnelytė.

Tačiau, priduria ji, net vaidindama komerciniuose projektuose, išlieka profesionali ir atsiduoda darbui. „Myliu savo darbą. Aš esu aktorė ir man tai patinka. Nieko nedarau prieš savo prigimtį. O serialas „Bloga mergaitė“ – labai aukšto meninio lygio. Jaučiuosi laiminga, kad ten atsidūriau. Manau, kad daugelio aktorių aktorinė svajonė sudalyvauti tokiame projekte“, – portalui LRT.lt sako ji.

LRT internetiniame seriale „Bloga mergaitė“ N. Varnelytė vaidina maištaujančios paauglės mamą. Serialo filmavimo aikštelėje jai teko dirbti su vaidybinės patirties neturinčiais jaunuoliais, kurių darbo negali pavadinti neprofesionaliu.

„Pasižiūrėjusi pirmas serialo serijas labai teigiamai įvertinau jų vaidybą. Kinas yra toks keistas dalykas – mažiau vaidini, bet rezultatas gaunasi didesnis. Jie tai puikiai moka, vaidyboje yra santūresni, bet puikiai išsitransliuoja visos mintys. Iš jų net galima pasimokyti. Kartais norisi duoti ne pastabą, o pasiūlymą. Pati mokausi ir stengiuosi pastabų nesakyti, išlikti korektiška, nes yra režisieriai, kurie puikiai žino, kur veda visas serialas“, – teigia ji.

N. Varnelytės personažo dukterį seriale vaidina dainininkė Paula Valentaitė, kuriai aktorė taip pat negailėjo pagyrų: „Manau, kad Paula yra puiki „bloga mergaitė“. Ji labai teisingai, sėkmingai pakliuvo į šį vaidmenį. Jos personažas Kotryna turi savo pasaulį, vidinius monologus. Paula irgi turi savo kūrybinį pasaulį, muzikos pasaulį. Manau, kad jai dėl to labai lengva pagauti šį vaidmenį, jame tiesiog būti.“

Trijų vaikų mamai N. Varnelytei ekrane motiniškus jausmus atskleisti nesunku. Ji sako, kad vaidinti maištingos paauglės mamą padėjo pačios patirtis. Tiesa, jos 16-metei dukrai maištingasis periodas – jau praeityje.

„Būdavo, kad skambindavo jos mokytojai ir bijodavau atsiliepti, kad gal kažkas nutiko. Bet ir tėvams reikia išmokti gyventi su paaugliu, nesureaguoti taip stipriai, kai staiga vaikas pasikeičia ir tampa asmenybe. Seriale pasinaudoju savo patirtimi, savo išgyvenimais. Čia buvo daug artimų dalykų, bet mano pačios dukra jau perėjo į ramesnį etapą, paaugliškos audros jau ramesnės“, – sako N. Varnelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt