Veidai

2019.05.25 14:32

Dexterio Fletcherio filme vaidinęs Juozas Statkevičius premjeroje sulaukė garsenybių dėmesio: gyrė kostiumą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.05.25 14:32

Dizaineris Juozas Statkevičius neseniai išpildė seną svajonę – nusifilmavo Holivudo filme. Dexterio Fletcherio režisuotas filmas „Rocketman“ pasakoja apie dainininko Eltono Johno gyvenimą, o J. Statkevičiui jame teko dizainerio vaidmuo. Neseniai filmo premjeroje Londone lankęsis drabužių kūrėjas pasakojo, kad renginyje sulaukė dėmesio dėl savo aprangos.

„Kol nesibaigė svajonės, tol žmogus gyvena, tol visko nori. Jei tik svajonės pradeda gesti, viskas pasidaro nebeįdomu – žinokite, kad jau viso gero. Tai labai gerai pastebiu iš savo mamos – ji turi norą gerai atrodyti, norą gyventi, išnaudoti kiekvieną dieną ir viskuo džiaugtis“, – sako J. Statkevičius.

Praėjusią savaitę dienos šviesą išvydęs naujasis režisierės Dalios Ibelhauptaitės vyro Dexterio Flečerio filmas „Rocketman“ atspindi garsaus britų atlikėjo E. Johno gyvenimą.

Jame galima išvysti ne tik žymius aktorius, bet ir lietuviams puikiai pažįstamą veidą – dizainerį J. Statkevičių. Jis pasakoja, kad D. Fletcheris ir D. Ibelhauptaitė vaidmenį iš karto pasiūlė būtent jam.

„Filmui reikėjo tikro dizainerio, o Daliai nekilo klausimas, kad tai turiu būti aš. Dvi savaites važinėjau į Londoną ir tai buvo labai sunku. Turėjau būti su grimu ir su ūsais, ilgais plaukais. Tai buvo labai įdomu, nepaprasta patirtis“, – sako J. Statkevičius.

Filmą pirmą kartą jis pamatė dar Vilniuje, vienas jį stebėjo tuščioje salėje ir sako, kad graudinosi dėl bičiulių sėkmės. Kalbėdamas apie filmą J. Statkevičius svarsto, kad E. Johno pavyzdys gali kitus įkvėpti labiau tikėti savimi.

„Šiais laikais visi nori būti tokie, kaip vienas. Man atrodo, kad labai įdomu jaunajai pasimokyti iš žmonių, kurie savo gyvenime pasiekia aukštumų ir iki dabar jose yra. Manau, kad didžiulė patirtis ir matyti tuos dalykus, kaip visa tai prasidėjo, nebijoti būti kitokiu visuomenėje, kurioje gyvename“, – įsitikinęs jis.

Praėjusią savaitę Londone įvyko filmo premjera, kurioje J. Statkevičius žengė mėlynuoju kilimu. Jis pasakoja, kad susilaukė daugybės komplimentų dėl savo išvaizdos.

„Premjeroje norėjau atrodyti priešingai, nei buvau filme – nusiskutau ūsus ir apsikirpau. Žinoma, vaikščiojau į procedūras, gražinausi, norėjau atrodyti, kaip priklauso. Siuvausi kostiumą ir gavau labai daug komplimentų, kas mane pradžiugino. Buvau patenkintas, nes praėjus mėlynuoju kilimu išdalinau visas vizitines korteles, kurias turėjau. Daug stilistų klausė, kas per kostiumas“, – įspūdžiais dalijasi dizaineris.

J. Statkevičius atskleidžia, kad premjeroje kartu buvo ir daugybė žinomų pasaulio aktorių ir žvaigždžių: „Žinoma, Londono premjera buvo ypatinga, nes ten buvo ir Eltonas Johnas, jo sutuoktinis, daug įvairių garsių aktorių, pavyzdžiui Claudia Schiffer.“

D. Ibelhauptaitė ir supermodelis bei aktorė C. Schiffer – bičiulės, o pastaroji nuolatos žarsto komplimentus J. Statkevičiaus režisierei kurtoms suknelėms. Šįkart J. Statkevičiui taip pat pavyko pabendrauti su C. Schiffer, kuri gyrė dizainerio sugebėjimus.

Daugiau apie dizainerio patirtį premjeroje ir mintys apie jaunystę – laidos įraše (nuo 49.40 min.)

„Labas rytas, Lietuva“ iš Daukanto aikštės. I dalis. Juozas Statkevičius apie vaidmenį Holivude: tai – nepaprasta patirtis