Veidai

2019.05.25 11:09

Televizijos žiūrovų numylėtinė Violeta Baublienė: eteris pagražina, o gatvėje mes – eiliniai žmonės

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.05.25 11:09

Nuotykių būna visokių, bet labiausiai atmintyje lieka tai, kas susiję su profesija, sako žurnalistė, LRT TELEVIZIJOS laidos „Stilius“ vedėja ir kūrėja Violeta Baublienė. Ji atskleidžia, kad iki šiol imti interviu iš kitų jai maloniau, nei juos dalinti pačiai, o realybėje televizijos žvaigždės – paprasti žmonės.

Ilgametė televizijos laidų vedėja V. Baublienė sako, kad žiniasklaidos dėmesio sulaukia ir pati, bet vis dar labiau mėgsta kalbėtis apie kitus, o ne apie save.

„Imti interviu yra kažkas nuostabaus. Tai nesulyginami dalykai – kalbėti apie save ir imti interviu yra visai kas kita“, – tikina V. Baublienė. Ji sako, kad žmones geriems interviu reikia prisijaukinti – tuomet jie tampa atviresni, pokalbis būna nuoširdesnis.

„Pagal žurnalistikos teoriją, yra keli būdai, kaip prisijaukinti pašnekovą. Vienas būdas – susitikti su žmogumi, pasikalbėti ir surinkti informaciją. Aš laikausi kito principo – labai trumpai pasišneku telefonu, o paskui mes susitinkame ir kalbamės interviu metu. Kartais toks bendravimas daug naudingesnis ir prasmingesnis, nes žmogus reaguoja. Televizijai reikia reakcijos, kad žmogus reaguotų į klausimą natūraliai“, – patirtimi dalijasi profesionalė.

Dirbant žurnalistinį darbą, sako V. Baublienė, nutinka įvairiausių netikėtų nutikimų: „Nuotykių būna visokių, bet labiausiai atmintyje lieka tai, kas susiję su profesija. Paryžiuje mus areštavo policija, turėjome nemalonumų, iš mūsų atėmė korteles, į kurias buvome prifilmavę, įmetė jas į ventiliacijos šachtą. Praradome visos dienos darbą. Įsimintiniausi dalykai, kurie tuo metu sukelia labai daug streso, bet paskui tai ilgai atsimenu.“

V. Baublienė į prisiminimus leidžiasi dažnai. Laidų vedėja sako, kad jei galėtų grįžti į jaunystę, rinktųsi laiką, kai dar galima priimti svarbiausius gyvenimo sprendimus.

„Aš grįžčiau į tą laiką, kai man buvo 25–35 metai. Tada dar galima daryti labai daug sprendimų, galima iš esmės viską keisti ir išsikelti sau daug iššūkių bei pradėti link jų eiti. Tai metas, kai žmogus pats produktyviausias. Kai tau sueina 40 metų, atsistoji ant kalnelio ir jau matai labai daug – horizontai labai platūs ir suvoki, kad po truputėli važiuoji žemyn“, – teigia V. Baublienė.

Ilgus metus televizijoje besisukanti V. Baublienė juokauja, kad jos pašnekovai keitėsi su jos pačios branda. „Pati sau tyliai pajuokauju, kad kažkada ėmiau interviu iš mano tėvų amžiaus grupės, tada iš savo amžiaus grupės, o dabar iš savo vaikų amžiaus grupės“, – šypsosi ji.

Moteris sako, kad gatvėje žmonės ją atpažįsta, o iš žiūrovų neretai sulaukia komplimentų dėl jaunatviškos išvaizdos. Tačiau, pasak jos, eterio žvaigždžių kasdienybėje – ne tik blizgučiai.

„Televizija mus pagražina, padailina. Mes eteryje visiškai kitokie, o gatvėje esame eiliniai žmonės. Tai tiesiog požiūris į gyvenimą. Jei gyveni aktyviai, visuomet kažko nori, nemiegi prie televizoriaus su saldainiais – taip ir išeina. Bet gal tai ir genai – mano mama labai jaunai atrodo. Jai 80 metų, o jos dar paklausia, ar ji jau pensininkė“, – tikina V. Baublienė.

Kai užklumpa gyvenimo sunkumai, V. Baublienė vadovaujasi keliais posakiais, o vienas iš jų – „ir tai praeis“. „Viskas gyvenime praeina, nieko nėra amžino“, – sako ji ir atskleidžia, kad didžiausias jos noras – taika pasaulyje, širdyje ir tarp žmonių.

Pokalbis su V. Baubliene – laidos įraše (nuo 5.35 min.)

„Labas rytas, Lietuva“ iš Daukanto aikštės. I dalis. Juozas Statkevičius apie vaidmenį Holivude: tai – nepaprasta patirtis

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt