Naujienų srautas

Veidai2019.05.21 21:24

Su dviem sūnumis ir naujagimiu likęs našlys sulaukė atsako į pagalbos prašymą: nesitikėjau tokios reakcijos

Renginių vedėjas Evaldas Venskutonis pirmadienį socialiniame tinkle kreipėsi visuomenės pagalbos. Jis neseniai neteko žmonos ir liko našliu su dviem sūnumis ir naujagimiu. Kitų paramos jis norėjo sulaukti ne pinigais – prašė teikti darbo pasiūlymus. Portalui LRT.lt Evaldas sakė, kad darbas padeda nukreipti mintis, o žaibiška visuomenės reakcija liko nustebintas.

Nors žinomo renginių vedėjo E. Venskutonio šeimą ištiko tragedija, jis stengiasi išlikti stiprus. Vyrui reikia pasirūpinti trimis vaikais, kurių vienas – naujagimis. Pirmadienį renginių vedėjas pasidalino jautria žinute ir prašymu padėti.

„Man iki šiol plūsta daug užuojautų. Ir visi klausiate, kuo galite padėti mano šeimai. Visą laiką atsakydavau, kad nežinau. O dabar žinau. Man stipriai padėsite, jei užversite renginiais. Rekomenduokite mane įmonėms ir privatiems asmenims organizuoti jų šventes arba tiesiog pravesti jų renginius.

Dabar man kaip niekada reikia kuo daugiau įtemptai dirbti, kažką veikti, kad nebūtų laiko nerti į apmąstymus bei prisiminimus. Turiu pasirūpinti savo likusia šeima – mano dviem berniukais ir naujagimiu“, – rašė E. Venskutonis.

Antradienį portalui LRT.lt gedintis vyras sakė, kad darbas jam iš tiesų padeda jausti pagrindą po kojomis. „Darbas yra intensyvi veikla, kurios metu neturi laiko apie kažką svarstyti, kažką apmąstyti. Tiesiog sieki tikslo kažką padaryti, įgyvendinti. Tokiu būdu, kai pasineri į tikslo siekimą, apie nieką kitą nebėra laiko galvoti. Galvoju tik apie darbą ir vaikus“, – kalbėjo jis.

Jo viešai paskelbta žinutė sulaukė milžiniškos visuomenės reakcijos – ja ėmė dalintis ir nepažįstamieji, kai kurie žinomi žmonės, į vyrą kreipėsi ir žiniasklaida.

„Prieš rašydamas tą žinutę, nesitikėjau, kad žmonės taip sureaguos. Gavosi taip, kaip gavosi. Dabar rašo visi portalai, žmonės domisi. Kol kas sunku pasakyti, ar tai į gerą. Tikiuosi, kad nebus klaidingų nuomonių, jog darausi sau reklamą. Neprašau pinigų, man tiesiog reikia darbo. Aišku, tai ir finansinė paskata, kad atstatyčiau šeimoje balansą. Bet iš esmės tai veikla, kuri nukreipia mintis“, – portalui LRT.lt sakė E. Venskutonis.

Jis pasakojo, kad su juo susisiekė daugybė nepažįstamų žmonių, nesustoja plaukti palaikymo žinutės. „Man žinutes rašo ir žmonės, turintys tokias pačias gyvenimo situacijas, dalinasi, guodžiasi, mane padrąsina. Palaikymo sulaukiau labai daug. Norisi kiekvienam kažką atrašyti, bet kol kas nežinau, kada spėsiu tai padaryti“, – sakė renginių vedėjas.

Vyrų krizių centro direktorė, psichologė Oksana Mačėnaitė portalui LRT.lt sakė, kad kiekvienas žmogus sielvartą išgyvena individualiai. Pasak jos, vieniems žmonėms atsitiesti lengviau, o kitiems tai užtrunka.

„Jis prarado sutuoktinio vaidmenį, bet neprarado tėvo vaidmens. Jo tėvo vaidmuo ir identitetas dabar yra svarbiausias. Jo tikslai, gyvenimo pozicija – suktis apie vaikus“, – sakė specialistė.

Pasak jos, darbas ir intensyvi veikla tikrai gali padėti išgyventi sunkumus. „Paprastai darbas, užimtumas ir bet kokios veiklos yra vienas iš savipagalbos būdų. Kreipimasis į visuomenę prašant duoti darbo, kad galėtum išgyventi, yra normalu. Mes įvairiais būdais kreipiamės pagalbos į visuomenę, draugus, bičiulius“, – LRT.lt kalbėjo psichologė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi