Veidai

2019.05.22 07:31

Apie sutuoktinį prakalbęs „Eurovizijos“ vedėjas: kariuomenėje bijojau ne mirties, o bendrų dušų

LRT.lt2019.05.22 07:31

„Eurovizijos“ vedėju šiemet tapęs vienas populiariausių Izraelio televizijos laidų vedėjų Assis Azaras šalyje vadinamas įtakingiausiu viešu asmeniu, atvirai kalbančiu apie savo homoseksualumą ir santuoką su mylimu vyru. Apie tai, kad yra gėjus, jis prisipažino prieš 15 metų ir sako, kad nori tapti pavyzdžiu tiems, kurie savo jausmus slepia ir yra kamuojami baimių.

Šių metų „Eurovizija“ žiūrovams ir gerbėjams įsimins ilgam. Joje netrūko ryškių pasirodymų, netikėtumų, staigmenų ir skandalų, o dėmesio ir pagyrų sulaukė itin profesionalūs konkurso vedėjai. „Eurovizijos“ vairą į savo rankas perėmė keturios Izraelio įžymybės – supermodelis ir verslininkė Bar Refaeli, internete išgarsėjusi Lucy Ayoub ir laidų vedėjai Erezas Talas bei A. Azaras.

Lietuviai labiausiai įsidėmėjo B. Refaeli, tiesioginės antrojo pusfinalio transliacijos metu atskleidusią, kad yra pusiau lietuvė ir pavadinusią tai „geresne savo puse“. Abu manekenės tėvai yra gimę Izraelyje, tačiau seneliai kilę iš Lietuvos ir Lenkijos.

Tačiau ne ką mažiau spalvingas ir izraeliečių numylėtinis A. Azaras. 39-erių laidų vedėjas gimė Holono mieste, esančiame Izraelio pietuose. Kai viešai prisipažino esąs gėjus, A. Azaras Izraelyje dar buvo tik kylanti žvaigždė. Apie savo seksualinę orientaciją ir jos atskleidimą jis pasakojo dokumentiniame filme „Mama ir tėti: turiu jums kai ką pasakyti“, rašoma britų naujienų portale „Attitude“.

Jis tapo vienu pirmųjų atvirai šia tema Izraelyje prakalbusių žinomų vyrų. Prieš prisipažindamas pasauliui jis sulaukė artimųjų ir kolegų įspėjimų – visi jam sakė, kad tai gali pakenkti ne tik jo asmeniniam gyvenimui, bet ir karjerai.

Nepaisant visko, A. Azaro karjera nuo 2005 m. tik įgavo pagreitį. Jis tapo populiaraus realybės šou „Big Brother“ izraelietiško atitikmens vedėju, o vėliau ėmė vesti Izraelio nacionalinę „Eurovizijos“ atranką „Rising Star“.

Prieš atskleisdamas ilgai paslaptyje laikytą savo prigimtį, A. Azaras, kaip ir kiti Izraelio jaunuoliai, tarnavo kariuomenėje. Žiniasklaidai jis pasakoja, kad šios patirties baiminosi.

„Prieš kariuomenę dar niekam nesakiau, kad esu gėjus, todėl jos labai bijojau. Nežinojau, kaip reikės elgtis bendruose dušuose, niekuomet nebuvau maudęsis su kitais vyrais. Nebijojau mirties, bijojau dušų. Bet tai buvo nuostabus laikas – net pratęsiau savo tarnybą iki 4 metų. Kariuomenė mane padarė geresniu žmogumi ir vedėju, nes turėjau nuolatos apsimesti tvirtu vyru, kai pats save laikau klounu“, – tikina jis.

Vėliau jis suprato, kad kariuomenėje homoseksualumas nieko nereiškia. Kai kurie kiti kareiviai jam patys prisipažino, esantys gėjai, o kitokia seksualinė orientacija, pasak jo, visai nesvarbi, jei nori tarnauti savo šaliai.

Jis pasakoja, kad tuomet Izraelyje jis buvo antras žinomas žmogus, apie homoseksualumą prakalbęs viešai. Apie šį svarbų gyvenimo žingsnį jis pasakoja ilgai negalvojęs: „Įsimylėjau vaikiną, pirmą kartą jį pabučiavau, o mano karjera tik prasidėjo. Bet po pusės metų man jau nerūpėjo, ką pagalvos kiti.“

Tuo metu jis vedė laidą vaikams ir nusprendė, kad nenori jiems meluoti, nes vaikai laikė jį autoritetu. „Nenorėjau meluoti ir žurnalistams. Kiekvienam, kas sakė, kad darau klaidą, atšaudavau, jog esu talentingas ir tikrai išgyvensiu. Nežinau, ar buvau kvailas, ar protingas, bet tai suveikė. Dabar daug daugiau žmonių nebeslepia savo homoseksualumo“, – sako A. Azaras.

Iki šiol apie savo homoseksualumą A. Azaras vis dar kalba itin atvirai. Prieš prasidedant „Eurovizijai“ jis paskelbė, kad visą savo vedėjo atlygį paaukos Izraelio gėjų jaunimo organizacijai. O apie savo orientaciją dar kartą prieš milijonus žiūrovų kalbėjo ir per pirmąjį šių metų „Eurovizijos“ pusfinalį.

Nuo tarnavimo Izraelio kariuomenėje, kai dar nebuvo prakalbęs apie savo seksualinę orientaciją, iki vedybų su mylimuoju Albertu 2016-siais – A. Azaras atspindi naująją izraeliečių kartą, kuri keičia požiūrį į homoseksualumą Artimuosiuose Rytuose.

A. Azaras „Eurovizijos“ gerbėju buvo nuo mažens. „Žaisdavau su sesers lėlėmis ir apsimesdavau, kad aš esu „Eurovizijos“ vedėjas, o lėlės – dalyvės. Įsirašydavau konkurso dainas ir jas leisdavau savo kambaryje. Nuo jauno amžiaus žavėjausi šiuo konkursu, o pradėjęs karjerą ėmiau vesti nacionalinę Izraelio atranką“, – sako jis.

Kalbėti apie homoseksualumą viešai A. Azarui labai svarbu. Pasak jo, „Eurovizija“ ir taip orientuota į LGBT bendruomenę, o dainose dažnai atsispindi lygybės, tolerancijos, meilės gyvenimui temos.

„Kai būdamas 24-erių atskleidžiau esąs gėjus, mano agentas pasakė, kad mano karjera baigsis, niekas nenorės manęs samdyti. Bet laikai pasikeitė, ypač Izraelyje. Tapau didžiausio šou pasaulyje vedėju. Manau, kad kiekvienam vaikui, kuris vis dar slepia savo seksualinę orientaciją, labai svarbu mano sėkmę išvysti ekrane“, – įsitikinęs laidų vedėjas.

 „Eurovizijos“ vedėjas užaugo konservatyvioje šeimoje, augdamas nepažinojo LGBT bendruomenei priklausančių žmonių. „Tais laikais dar neturėjome interneto ir kiekvieną naktį melsdavausi, kad tai praeitų. Kai pasakiau savo tėvams, jiems buvo labai sunku. Jie neišmetė manęs iš namų, sakė, kad mane vis tiek myli, bet prašė į namus nesivesti vaikinų. Siūlė ir apsilankyti pas gydytojus, manė, kad jie man padėtų“, – prisimena jis.

Tačiau laikui bėgant A. Azaro tėvai su sūnaus prigimtimi susitaikė, į šeimą šiltai priėmė ir jo vyrą. Su dabartiniu sutuoktiniu Albertu „Eurovizijos“ vedėjas prieš 7 metus susipažino Barselonoje – vyro gimtajame mieste. Tarp judviejų netruko užsimegzti romantiškas ryšys, o prieš trejus metus pora iškėlė vestuves.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt