Veidai

2019.05.21 16:55

„Sostų karai“ sumušė žiūrimumo rekordą, bet sudaužė paskutines viltis gauti prestižinį apdovanojimą

LRT.lt 2019.05.21 16:55

Parodyta paskutinė, 73-oji serialo „Sostų karai“ serija, tačiau jo kovos dar nesibaigs bent kelis mėnesius, kol bus išdalytos „Emmy“ statulėlės.

Tiesa, tik devyni serialai (iš kurių vos keturios dramos) pelnė apdovanojimą už paskutinį sezoną, tad pasigirsta vis daugiau svarstymų, jog daug kritikos sulaukęs paskutinysis serialo sezonas ir ypač jo pabaiga sudaužė paskutines viltis laimėti prestižinį apdovanojimą.

Nė vienas kitas serialas istorijoje nebuvo nominuotas 128 apdovanojimams, iš kurių net 47 laimėjo. Be to, 2015 m. sumušė ir dar vieną rekordą – per vienus metus pelnė net 12 „Emmy“ statulėlių.

Tokiais įspūdingais laimėjimais gali pasigirti tik „Sostų karai“, tad nenuostabu, kad serialo pabaiga vadinama tam tikros eros pabaiga, o daugybė žmonių nenuėjo į darbą, kad pamatytų, kaip gi bus atsakyta į nuo pirmojo dramos epizodo kankinusį klausimą, kam atiteks geležinis sostas.

Serialui artėjant link pabaigos, girdėjosi vis daugiau nusivylimo ir nepasitenkinimo, prieš parodant paskutinę seriją per milijoną žiūrovų netgi pasirašė peticiją, kad paskutinysis sezonas būtų perrašytas. Kritikos strėlių negailima ir kūrėjams Davidui Benioffui ir Danui Weissui, pagal George R.R. Martino noveles sukūrusiems „Sostų karus“.

Naujausiais duomenimis paskutinę serialo seriją žiūrėjo rekordinis skaičius – 19.3 mln. žiūrovų. Tačiau reakcijos socialiniuose tinkluose rodo, kad tik maža dalis jų yra patenkinti serialo baigtimi.

Maža to, kad ne visiems patiko naujasis septynių karalysčių valdovas, gerbėjai piktinasi, kad dauguma juos dominusių klausimų taip ir liko neatsakyti.

Beje, aktorė Emilia Clarke vaidinusi Daenerys Targaryen, prisipažino taip pat nebuvusi itin patenkinta serialo pabaiga. „Tai buvo tarsi žaibas iš giedro dangaus“, – sakė ji leidiniui „Entertainment Weekly“. Gavusi paskutinės serijos scenarijų, ji jį perskaitė 7 kartus, tada apsiverkė ir išėjo pasivaikščioti, kad prablaškytų mintis. Tokios baigties, nesitikėjo net ir ji pati.