Veidai

2019.05.21 14:44

Jamie`o Oliverio restoranai – ant bankroto ribos: darbo gali netekti per tūkstantį žmonių

LRT.lt 2019.05.21 14:44

Žinomo televizijos veido, virtuvės šefo Jamie'o Oliverio restoranai rengiasi paskelbti apie nemokumą, praneša „Sky News“. Net 1300 restoranų darbuotojai rizikuoja netekti darbo vietų.

Praėjus vos porai metų nuo per plauką išvengto restoranų žlugimo, pradedamos žymaus virtuvės šefo J. Oliverio restoranų tinklo bankroto administravimo procedūros. Darbo vietų netekti gali gerokai daugiau nei tūkstantis darbuotojų.

Tarptautinis audito ir mokesčių konsultavimo bendrovių tinklas KPMG sprendžia dėl J. Oliverio itališkų patiekalų ir kitų restoranų tinklų nemokumo.

Jei sprendimas bus nepalankus,  gali būti panaikinta net 1300 darbo vietų. Tai pakenktų televizijos žiūrovams gerai pažįstamo virtuvės šefo, pastaruosius dvidešimt metų sėkmingai vysčiusio restoranų verslą, įvaizdžiui.

Pasak kai kurių šaltinių, bankroto administravimo procedūros bus vykdomos restoranams „Barbecoa“ ir „Fifteen London“, kuris buvo atidarytas po to, kai J. Oliveris susilaukė milžiniškos sėkmės televizijos laidoje „Naked Chef“.

Restoranų nemokumo procedūros veikiausiai pagrindiniam kompanijos bankui HSBC atneš milijoninių nuostolių.

Panašu, kad išvengti bankroto darosi sudėtinga ne tik J. Oliverio maitimo įstaigoms.

Buvo uždaryti „Cau“ tinklo restoranai, „Gaucho“ restoranai buvo pertvarkyti, o kitos maitinimo įstaigos, tokios kaip „Prezzo“ ir „Carluccio's“, taip pat buvo priverstos pasitraukti iš plačios maitimo įstaigų rinkos.

Anot „Sky News“, KPMG situaciją kol kas komentuoti atsisakė.