Veidai

2019.05.21 19:09

„Ką po darbo?“ Živilė Kropaitė: bandžiau ištrinti programėles, bet rasdavau kitų būdų jas pasiekti

LRT laidų vedėja ir žurnalistė Živilė Kropaitė neslepia – socialinių tinklų peržiūra yra dalis jos laisvalaikio. Daug kartų bandžiusi ištrinti įvairias programėles ir jų nebenaudoti, sako pasidavusi ir prisipažįsta turinti tokią reikiamybę.

Anot Ž. Kropaitės, ji šį tą spėja nuveikti ir prieš darbą. Tam tikru laiku ryte ir po pietų, kai jos sūnus miega, LRT žurnalistė mėgsta skaityti: namuose ant sofos ar balkone, kartais – lauke ant suoliuko ar netgi tiesiog stumdama vežimėlį.

„Būtinas ritualas – socialinių tinklų lengva peržiūra. Daug kartų bandžiau išsitrinti programėles, tačiau labai lengvai rasdavau būdą patekti į socialinius tinklus per naršykles. To nebedarau, nusimetu nuo savęs šitą naštą ir sakau sau, kad turiu tokią reikiamybę“, – kalba pašnekovė.

Ji tikina niekada neturėjusi ypač išskirtinių hobių. Ž. Kropaitė mėgsta keliauti, skaityti, žiūrėti filmus – tai veiklos, kuriomis užsiima daugelis žmonių.

„Inertiškai norėjau sakyti – sportas. Iš tikrųjų aš nemėgstu sporto, bet vis tiek sportuoju. Labai mėgstu žiemą slidinėti, bet ne kalnuose, o lygumų slidėmis“, – teigia ji. Į šį sportą Ž. Kropaitę įtraukė jos vyras, didžiulis „Snaigės“ žygių entuziastas – norėdami įkvėpti gryno oro, pamatyti mišką jie šiuose žygiuose dalyvauja kiekvieną žiemos sekmadienį ir dažniau.

„Toks vykimas į mišką man pasidarė svarbus dėl to, kad, kai turi mažą vaiką, labai norisi jam kuo daugiau [leisti įkvėpti] gryno oro. Kai eini pasivaikščioti, stengiesi, kad erdvėje nebūtų daug dulkių ir žiedadulkių, todėl dažnai važiuojame į mišką“, – kalba LRT laidų vedėja.

Vesti LRT PLIUS laidą „Kultūros diena“ Ž. Kropaitė grįžo, kai sūnui tebuvo vos keli mėnesiai. Atvykusi į LRT, ji įslinkdavo pro šonines duris – taip elgdavosi dėl to, kad sutaupytų kuo daugiau laiko, nes kolegų – daugybė, ir su kiekvienu norisi pasišnekučiuoti.

„Natūraliai išeina, kai esi daug metų išdirbęs įstaigoje – pamačius kokį nors žmogų, norisi prie jo prieiti, paklausti, kaip sekasi. Kad kuo mažiau laiko sunaudočiau tokiems pokalbiams, įslinkdavau pro šoninius įėjimus“, – prisipažįsta LRT žurnalistė.

Pasak jos, atbėgus į grimo kambarį patenki į visai kitą, sykiu ir sustojusį, ir labai dinamišką pasaulį, kuriame visi kalbasi ir juokauja. Kai daugiausia sukiesi aplink vaiką, susidūrimas su tokia erdve, ruošimasis filmavimui ir pats filmavimas, redagavimas, tampa laisvalaikiu arba visiškai kitokia kasdienybės forma.

Parengė Indrė Česnauskaitė.