Naujienų srautas

Veidai2019.05.20 17:27

Jurijus susižavėjimo „Eurovizija“ neprarado – atskleidė, kad dalyvautų ir vėl

Sekmadienį iš Izraelyje vykusios „Eurovizijos“ grįžęs ir Lietuvai konkurse atstovavęs Jurijus sako, kad nors aukštų rezultatų pasiekti nepavyko, padarė viską, ką galėjo ir savimi yra patenkintas. LRT TELEVIZIJAI jis pasakojo, kad dalyvauti „Eurovizijoje“ ryžtųsi ir vėl, o dabar metas grįžti į realų gyvenimą.

Tik vakar iš Tel Avivo parskridęs Jurijus sakė, kad nei lipti ant „Eurovizijos“ scenos, nei vėliau jos nelaimėjus grįžti į Lietuvą – nebaisu. „Tiek lipdamas į sceną, tiek išlipdamas iš lėktuvo jaučiau palaikymą. Tas palaikymas iki šiol tęsiasi, žinučių kiekis vis didėja. Tai mane nuoširdžiai stebina. Baimės nebuvo, tik ramybė ir pasitikėjimas savimi“, – sakė dainininkas.

Kalbėdamas apie neigiamus žmonių komentarus ir nusivylimą, Jurijus teigė, kad nesvarbu, kokį rezultatą bepasieksi, visada atsiras žmonių, kurie savo negatyvias emocijas norės skleisti viešai.

„Liūdna, kad žmonės taip daro, bet didžioji dalis labai smarkiai palaiko. Esu nustebintas šilto sutikimo ir palaikymo. Aš laukiau ir labai tikėjau, kad grįžus į Lietuvą tai ir toliau tęsis. Taip ir yra, todėl noriu dar kartą padėkoti žmonėms už tokį šiltą priėmimą ir palaikymą“, – kalbėjo jis.

Jurijus pasakojo ir apie pasirodymą antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje, bet sakė, kad jo paties neprisimena: „Tos trys minutės tiesiog dingo. Prisimenu tiek, kad pradėjo groti muzika ir mane apėmė tokia euforija. Nebuvo jokio jaudulio, jokios abejonės, ką turiu daryti, kaip dainuoti, kaip atrodyti. Atsistojau, pamačiau visą areną, visas švieseles, širdyje jaučiau visų žmonių Lietuvoje palaikymą ir tada laikas dingo.“

Tačiau jis puikiai atsimena akimirką, kai padainavęs nužengė nuo scenos. „Po pasirodymo Audrius atidavė akreditaciją ir man ėmė drebėti rankos. Nežinau kodėl, bet kol buvau ant scenos, viskas dingo, žinojau, ką reikia padaryti ir tai padariau. Savimi esu labai patenkintas“, – dar kartą sakė jis.

Paklaustas, ar „Eurovizijoje“ dalyvautų antrą kartą, Jurijus nedvejodamas atsakė, kad antras kartas tikrai bus, tačiau kada – nežino.

„Nemeluosiu, man tai labai patiko. Kiekvienas artistas mėgsta pasijusti kaip didžiausia pasaulio žvaigždė, o ten visi pasijaučia. Tas burbulas, kurį išpučia „Eurovizija“, po kažkurio laiko sprogsta, bet kiekvienas nori pasijausti svarbus. Svarbiausia ten neužsibūti – tai yra žaidimas ir jis pasibaigė. Dabar reikia grįžti į normalius darbus ir neužsibūti toje eurovizinėje šlovėje“, – sakė Jurijus.

„Kiekvienas atlikėjas nori tokio dydžio auditorijai sudainuoti bent vieną kartą, bent kelias minutes. Aš gavau savo 3 minutes ir esu tuo patenkintas. Padėjau varnelę, kad tai padariau“, – pridūrė jis.

Su Jurijumi į „Euroviziją“ keliavusiam Lietuvos delegacijos vadovui Audriui Giržadui tai buvo 9 kartas šiame konkurse. Jis pasakojo, kad kiekviena šalis stengiasi į jį įnešti kažką naujo.

„Procedūros viduje nesikeičia, jos yra geležinės, o kaip jų laikomasi – priklauso ir nuo šalies. Tada gali pasitaikyti ir naujovių, ir siurprizų. Tuo „Eurovizija“ ir žavi“, – kalbėjo prodiuseris.

Jis sakė, kad prieš pasirodymą jaudinasi ne mažiau už pačius artistus: „Tuos paskutinius žingsnius iki scenos jau praminiau „žaliąja mylia“. Kiek vieną kartą stebėdamas, kaip jie išeina dainuoti, pats turiu susilaikyti, kad neduočiau emocijoms valios.“

Nors kiekvienais metais abejojama, ar skaičiuojant komisijos ir žiūrovų balus „Eurovizijoje“ neįsivelia klaidų, A. Giržadas tikina, kad į skaidrumą dedama labai daug pastangų.

„EBU net siunčia netikėtus stebėtojus, o taisyklėse pasakyta, kad žmones iš tarptautinių audito kompanijų privaloma įsileisti. Jie sėdi ir stebi, ar komisijos nariai tarpusavyje nesitaria, kiek balų rašyti“, – pasakojo jis.

Neseniai pasklido žinia, kad vienos šalies komisijos narys savo balus netyčia surašė atvirkščiai ir tai galėjo lemti bendrą antrojo pusfinalio rezultatą. Bet A. Giržadas sakė, kad dėl to sukti galvos neverta.

„Jei tu nesupratai, ką darai ir padarei klaidą, tai niekas jos neatšauks. Mūsų atveju tai nieko nekeičia, bet Danijai tai būtų liūdna žinia. Bet organizatoriai tikrai neatsižvelgs, jei komisijos narys po to sako, kad suklydo surašydamas. Jie priima tokius rezultatus, kokius atsiunčia šalis“, – teigė delegacijos vadovas.

Plačiau apie Jurijaus patirtį „Eurovizijoje“ – vaizdo įraše.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi