Naujienų srautas

Veidai2019.05.20 16:58

Princas Williamas ir Kate pasidalino šeimos akimirkomis: mažyliai krykštavo mamos sukurtame sode

Kasmetinė Čelsio gėlių paroda yra prestižinis renginys, kuris šiemet vilioja vienu ypatingu sodu. Padedama kraštovaizdžio dizainerių jį sukūrė Kembridžo hercogienė  Kate Middleton, raginanti atsigręžti į laukinę gamtą.

Čelsio gėlių parodoje ji lankėsi kartu su vyru Williamu ir mažyliais, kur jie smagiai leido laiką.

K. Middleton sodą įkvėpė miškas. Jame – ir iš virvių supinta supynė, ir namelis medyje, ir kojas pamerkti kviečiantis upokšnis su kriokliais. 

„Tikrai manau, kad gamta, aktyvus laisvalaikis lauke teikia milžinišką naudą fizinei ir prichologinei gerovei, ypač mažų vaikų. Tai yra natūrali vaizduotę skatinanti erdvė jiems žaisti. Tikiuosi, kad šis „miškas“ įkvėps šeimas ir –žmones apskritai- traukti į gamtą bei drauge prasmingai leisti laiką”, – sako K. Middleton.

Sodą hercogienė sukūrė bendradarbiaudama su kraštovaizdžio dizaineriais ir taip siekia atkreipti dėmesį į laukinės gamtos teikiamą naudą. 

„Vaikai tokioje aplinkoje labai daug išmoksta. Jie mokosi gyvenimiškų įgūdžių, empatijos stebėdami kaip auga augalai, užsiima fizine veikla – laipioja medžiais ir akmenimis, o tai padeda ugdyti pusiausvyrą ir koordinaciją. Tai atvira žaidimų aikštelė, puiki vieta tyrinėti ir leisti laiką drauge“, – kalbėjo K. Middleton. 

Trijų mažamečių motina savo darbinę veiklą karališkoje šeimoje pastaruoju metu sieja su ankstyvąja vaikų raida.

K. Middleton sodas sukurtas pirmadienį Londone prasidedančiai Čelsio gėlių parodai. Ją organizuoja Karališkoji sodininkystės draugija. Prestižinis renginys kasmet sutraukia sodininkystės entuziastus iš viso pasaulio.

Čia be žydinčių gėlių – naujausios sodų tendencijos ir dizaino inovacijos. 

Daugiau apie tai – laidoje (nuo 58.22 min.):

„Laba diena, Lietuva“. Laisvės nuo mokesčių diena šįmet atėjo anksčiau

 

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą