Veidai

2019.05.20 14:55

Vaidas Baumila: kartais elgiuosi ne taip, kaip pridera 32-ejų metų vyrui

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.05.20 14:55

„Bene smagiausias prisiminimas – šuolis su guma nuo 100 m. aukščio“, – laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako atlikėjas Vaidas Baumila, prisimindamas savo pasirodymą „Eurovizijoje“ 2015-aisiais. Vaidas neatmeta galimybės kada nors pasirodyti „Eurovizijoje“ ir galbūt jau netgi turi scenos partnerę.

– Drauge su Sofija Vasilevskyte dalyvaujate projekte „Dvi kartos“, kaip sekasi jūsų duetui?

– Gerai sekasi. Netikėtai gerai. Pamačiau Sofiją kitame projekte ir man labai patiko jos technika, charizma ir laisvumas scenoje. Kai mane pakvietė į projektą, kuriame pasirodo dviejų skirtingų kartų atlikėjai, pasakiau prodiuseriams, kad su Sofija būtume puikus duetas.

– Veikiausiai vienas iš kito galite pasimokyti. Ko ji tave išmokė?

– Man labai patinka drauge su vaikais kažką kurti – nejučia pradedu kvailioti ir šėlti. Tarsi pradedu būti visai kitu Vaidu, sugrįžtančiu į vaikystę. Galbūt 32-ejų metų vyrui ne visi tie išsidirbinėjimai pritinka, bet vaikams patinka, jie mane priima.

– O ar su Sofija į „Euroviziją“ nesiruošiate?

– Kol kas jai tik 12 metų, galbūt „Eurovizijai“ ji dar per jauna. Tad dar turime kelis metus pasiruošti.

– Kalbant apie duetus, prieš ketverius metus kartu su Monika Linkyte atstovavote Lietuvai „Eurovizijoje“, o vienas iš tavo pritariančiųjų vokalistų buvo Jurijus. Kaip manai, ko jam pritrūko iki finalo?

– Maždaug 50 tūkst. eurų. (Juokiasi.) Manau, kad LED ekranai už jo galėjo būtų truputį įspūdingesni, truputį labiau paveikūs. Žinoma, nereikia pamiršti, kad pats Jurijus norėjo minimalizmo, jam jo pasirodymas patiko. Todėl galime kritikuoti, galime svarstyti, ką galėjome padaryti kitaip, tačiau tai reikėjo daryti prieš pasirodymą, o ne tada, kai šaukštai jau po pietų.

– Kas pirmiausia šauna į galvą prisiminus šį konkursą?

– Pamenu, kad labai daug keliavome reklamuodami savo dainą. Giliai į atmintį įsirėžė ir vaido klipo, kurį paleidžia prieš kiekvienos šalies atstovo pasirodymą, filmavimas. Mes su Monika šokome su guminėmis virvėmis nuo tilto, kurio aukštis apie 100 m. aukščio. Monika tai padarė, nors ir labai bijojo aukščio.

– Apskritai esi ekstremalių pojūčių gerbėjas?

– Mėgstu. Visada norėjau išbandyti laipiojimą sienomis. Šiemet pamačiau „Oskarą“ pelniusį dokumentinį filmą „Free Solo“, kuriame pasakojama apie Alexą Hannoldą, kuris įkopė į didžiulę uolą, esančią Yosemite parke, Kalifornijoje. Tai įspūdingas filmas, kuris mane įkvėpė.

– Ko labiausiai laukiate šią vasarą?

– Ruošiuosi liepos 10-ajai, kuomet vyks koncertas Valdovų rūmų kieme. Rengiamės pakviesti ir Sofiją.

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Kam „Eurovizijos“ finale pergalę prognozuoja Vaidas Baumila ir Dovilė Filmanavičiūtė?

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt