Naujienų srautas

Veidai2019.05.18 20:20

Paslaptingas „Eurovizijos“ kambariukas: išjungę mikrofonus Gerūta su Dariumi ir padainuoja, ir pajuokauja

Darius Užkuraitis ir Gerūta Griniūtė vieną savaitę per metus tampa „Eurovizijos“ ambasadoriais Lietuvoje. Darių pelnytai galima vadinti šio konkurso mohikanu, jis konkursą nušviečia jau devynioliktą kartą. Trečią kartą jam talkina nuotaikingoji Gerūta. LRT Komentatoriai neslepia, kad išjungus mikrofonus abu traukia „Eurovizijos“ dainas, o po sėkmingo lietuvių pasirodymo vienas kitą pasveikina suplodami rankomis.

Komentuodami neužkandžiauja

Iki 2008 metų Maskvoje vykusios „Eurovizijos“ Darius šį dainų konkursą komentuodavo būdamas įvykio vietoje. Tačiau, anot jo, komentuoti kur kas patogiau esant LRT pastate.

„Viskam pasibaigus, tu tiesiog gali grįžti į namus ir patogiai išsimiegoti. Ten, kol iš arenos parsigauni į viešbutį, po to iš ryto vėl reikia kažkur važiuoti, vyksta komentatorių susitikimai ir pan. Dažniausiai būni neišsimiegojęs“, – juokavo Darius.

Jis pasakojo, kad vietoje dirbantiems komentatoriams dažniausiai yra skiriamos mažos patalpos ir jie visą veiksmą scenoje mato per stiklą bei televizijos ekrane.

„Įsivaizduokite, pavyzdžiui, Kijeve sėdėjome tiesiai priešais sceną, tačiau labai toli. Tai atlikėjus matėme visai mažiukus. O Serbijoje komentatoriams buvo skirtos VIP ložės, kur buvo kambariukas, virtuvėlė, tualetas ir netgi balkonas, į kurį galėjo ateiti fanai. Ten mes buvome pasikvietę serbų, kurie mosavo su lietuviškomis trispalvėmis“, – pasakojo Darius.

Dabar savo eurovizinėje darbo vietoje Darius ir Gerūta susitinka likus pusvalandžiui iki transliacijos. Kartais į paslaptingąjį kambariuką atsineša kavos ar vandens.

„Daug kalbant nėra laiko kada valgyti, gurkštelėti kavos ar vandens, žinoma, galime suspėti. Tai padeda palaikyti ir mūsų energiją, tačiau užkandžiauti tikrai nėra kada, nes visas dėmesys yra skiriamas dainoms arba tekstų vertimams“, – patikino Gerūta.

Informaciją pasiruošia prieš dvi savaites

Šiais metais Gerūta yra tarptautinės komisijos, kuri vertina „Eurovizijos“ dalyvių pasirodymus, narė, todėl komentuoti dainų negali.

„Ji šneka tiek pat, kiek ir kitais kartais. Mes esame pasidalinę, kad aš pristatau dainas, o ji komentuoja visą veiksmą, kuris vyksta scenoje. Kai man viską reikėdavo daryti vienam, tai patikėkit, kiek vargelio būdavo“, – atviravo Darius.

Abu komentatoriai žiūri ne tik pagrindinius „Eurovizijos“ atlikėjų pasirodymus, bet ir jų generalines repeticijas. Anot Gerūtos, esant komisijoje – tai netgi būtina, nes tuomet balsuojama.

„Kai būdavau vietoje, repeticijas visada žiūrėdavau ir dabar stebiu, nes nesinori, kad mums būtų siurprizų. Pasižiūrėjus repeticijas, vėliau šou yra lengviau komentuoti, nes viską tą patį matai antrą kartą“, – kolegei antrino Darius.

Jis informaciją, kurią girdi televizijos žiūrovai ir radijo klausytojai, pasiruošia iki „Eurovizijos“ transliacijų likus maždaug dviem savaitėms.

„Eurovizijos“ ir, tarkime, futbolo ar krepšinio rungtynių komentavimas yra du skirtingi dalykai. Rungtynių metu komentatorius gali šnekėti, kada nori. O mano atveju – aš turiu 40 sekundžių ir jeigu nespėju per jas pasakyti, ką norėjau – viskas“, – kalbėjo Darius.

Anot Gerūtos, ji turi tam tikras gaires, nusakančias „Eurovizijos“ vedėjų veiksmus scenoje, tačiau jie dažniausiai nevengia improvizacijos. Abu komentatoriai nuolat palaiko ryšį su Lietuvos delegacija, konkurso organizatoriais, kad žinotų pačią naujausią informaciją.

Paslaptingasis „Eurovizijos“ kambariukas

LRT televizijos pastate surasti tą vietą, iš kurios visą Lietuvą pasiekia Gerūtos ir Dariaus balsai, nėra paprasta. Kol Darius „Euroviziją“ komentuodavo vienas, jis dirbo kitoje, netgi erdvesnėje vietoje, o kai prie jo prisijungė Gerūta – komentatorių duetas buvo perkeltas kitur.

„Tas kambariukas ir yra skirtas komentatoriams. Darbą jame palyginčiau su tuo, kas vyksta per radijo koncertų transliacijas. Tuomet transliacijų komentatoriai per koncerto pertraukas ar prieš jį taip pat kalba klausytojams. Mes viską matome per ekraną ir komentuojame tai, kas vyksta scenoje. Taigi darbo sąlygos yra labai panašios. Turint darbo radijuje patirties, man keblumų nekyla“, – kalbėjo Gerūta.

Kambarėlis, kuriame yra stalas, dvi kėdės ir komentatorių darbui reikalingos priemonės, yra ypač sandarus, kad į jį nepatektų pašaliniai garsai. Šalia paslaptingo „Eurovizijos“ kambariuko yra siena, prie kurios, pasak Gerūtos, gimė ne viena bendra asmenukė.

Darius juokavo, kai komentuodavo „Euroviziją“ vienas, tuomet iš kambarėlio išeiti beveik negalėdavo, dabar – paprasčiau, nes darbą greitai galima perduoti į Gerūtos rankas. Komentatorių duetas išdavė, kad išjungus mikrofonus jie ir padainuoja kartu su scenoje esančiais eurovizininkais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi