Naujienų srautas

Veidai2019.05.18 14:15

Diskusijos apie „Euroviziją“ tęsiasi: užteks gedėti, kitais metais vėl galėsime linksmintis

Lietuva negali nustoti kalbėti apie „Euroviziją“. „Mačiau vakar šitą gedulą ir galvojau, kodėl mes nemokame atsipalaiduoti ir kodėl mes negalime tiesiog pasidžiaugti, kad turėjome galimybę pabūti eteryje turbūt svarbiausio televizinio projekto pasaulyje“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako Dovilė Filmanavičiūtė.

Reklamos specialistė, dainininkė ir įvairių projektų dalyvė D. Filmanavičiūtė mano, kad Jurijus buvo vertas finalo ir sako, kad dėl nesėkmės ieškoti kaltų bei svarstyti, ką buvo galima padaryti geriau, neverta.

„Kiti metai ne už kalnų, laikas taip greit bėga, galėsime vėl linksmintis“, – D. Filmanavičiūtei optimizmo nestinga.

„Labas rytas, Lietuva“ vedėjai Ugnei Galadauskaitei priminus, kad kitas laidos svečias – dainininkas Vaidas Baumila, „Eurovizijoje“ mūsų šaliai atstovavęs 2015-aisiais, aiškiai įvardijo, kad koją pakišti šiemet galėjo pinigai, D. Filmanavičiūtė priminė šviežią Venecijos bienalės atvejį.

Pasak jos, kol niekas nelaimi, tol lietuviai, nors ir būna kviečiami paremti, veikia platformos, kur galima skirti bent šiek tiek lėšų, prie paramos prisideda vangiai.

„Paskui, kai kažkas laimi, visi sako – jėga, čia mūsų visų pergalė. Panašiai yra ir su „Eurovizija“. Tai nėra valstybinės svarbos ir prioritetinis reikalas. Tai yra nacionalinių transliuotojų pasiutpolkė, suvažiavusi į vieną miestą, kuris yra išrinktas praėjusiais metais būti tuo miestu. Mūsų nacionalinis transliuotojas turi tokį biudžetą, kokį turi“, – sakė D. Filmanavičiūtė ir priminė, kad iš kitų šalių panaudotų blizgučių, fejerverkų, auksinių sparnų, žaibų ir viso kito daugelis smagiai juokiasi jau visą savaitę.

Jai smagu, kad lietuviai azartiškai žiūri į „Euroviziją“, tačiau kitais metais siūlo prisidėti ir finansiškai.

„Gal reikėtų po eurą, po du, vietoj kavos puodelio, paimti ir sumesti tam, kas šaliai važiuoja atstovauti“, – kvietė D. Filmanavičiūtė.

„Eurovizija 2019“. Lietuva. Jurijus – „Run With The Lions“

V. Baumila nuo finansinių klausimų grįžo prie meninių: „Dovile, o jeigu dabar būtų trečiadienis ir kažką būtų galima pakeisti, ką siūlytum?“

„Kiekvieną šeštadienį dalyvaudamas su Sofija „Dviejose kartose“ puikiai žinai, kiek kainuoja jėgų, resursų ir idėjų sukurti tai, ką jūs kiekvieną šeštadienį sukuriate. Būkime atviri, mes to stebuklo scenoje neturėjome, išskyrus tai, kad Jurijus labai gražiai, subtiliai, šviesiai atliko tikrai gerą švedų kompozitorių kūrinį. Nebuvo nei specialios scenografijos, nei sudėtingų technologinių sprendimų“,  – atsakė D. Filmanavičiūtė.

„Bet negi tik tai paperka auditoriją?“ – svarstė U. Galadauskaitė, o D. Filmanavičiūtė pabrėžė, kad televizija vis tik turi savą magiją ir taisykles.

„Tiek, kiek investuosi  į televizinį šou, taip ir atrodysi“, – sakė D. Filmanavičiūtė ir pridūrė, kad sublizgėti ten, kur kiti skraido, australė siūbuoja ant šluotos, o rusas į pasirodymą pinigus investuoja kastuvais, sudėtinga.

„Eurovizija 2019“. Australija. Kate Miller-Heidke – „Zero Gravity“
„Eurovizija 2019“. Rusija. Sergey Lazarev – „Scream“

Tiesa, įvairūs efektai irgi nebūtinai pasiteisina, o ypač daug beskonybės ji pastebėjo per pirmąjį pusfinalį. Todėl iškart prisiminė 2017-aisiais „Euroviziją“ laimėjusį portugalą Salvadorą Sobralį.

„Pamatai, išgirsti ir tau gali jis tamsoje dainuoti, tu žinai, kad į sceną atėjo nugalėtojas“, – D. Filmanavičiūtė mano, kad triumfuoti galima ir be fejerverkų.

Pasak jos, vienas iš pavyzdžių, kai simpatijos pelnomos dėl vokalo ir subtilumo šiemet yra Nyderlandų atstovas Duncanas Lorence‘as.

„Eurovizija 2019“. Nyderlandai. Duncan Laurence – „Arcade“

„Yra kitas dalykas, kuriuo aš noriu pasidžiaugti. Tai yra šalies reprezentavimo konkursas. Kad ir kaip kartais širdį skaudėtų, nes tokiame konkurse turėtų karaliauti muzika, vistiek visi kalba apie šalį, apie vėliavą. Mes savo prizą laimėjome. Bar Refaeli eteryje sako, kad gerąja savo dalimi yra lietuvė.

Ar galime geresnę reprezentaciją šaliai sugalvoti? Arba – Jurijus išėjo sudalyvauti mago provokacijoje. Tai irgi yra keletas minučių, kai visi sužino apie Lietuvą“, – apie kitą dalyvavimo „Eurovizijoje“ pusę kalbėjo D. Filmanavičiūtė.

Visas pokalbis – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ (nuo 25.01 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Kam „Eurovizijos“ finale pergalę prognozuoja Vaidas Baumila ir Dovilė Filmanavičiūtė?

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi