Veidai

2019.05.17 16:18

Darius Užkuraitis apie antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį: mums į paširdžius smūgiavo geros dainos

LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2019.05.17 16:18

„Nublankome arba kitų ryškūs pasirodymai žmogų skatino pakelti telefono ragelį ir balsuoti už tą dainą, kuri jam įstrigo. Mes, matyt, neįstrigome“, – LRT RADIJUI sako muzikologas ir „Eurovizijos“ konkurso komentatorius Darius Užkuraitis.

Jis įsitikinęs – jeigu būtume dainavę pirmajame pusfinalyje, o ne antrajame, būtų buvę kitaip: „Antrajame buvo labai daug ryškių dainų. Išvakarėse stebėdamas generalinę repeticiją žymėjau pliusiukus ir minusiukus, kas iš 18 dainų turi šansų, o kas neturi. Išėjo, kad 13 dainų tikrai turėjo šansų.“

D. Užkuraičio manymu, pirmasis pusfinalis buvo silpnas. Anot jo, jeigu lygintume Jurijaus Veklenko dainą su San Marino atstovo daina, taip pat lyginant ir pačius atlikėjus, viskas būtų buvę mūsų naudai.

„Eurovizija 2019“. Lietuva. Jurijus – „Run With The Lions“

„Turbūt yra daug priežasčių ir kiekvienas turime savo teoriją, kodėl taip įvyko. Šiandien girdėjau 100 priežasčių, visos jos ir teisingos, ir neteisingos, kadangi pasakyti, ko tikrai reikia „Eurovizijai“, niekas niekada negali“, – kalba pašnekovas.

Pasak jo, Lietuvai patekti į finalą nepasisekė dėl to, kad mūsų pasirodymas buvo per daug minimalistinis ir tarp kitų pasirodymų nublanko: „Nežinau, ar šis pasirodymas toks turėjo būti, ar toks todėl, kad buvo mažai lėšų. Prieš mus buvo labai ryškus pasirodymas, po mūsų taip pat buvo ryškus pasirodymas. O mes – minimalistiniai.“

Muzikologas svarsto, kad galbūt, jei po Rusijos dainos šou būtų pasibaigęs, mūsų šansai patekti į finalą būtų buvę didesni, tačiau po to dar pasirodė daug puikių atlikėjų: Azerbaidžano, Nyderlandų, Norvegijos.

„Mums į paširdžius smūgiavo geros dainos. Nublankome arba kitų ryškūs pasirodymai žmogų skatino pakelti telefono ragelį ir balsuoti už tą dainą, kuri jam įstrigo. Mes, matyt, neįstrigome. Kai klausiausi Jurijaus, žiūrėjau į jo šypseną, akis, klausiausi jo aukšto balso, buvo gražu, bet paskui mus skandino geros dainos, kurių antrajame pusfinalyje buvo tikrai daug“, – mintimis dalijasi D. Užkuraitis.

Šių metų „Eurovizijoje“ jis pastebėjo keletą pokyčių. Anot jo, tai, kad labai daug šalių pradėjo dainuoti gimtąja kalba, yra džiugu. „Gimtoji kalba dainai suteikia savotiško skambesio, daugiau originalumo“, – teigia pašnekovas.

Muzikologas šiemet pasigedo gitaristų – pasak jo, tikro roko „Eurovizijoje“ beveik nėra. „Islandų „Hatari“ nėra rokas, tai alternatyvi muzika, alternatyvi elektronika“, – kalba jis.

„Eurovizija 2019“. Nyderlandai. Duncan Laurence – „Arcade“

Nors prognozuojama, kad laimės Nyderlandų daina, D. Užkuraičio nuomone, šiemet labai ryškaus lyderio nėra, o jam pačiam kur kas labiau patinka Švedijos atstovo daina. Į potencialius nugalėtojus pretenduoja 4–5 dainos, sako D. Užkuraitis.

Plačiau – laidos įraše (nuo 20.02 min.).

Parengė Indrė Česnauskaitė.