Veidai

2019.05.17 00:56

Palaikymo iš Lietuvos Jurijui netrūksta: savo šaliai atstovavo garbingai

Eimantė Juršėnaitė, Audinga Satkūnaitė, LRT.lt2019.05.17 00:56

Nors prieš antrąjį pusfinalį Lietuvos „Eurovizijos“ viltis Jurijus atrodė savimi pasitikintis ir ramus, netgi užtikrintas savo patekimu į finalą, tačiau žvaigždės šį kartą susiklostė nepalankiai. Iš karto po pirmojo pusfinalio kalbėta, kad antrojo dalyviai ir jų dainos kur kas stipresni.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos komisijos narys, prodiuseris Leonas Somovas, išlydėdamas Jurijų į Izraelį, sakėsi esantis užtikrintas, jog Jurijus konkurse pasirodys puikiai. Prieš pat pirmąją didžiosios „Eurovizijos“ repeticiją Tel Avive mūsų šalies atstovas drauge su L. Somovu pristatė ir dainos „Run With the Lions“ remiksą.

„Pasirodymas geras, subtilus, solidus, gražus. Palyginti su prieš Jurijų pasirodžiusia Maltos atstove ar po mūsų atstovo pasirodžiusiu Rusijos atstovu, manau, kad Jurijaus kūrinys buvo visa galva aukštesnis. Galbūt netgi aukštesnis už abiejų pusfinalių pasirodymus“, – iškart paskelbus antrojo pusfinalio rezultatus, portalui LRT.lt sako žinomas prodiuseris.

Jo manymu, pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis buvo ganėtinai prastas ir dauguma stipriausių pasirodymų susirungė antrajame, tad ir pusfinalio barjeras tapo sunkiau įveikiamu.

„Gaila, kad Jurijaus nepamatysime finale, tačiau Jurijus tikrai puikiai pasirodė ir savo darbą atliko gerai. O daina, tikiu, kad gyvens ilgiau nei daugelis šiemet skambančių eurovizinių kūrinių“, – įsitikinęs L. Somovas.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas Ignas Krupavičius sako dar kartą įsitikinęs, kad „Eurovizija“ pritraukia milijonus. „Todėl, kad negali likti abejingas. Tau patinka, tu stebiesi, juokiesi, netiki, susižavi, dainuoji, rauki antakį, šoki ar ar tepi sumuštinį. Tai drama, kurioje kiekvienas atranda savo rolę“, – svarsto jis. 

Apmaudu, kad Jurijui pritrūko sėkmės, tačiau turėtume didžiuotis savo šalies atstovu. „Mūsų juodamarškinis su kerzais ir barzda atstovėjo garbingai, ir ryžtingai. Be abejo, Jurijus geriausiai išlaikė ir akių kontaktą su auditorija, ir jo šypsena – verta milijono.

Prisipažinsiu, bijojau antrojo pusfinalio, bet nebuvo dėl ko – Jurijus vertas finalo. Pritrūko sėkmės. Palaikykime estą“, – sako Ignas.

Jam antrina ir kolegė, LRT žurnalistė Aistė Plaipaitė. Jai pasirodymas pasirodė tvarkingas, nuoširdus, subtilus ir vertinant visus, jis buvo vertas patekti į finalą.

„Jis puikiai susitvarkė su jauduliu, kurį, įsivaizduoju, vis tiek turėjo jausti nemenką. Akimis, šypsena, rankomis išjautė visus dainos niuansus, ką buvo gražu stebėti. Suskambėjo ir Jurijaus falcetas. Tiesa, vėliau šio pusfinalio lyderių Nyderlandų ir Azerbaidžano atstovai pademonstravo, kad turi ne prastesnį.

Tačiau jau kelintą kartą pastebiu, kalbant apie Lietuvos pasirodymus, kad nors nacionalinėje atrankoje dainos skambesys būna ganėtinai pilnas, didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje jis tampa gerokai tuštesnis ir skurdesnis. Norėjosi stipresnio harmoninio pagrindo. Faktas, kad vertinu subjektyviai, bet į finalą tikrai pateko tokių atlikėjų, kur niekaip nesuprantu – kodėl“, – svarsto A. Plaipaitė.

Po Jurijaus pasirodymo Dovilė Filmanavičiūtė sakė, kad labai didžiuojasi Lietuvos atstovu ir jo pritariančiosiomis vokalistėmis.

„Negaliu meluoti, į akis krito visame pusfinalio kontekste kukli scenografija, techniniai sprendimai, kameros darbas. Tačiau juk daug kartų apie tai kalbėta. Tai turi būti visų reikalas, jeigu norime į konkursą išvažiuoti su pilnesnėmis kišenėmis. Tai nėra tik dainininko galioje“, – savo mintimis dalinosi D. Filmanavičiūtė.

Ji apgailestavo, kad Jurijus į didįjį „Eurovizijos“ finalą nepateko.

„Labai ryškus pusfinalis. Jeigu Jurijus būtų pasirodęs pirmame, mes jau tikrai būtume finale. O čia buvo stiprūs vokalai, geri kūriniai, brangios scenografijos“, – portalui LRT.lt sakė D. Filmavičiūtė.

Iš antrojo pusfinalio daugiausiai jos simpatijų pelnė Nyderlandų, Švedijos atstovai. D. Filmanavičiūtė taip pat palaikė austrę, danę, šveicarą, azerbaidžanietį. Anot pašnekovės, jos išvardintų šalių atstovų pasirodymai buvo skoningi, stilingi, o dainos – geros.

Kaip ir stebėdama pirmąjį pusfinalį, D. Filmanavičiūtė ir šį kartą neišvengė ašarų iš juoko. „Kas nutiko Norvegijai?“, – retoriškai paklausė pašnekovė.

Jai taip pat nepatiko ir Albanijos atstovės pasirodymas, todėl ji labai stebėjosi išgirdusi, kad ji pateko į finalą.

Komplimentų Jurijaus pasirodymui negailėjo ir dainininkė Vaida Genytė. Ji išskyrė nuostabų atlikėjo balsą, gerą dainos atlikimą. Nepaisant to, kad mūsų atlikėjas į finalą nepateko, dainininkė pasveikino Jurijų su geru ir įtaigiu pasirodymu.

„Jis padarė viską, kas nuo jo priklausė. Kadangi tai yra televizijos konkursas, todėl vaizdas yra ne mažiau svarbus nei dainą ir balsas. Galbūt pritrūko vizualizacijų, kad aplenktume šalis varžoves”, – svarstė V. Genytė.

Dainininkė patikino, kad jai antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis atrodė įspūdingesnis nei pirmasis, todėl šį kartą ji turėjo kur kas daugiau favoritų. Tarp jų buvo latviai, švedas, azerbaidžanietis, olandas.

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt